Kelgukoertega sõitma – seda saab teha igal aastaajal!

Allikas: Mariann Liimal, Visit Estonia

Kelgukoertega sõitma – seda saab teha igal aastaajal!

Kuigi võiks arvata, et kelgukoertega saab sõita – nagu nimigi viitab – vaid talvel ja kelguga, siis tegelikult saab Eestis nii haskide kui malamuutidega matkata aastaringselt, teha saab näiteks ka jalgsimatku. Kes soovib, saab lähemalt teada, mis koerad need kelgukoerad üldse on, milline iseloom neil on, kuidas saada juhtkoeraks, kuidas neid treenitakse ja muudki. Koostasime sulle nimekirja kohtadest, kus kindla peale kelgukoertega sõita saad, olgu suvel või talvel.

Matk Siberi huskydega

Paasiku koertemõis on Tallinast 35 km kaugusel asuv puhkekeskus. Hetkel elab koertemõisas 24 Siberi huskyt ning 3 alpakat. Tutvustame kohalikke koeri ja alpakasid nimepidi. Lisaks saad valida endale meelepärase koera. Matk toimub Paasiku koertemõisa ümbruses. Vajalik varustus (vöö, liinid) on saadaval kohapeal. Matka käigus teeme lühiülevaate Siberi Huskyde ajaloost, iseloomust ja kasutusaladest. Vastame meeleldi ka küsimustele. 

Loe edasi

Kelgukoeramatkad Järvselja metsamaastikul ning Peipsiveere looduskaitsealal

Tule ja naudi avarat loodusmaastikku ürgsel moel – kelgukoertega matkates! Karusaare kelgukoeramatkad pakuvad aastaringselt matkamisvõimalust Järvselja metsamaastikul ning talvisel ajal Peipsiveere looduskaitsealal. Meie kelgukoerad on meeleldi teie kaaslasteks nii mõnetunnisel kergel jalgsimatkal kui ka mitmepäevasel matkal kelgukoerarakendiga. Lõkketuli kuulub alati meie matkade juurde – see annab erilise maitse toidule, soojust külmetavale matkalisele ning valgust ja hingerahu... Matkaväsimust aitab leevendada vene saun. Soovi korral saame tellida toitlustuse.    

Loe edasi

Husky-kelgusõidu tuur algusega Tallinnast

Husky sõidud on kahtlemata kõige toredam, mida talvel Eestis teha saab. Meie ekskursioonid viivad Kõrvemaale. Ringkäigul osalejad saavad proovida sõitu huskyde juhitud kelguga, lisaks õpitakse tundma huskyde elu, treenimist ning huskyde lõbusat ja sõbralikku iseloomu, samuti on paketis kerge eine. Palun riietuge soojalt! Hind sõltub inimeste arvust grupis! Maksimaalne grupp on 6 inimest. Palun vaadake hinnakirja meie kodulehelt.

Loe edasi

Rakendisõidud Mutimuudi kelgukoertega Pärnumaal

Tule nädalalõpuks puhkama ja tutvu kelgukoerte rakendispordiga! Sõida ise 3-4-rattaliste kärudega või hoopis juhiga kelgurakendil, mida veavad 8-10 koera. Meie Alaska malamuudid ja huskyd on spetsiaalselt aretatud võiduajamisteks koerarakenditega. Jõuluajal või vastlakuul korraldame nii lastele kui täiskasvanutele mängudega üritusi. Meie hubases rehetoas on võimalik pidada laste sünnipäevi ja muid seltskondlikke koosviibimisi. Alates sellest aastast asub meie kenneli kõrval ka linnumaja, kus elavad erinevad tüukanad ja paabulinnud!

Loe edasi

Paasiku koertemõisa külastus

Paasiku koertemõis on Tallinast 35 km kaugusel asuv puhkekeskus. Hetkel elab koertemõisas 26 Siberi huskyt ning 3 alpakat. Paketi kirjeldus: Räägime Sulle lähemalt Siberi husky tõust, ajaloost, iseloomust ning kasutusaladest. Tutvustame kohalikke koeri ja alpakasid nimepidi. Koeri saab paitada ning kallistada.  Peale ringkäiku pakume soovi korral teed ja vastame meeleldi küsimustele. Kutsikate olemasolul on võimalus paitada ka neid. Ootame külla nii pere pisemaid kui ka suuremaid gruppe!

Loe edasi

Neumann Husky kelgukoeramatkad

Olete oodatud osa saama maalilisest Lõuna-Eesti talvest. Matkame kelgukoertega üle Haanjamaa kuplite ja jäätunud järvede, läbi lumiste metsade ja avarate põldude. Korraldame nii päevamatku kui lühemaid matkasid. Meie külaline saab alati soovi korral proovida ka ise rakendi juhtimist. Koerarakendiga sõita saavad nii lapsed kui täiskasvanud, suuremad ja väiksemad grupid. Tule naudi rahu!

Loe edasi

Husky pargi külastus ja jalgsimatk koos Siberi Huskydega

Külastame huskyparki, mis asub Tallinnast tunnise autosõidu kaugusel ning möödub Eestimaa metsadest, soodest ja külakestest tulvil maastikest. Huskypargis tutvustame teile taluelu ning kohtume ja mängime koertega. Matkale minnes saab iga osaleja endale oma husky, kes kinnitatakse vööle rakmetega. Nii aitab koer sind kergelt tõmmates, et saaksite mõlemad nautida matka looduses. Pärast matka pakume kerget einet. Tuur toimub vaid inglise keeles. Hind sõltub inimeste arvust grupis. Palun vaadake hinnakirja ka meie kodulehelt.

Loe edasi

Jalgsimatkad kelgukoertega Järvselja maastikukaitsealal

Kui oled koerte- ja matkahuviline, siis see pakkumine on sulle! Kutsume sind mõnetunnisele jalgsimatkale imelisele Järvselja maastikukaitsealale, kaaslasteks kelgukoerad! Igale matkajale rakendame ette ühe kelgukoera kasutades veorakmeid, -liini ja vööd. Keset Järvselja metsamaastikku teeme ühe pikema puhkuse, süütame lõkke ja räägime kelgukoerajuttu. Lõkketuli kuulub meie matkade juurde – see annab erilise maitse toidule, soojendab matkajaid ning annab valgust ja hingerahu. Võta kaasa oma piknikukorv või telli soovi korral toitlustus. Matkad algavad ja lõpevad Kelgukoerte Treeningkeskuses.  

Loe edasi

Kelgukoerte Treeningkeskuse külastus

Kelgukoerte Treeningkeskuses elab enam kui 30 kelgukoera, kes ootavaid teid alati külla! Pakume aastaringselt 1,5 tundi kestvat külastuspaketti suurematele gruppidele. Giidiks on Kelgukoerte Treeningkeskuse asutaja ja omanik ning oma kelgukoerarakendiga pikamaavõistlustel osalev Heinrich Lukk. Giidi juhendamisel külastame kõiki kelgukoeri, et teha neile pai. Samuti vaatame kelgukoerte treenimiseks vajalikku varustust. Giidile saab esitada küsimusi ning uurida kõike, mida te kelgukoerte kohta teada soovite saada.  Lastegruppidele hooajalised eriprogrammid, õppepäevad ja õpitoad

Loe edasi
Viimati muudetud: 05.01.2023

Teema: Aktiivne puhkus