Eesti talv on võrratu – naudi seda nende tegevustega!

Siin on sinu Eesti talvepuhkuse teejuht!

Allikas: Georgius Misjura

Eesti talv on võrratu – naudi seda nende tegevustega!

Kes armastab loodust, seda ei heiduta külmad ilmad ega punased põsed. Kusjuures mõõdukas külma käes müttamine tugevdab immuunsust, annab energiat ja teeb meele rõõmsaks. Isegi ainevahetus töötab jaheda ilmaga paremini. Eestimaa talv on küll kohati liiga pikk, aga see-eest on meil palju huvitavat, mida ette võtta. Me panime kõik talvetegevused ja sihtkohad siia kirja – sina ainult vali välja ja mine lustima!

Naudi talve täie hooga

Aktiivsed tegevused õues

Kirglik talvefänn juba teab, et õuerõõmud ei pea piirduma ainult suusa- või kelgumägedega. Kui aga oled tõeline suusafänn, siis kindlasti sind huvitab, kus asuvad suurimad suusarajad üle Eesti. Maapind on meil suhteliselt lame, kuid siiski on siin-seal mõnusaid nõlvasid, kus mäesuusatamaist proovida või lumelauaga sõita.

Lisaks mine proovi uisutamist raba-, järve või merejääl või tehislikul uisuväljakul, mida avatakse üle Eesti mitmes kohas.

Kas oled käinud tuubiga sõitmas? See pole sugugi ainult lastele mõeldud tegevus – ka täiskasvanud saavad seal kõvasti lustida. Siit leiad, kus asuvad TOPP tuubirajad Lõuna-Eestis.

Oled sa käinud räätsamatkal? Loe, miks räätsadega loodusesse minna ja leia sealt loost ka kohad, kus seda teha võiks. Anname sulle soovitusi ka tõukekelgumatkade jaoks – kus teha ja millega arvestada.

Võibolla huvitab sind hoopis talvine lohesurf, mootoraanimatk, e-fat rattasõit või elamus karakatitsaga? Eestis on mitmeid eriliste talveseikluste pakkujaid.

Oleme kaardistanud ka kohad, kus saab minna kelgukoertega sõitma.

Eestlaste seas muutub järjest populaarsemaks taliujumine. Kes selle sammu ette võtab, tuleb veest välja vaimult ja kehalt tugevamana kui eales.


Mine matkama ja tee õues piknik

Kui mugavad soojad riided seljas, on talvine piknik lihtsalt võrratu – saab nautida korraga nii loodust kui söögipoolist, värsket õhku kui ka toidu aroome – meeled töötavad täisvõimsusel.

Vaata, kus asuvad lõkkekohtadega matkarada Lõuna-Eestis (I OSA ja II OSA), Lääne-Eestis ja saartel. Veel leiad lõkkeplatse koos lõkketoiduideedega siit.

Oleme koostanud ka põhjaliku ülevaate Eestis matkamise kohta. Kes ütles, et matkateid peaks väisama ainult suve, eksole?!

Lõõgastu spaas või saunas

Julgelt võib talviste naudingute nimekirja asetada ka saunamõnud. On ju soojast leiliruumist lumme või jääauku hüppamine üks saunakultuuri asendamatu osa.

Vaata üle nimekiri Eestimaa spaadest (piirkondade kaupa) või kui tahad pigem vees lustida, tuleta meelde, millised on suurimad veekeskused Eestis. Kui aga tunned, et talv on sind tervise mõttes täiesti ära kurnanud, mine otsi turgutust mõnest ravispaast.

Teinekord saab tõelise elamuse hoopis paigast, mis pole sugugi tavaline – näiteks need 10 ebatavalist sauna Eestis sind külmaks ei jäta.
Kas üldse tead, milliseid erinevaid saunatüüpe olemas on? Auru- ja soome saun tulevad esimestena meelde, aga mis veel? Tuleta endale meelde, milliseid saunasid üldse olemas on.


Oled sa käinud suitsusaunas? Eestis on neid mitmeid, siin väike valik:

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Laukataguse Puhkeküla suitsusaun Pärna

Jantsu talu Suitsusaun

Kakulaane suitsusaun

Hundi Turismitalu suitsusaun

Kõrgemäe Puhketalu suitsusaun

Vaata talviseid tegevusi

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.