Allikas: Sven Zacek

Rohelisele reisijale

Eesti pöörab sarnaselt maailmaga üha enam tähelepanu teadlikele valikutele, et hoolida ümbritsevast loodusest, säästa ressursse ning tarbida kohalikku. Oleme siia koondanud rohelised ettevõtted, kes arvestavad oma igapäevases tegevuses keskkonnahoiu põhimõtetega.

Leiad rohelist majutust, seminariteenust ja aktiivset puhkust pakkuvad ettevõtted, samuti mahetalud.

Majutuskohtadest on esitatud nii väikesed keskkonnasõbralikud majutuskohad kui ka rahvusvahelise keskkonnamärgisega Roheline Võti tunnustatud hotellid. 

Keskkonnasõbralikus majutusettevõttes kasutatakse mõistlikult vett ja energiat, sorteeritakse jäätmeid ja vähendatakse nende teket, eelistatakse kohalikke toiduaineid ja loodussõbralikke materjale, valitakse ökonoomsed seadmed ning pakutakse turistidele keskkonnasõbralikke tegevusi. Sama peavad silmas nn roheliste ürituste korraldajad.

Ka aktiivset puhkust veetes saad teha valiku vastutustundliku ettevõtja teenuse ja loodusele väiksemat mõju avaldava tegevuse kasuks. Kuidas kõlab suusaretk hüljeste juurde? Või haabjasõit? Ning silmapiirini laiuvad rabamaastikud, kus matkata paljajalu mööda laudteid või hoopis räätsadega? Päeva võiks lõpetada vanade saunakommetega tutvudes. 

Kui soovid omandada teadmisi maheviljelusest ja loodusest, siis just mahetalud annavad võimaluse kõike seda proovida. Asjatundja juhendamisel korjad taimi ja teed taimesegusid, magad lakas, niidad heina, karjatad lambaid ning proovid oma käega või- ja leivategu.Kuhu minna ja mida teha
Uudiskiri