Kelgukoertega sõitma – seda saab teha igal aastaajal!

Allikas: Mariann Liimal, Visit Estonia

Kelgukoertega sõitma – seda saab teha igal aastaajal!

Kuigi võiks arvata, et kelgukoertega saab sõita – nagu nimigi viitab – vaid talvel ja kelguga, siis tegelikult saab Eestis nii haskide kui malamuutidega matkata aastaringselt, teha saab näiteks ka jalgsimatku. Kes soovib, saab lähemalt teada, mis koerad need kelgukoerad üldse on, milline iseloom neil on, kuidas saada juhtkoeraks, kuidas neid treenitakse ja muudki. Koostasime sulle nimekirja kohtadest, kus kindla peale kelgukoertega sõita saad, olgu suvel või talvel.

Matk Siberi huskydega

Paasiku koertemõis on Tallinast 35 km kaugusel asuv puhkekeskus. Hetkel elab koertemõisas 26 Siberi huskyt ning alpaka, ponid ja küülikud. Tutvustame kohalikke koeri ja alpakasid nimepidi. Lisaks saad valida endale meelepärase koera. Matk toimub Paasiku koertemõisa ümbruses. Vajalik varustus (vöö, liinid) on saadaval kohapeal. Matka käigus teeme lühiülevaate Siberi Huskyde ajaloost, iseloomust ja kasutusaladest. Vastame meeleldi ka küsimustele. 

Loe edasi

Kelgukoeramatkad Järvselja metsamaastikul ning Peipsiveere looduskaitsealal

Tule ja naudi avarat loodusmaastikku ürgsel moel – kelgukoertega matkates! Karusaare kelgukoeramatkad pakuvad aastaringselt matkamisvõimalust Järvselja metsamaastikul ning talvisel ajal Peipsiveere looduskaitsealal. Meie kelgukoerad on meeleldi teie kaaslasteks nii mõnetunnisel kergel jalgsimatkal kui ka mitmepäevasel matkal kelgukoerarakendiga. Lõkketuli kuulub alati meie matkade juurde – see annab erilise maitse toidule, soojust külmetavale matkalisele ning valgust ja hingerahu... Soovi korral saame tellida toitlustuse.  

Loe edasi

Koerte kelgusõidu tuur algusega Tallinnast

Koerte kelgusõidud on kahtlemata kõige toredam, mida talvel Eestis teha saab. Meie ekskursioonid viivad Kõrvemaale erinevatesse koerte taludesse. Ringkäigul osalejad saavad proovida sõitu huskyde või malamuutide juhitud kelguga, lisaks õpitakse tundma koerte  elu, treenimist ning koerte lõbusat ja sõbralikku iseloomu. Palun riietuge soojalt! Hind ja tuuri kestvus sõltub inimeste arvust grupis! Maksimaalne grupp on 10 inimest. Palun vaadake erinevaid pakette meie kodulehelt www.tallinndaytrip.com.

Loe edasi

Rakendisõidud Mutimuudi kelgukoertega Pärnumaal

Tule nädalalõpuks puhkama! Sõida ise 3-4-rattaliste kärudega või hoopis juhiga kelguga, mida veavad 2-10 koera. Meie Alaska malamuudid ja huskyd on spetsiaalselt aretatud võiduajamisteks koerarakenditega. Jõuluajal ja vastlakuul korraldame nii lastele kui täiskasvanutele mängudega üritusi. Meie hubases rehetoas on võimalik pidada laste sünnipäevi ja muid seltskondlikke koosviibimisi. Meie kenneli kõrval asub ka linnumaja, kus elavad erinevad tõukanad ja paabulinnud! Pakume lisaks võimalust end proovile panna vibulaskmises - alates päris väikestest kuni täiskasvanuteni!

Loe edasi

Paasiku koertemõisa külastus

Paasiku koertemõis on Tallinnast 35 km kaugusel asuv puhkekeskus. Hetkel elab koertemõisas 26 Siberi huskyt ning alpaka, ponid ja küülikud. Paketi kirjeldus: Räägime Sulle lähemalt Siberi husky tõust, ajaloost, iseloomust ning kasutusaladest. Tutvustame kohalikke koeri ja alpakasid nimepidi. Koeri saab paitada ning kallistada.  Peale ringkäiku pakume soovi korral teed ja vastame meeleldi küsimustele. Kutsikate olemasolul on võimalus paitada ka neid. Ootame külla nii pere pisemaid kui ka suuremaid gruppe!

