Kelgukoertega sõitma – seda saab teha igal aastaajal!

Allikas: Mariann Liimal, Visit Estonia

Kelgukoertega sõitma – seda saab teha igal aastaajal!

Kuigi võiks arvata, et kelgukoertega saab sõita – nagu nimigi viitab – vaid talvel ja kelguga, siis tegelikult saab Eestis nii haskide kui malamuutidega matkata aastaringselt, teha saab näiteks ka jalgsimatku. Varu selleks õige mitu tundi, ent ära muretse – kuna kelgukoerad on energilised, uudishimulikud ja armastavad palju joosta, möödub aeg nende seltsis väga kiiresti. Kes soovib, saab lähemalt teada, mis koerad need kelgukoerad üldse on, milline iseloom neil on, kuidas saada juhtkoeraks, kuidas neid treenitakse ja muudki. Koostasime sulle nimekirja kohtadest, kus kindla peale kelgukoertega sõita saad, olgu suvel või talvel.

Kelgutamine Siberi huskydega

Paasiku koertemõis on Tallinast 35 km kaugusel asuv puhkekeskus. Hetkel elab koertemõisas 26 Siberi huskyt ning 3 alpakat. Koerte ettevalmistamiseks sõiduks paneme koertele selga rakmed ning paigutame nad rakendis õigetele kohtadele.  Koertega kelgutades teeme paarikilomeetrise sõidu ümbruskonnas, vastavalt antud hetke võimalustele. Kelgutada saavad korraga kaks inimest - üks istub kelgul spetsiaalses kotis ning teine juhib kelku taga seistes. Koeri on suure kelgu ees 6-8. Tegevus eeldab inimeselt sportlikku pingutust.

Loe edasi

Matk Siberi huskydega

Paasiku koertemõis on Tallinast 35 km kaugusel asuv puhkekeskus. Hetkel elab koertemõisas 24 Siberi huskyt ning 3 alpakat. Tutvustame kohalikke koeri ja alpakasid nimepidi. Lisaks saad valida endale meelepärase koera. Matk toimub Paasiku koertemõisa ümbruses. Vajalik varustus (vöö, liinid) on saadaval kohapeal. Matka käigus teeme lühiülevaate Siberi Huskyde ajaloost, iseloomust ja kasutusaladest. Vastame meeleldi ka küsimustele. 

Loe edasi

Hellerkantri Huskypark - kelgukoerte talu Raplamaal

Meie talus elab 36 põhjamaist kelgukoera hobune, kass ja küülik. Alustame külalistega kokkulepitud kuupäeval ja kellaajal ekskursiooniga, mis algab indiaani püstkojas praksuva lõkke ääres, kus räägime lähemalt kelgukoertest. Ütleme tere meie hobusele ja koertele ning anname neile krõbuskeid. Uudistamiseks on avatud armas kelgukoerateemaline palktareke, küün ja jõuluvanatuba. Lumisel talvel (jaanuar-veebruar) pakume kelgusõite siberi huskydega.

Loe edasi

Kelgukoeramatkad Järvselja metsamaastikul ning Peipsiveere looduskaitsealal

Tule ja naudi avarat loodusmaastikku ürgsel moel – kelgukoertega matkates! Karusaare kelgukoeramatkad pakuvad aastaringselt matkamisvõimalust Järvselja metsamaastikul ning talvisel ajal Peipsiveere looduskaitsealal. Meie kelgukoerad on meeleldi teie kaaslasteks nii mõnetunnisel kergel jalgsimatkal kui ka mitmepäevasel matkal kelgukoerarakendiga. Lõkketuli kuulub alati meie matkade juurde – see annab erilise maitse toidule, soojust külmetavale matkalisele ning valgust ja hingerahu... Matkaväsimust aitab leevendada vene saun. Soovi korral saame tellida toitlustuse.    

Loe edasi

Husky-kelgusõidu tuur algusega Tallinnast

Husky sõidud on kahtlemata kõige toredam, mida talvel Eestis teha saab. Meie ekskursioonid viivad Kõrvemaale. Ringkäigul osalejad saavad proovida sõitu huskyde juhitud kelguga, lisaks õpitakse tundma huskyde elu, treenimist ning huskyde lõbusat ja sõbralikku iseloomu, samuti on paketis kerge eine. Palun riietuge soojalt! Hind sõltub inimeste arvust grupis! Maksimaalne grupp on 6 inimest. Palun vaadake hinnakirja meie kodulehelt.

Loe edasi

Rakendisõidud Mutimuudi kelgukoertega Pärnumaal

Tule nädalalõpuks puhkama ja tutvu kelgukoerte rakendispordiga! Sõida ise 3-4-rattaliste kärudega või hoopis juhiga kelgurakendil, mida veavad 8-10 koera. Meie Alaska malamuudid ja huskyd on spetsiaalselt aretatud võiduajamisteks koerarakenditega. Jõuluajal või vastlakuul korraldame nii lastele kui täiskasvanutele mängudega üritusi. Meie hubases rehetoas on võimalik pidada laste sünnipäevi ja muid seltskondlikke koosviibimisi. Alates sellest aastast asub meie kenneli kõrval ka linnumaja, kus elavad erinevad tüukanad ja paabulinnud!

Loe edasi

Paasiku koertemõisa külastus

Paasiku koertemõis on Tallinast 35 km kaugusel asuv puhkekeskus. Hetkel elab koertemõisas 26 Siberi huskyt ning 3 alpakat. Paketi kirjeldus: Räägime Sulle lähemalt Siberi husky tõust, ajaloost, iseloomust ning kasutusaladest. Tutvustame kohalikke koeri ja alpakasid nimepidi. Koeri saab paitada ning kallistada.  Peale ringkäiku pakume soovi korral teed ja vastame meeleldi küsimustele. Kutsikate olemasolul on võimalus paitada ka neid. Ootame külla nii pere pisemaid kui ka suuremaid gruppe!

Loe edasi
Viimati muudetud: 01.12.2021

Teema: Aktiivne puhkus