Loe edasi

Neumann Husky kelgukoeramatkad

Olete oodatud osa saama maalilisest Lõuna-Eesti talvest. Matkame kelgukoertega üle Haanjamaa kuplite, läbi lumiste metsade ja avarate põldude. Korraldame nii päevamatku kui lühemaid matkasid. Meie külaline saab alati soovi korral proovida ka ise rakendi juhtimist. Koerarakendiga sõita saavad nii lapsed kui täiskasvanud, suuremad ja väiksemad grupid. Tule naudi rahu!

Loe edasi

Jalgsimatkad kelgukoertega Järvselja metsamaastikul

Kui oled koerte- ja matkahuviline, siis see pakkumine on sulle! Kutsume sind mõnetunnisele jalgsimatkale Järvselja metsamaastikul, kaaslasteks kelgukoerad! Igale matkajale rakendame ette ühe koera kasutades veorakmeid, -liini ja vööd. Matk kulgeb mööda metsateid. Lõkkeplatsil teeme ühe pikema puhkuse, süütame lõkke ja räägime kelgukoerajuttu. Lõkketuli kuulub meie matkade juurde – see annab erilise maitse toidule, soojendab matkajaid ning annab valgust ja hingerahu. Võta kaasa oma piknikukorv või telli soovi korral toitlustus. Matkad algavad ja lõpevad Kelgukoerte Treeningkeskuses.

Loe edasi

Kelgukoerte Treeningkeskuse külastus

Kelgukoerte Treeningkeskuses elab enam kui 30 kelgukoera, kes ootavaid teid alati külla! Pakume aastaringselt 1,5 tundi kestvat külastuspaketti suurematele gruppidele. Giidiks on Kelgukoerte Treeningkeskuse asutaja ja omanik ning oma kelgukoerarakendiga pikamaavõistlustel osalev Heinrich Lukk. Giidi juhendamisel külastame kõiki kelgukoeri, et teha neile pai. Samuti vaatame kelgukoerte treenimiseks vajalikku varustust. Giidile saab esitada küsimusi ning uurida kõike, mida te kelgukoerte kohta teada soovite saada.  Lastegruppidele hooajalised eriprogrammid, õppepäevad ja õpitoad

Loe edasi

Kelgukoerasõit FAT-tõukerattaga

Otsid seiklusi looduses? Sulle meeldivad alaska malamuudi kelgukoerad? Meil on sulle pakkuda uusi elamusi FAT-tõukeratta ja kelgukoertega kulgedes mööda maalilisi Põhja-Kõrvemaa metsaradu. Tegevused:Alaska malamuudi tõu ja meie koerte tutvumine.Seiklust FAT-tõukeratta ja kelgukoeraga 1,2-1,5 km.Koertega tegelust - jootmine ja paitamine pärast sõitu.Matk koos matkajuhiga, kes tunneb radu ja oskab tegevust turvaliselt läbi viia.Soe jook ja pikniku pidamise võimalus lõkkeplatsilVõimalus tellida fotosessioon ägedas taastatud heinaküünis ja toitlustamist.

Loe edasi

Kelgukoertega rakendisõidud Kõrvemaal

Harju maakond, Pillapalu küla

Oled väga oodatud pere ja sõpradega väga eriliselt aega veetma Põhja-Kõrvemaa ooside ja rabade vahele Uuejärve Matkapessa. Uuejärve Väikesel Lapimaal elab 7 sõbralikku, tugevat ja eriti nunnut alaska malamuuti ning nendega toimetab entusiastlik väike matkapesa ja Indietoursi meeskond. Tegevused: Saabumine ja tutvumine Väike-Lapimaa matkapesagaTutvumine koertega ja ettevalmistus sõiduks~1,5 km sõit kaunil metsarajal kelgu või neljarattalise ja 4-6 koeragaKuum tee ja piparkoogidKoerteküünichill ja võimalus ise stuudionurgas pildistadaRohkem infot siit!

Kelgukoerte safari ehk sõit koertepagiga

Tõeline seiklus kennelis Agirregoikoa Siberi haskidega pakub teile unustamatu kogemuse. Läheme koos sõitma spetsiaalse koertesõidupagiga, mis on ideaalne alternatiiv lumeta perioodil tavapärasele kelgusõidule. Meie koerad on tituleeritud, neil on suurepärane koolitus ning nad on kirglikud ja usaldusväärsed vedajad. Pärastpoole saavad koerad vabalt ringi liikuda meie avaras tagaaedikus, kus saate nendega üheskoos jalutada, neid paitada ning valida oma lemmiku, kellega koos selfie'sid teha. Samuti räägime räägime tõu tekkimisest, ajaloost ja kasutusest tänapäeval. Lisaks fotosessioon! Ootame teid!

Loe edasi
Viimati muudetud: 05.01.2023

Teema: Aktiivne puhkus