Tuledesäras jõuluturud ootavad ostlema

Allikas: Kaupo Kalda

Tuledesäras jõuluturud ootavad ostlema

Jõulutuled säravad, toidulõhnad hõljuvad, letid on kaunist käsitööst küllastunud ning rahvas tuleb linnaväljakutele kokku, et koos seda imelist aega nautida – jõuluturud on jõuluajal keskseks kohaks igas linnas. Värvikad etendused ja kontserdid, lõbusad jõulumängud, maitsev toit ja kuum jook toovad hea tuju kogu perele.

Tallinna Jõuluturg on üks Euroopa vanimaid jõulutuge. 2018. aasta novembris märkis Forbes Tallinna jõuluturu üheks kümnest kõige ilusamast jõuluturust Euroopas! Ent sellega asi ei piirdunud! Detsembri keskel valisid reisijad üle maailma Tallinna jõuluturu Euroopa kõige ilusamaks jõuluturuks!

Me ei saaks sellega rohkem nõustuda! Nii et sea end pühademeeleollu, külasta Tallinna ja teiste linnade imekauneid jõuluturge ja jaga sõna sõprade-tuttavate seas! 

Rõõmsatujuline kohtumispaik

Jõulud on tähtsamaid rahvakalendri pühi, mille juured ulatuvad iidsesse talvise pööripäeva tähistamisse. Ka kaasajal tähistatakse jõule vanadest tavadest lähtudes erilise ja rikkaliku toiduvalikuga, mängude, laulude ja lõbutsemisega. Jõuluturg on läbi aegade linnakodanike ja külaliste talviseks kohtumispaigaks, kus nautida talvist pidulikku meeleolu.

Osta jõulukinkideks käsitöömeistrite kaunist loomingut, mis on valminud hinge ja südamega ning ära unusta maitsmast verivorste, piparkooke ja hõõgveini! Tallinna imeline jõuluturg on tuntust kogunud üle maailma, aga ka väiksemates linnades toimuvad omad väiksemad, aga sama võluvad ja rikkalikud jõuluturud.


Fotod: Visit TallinnVisit Viljandi

Jõuluturud üle Eesti

Euroopa üks kõige kaunemaid jõuluturge toimub Tallinna keskaegsel Raekoja platsil. Siin saab maitsta jõulutoite ja kuumi jooke, jõulumajakestest osta käsitöömeistrite loomingut, kohtuda Jõuluvanaga, sõita jõulukarussellil. Nädalavahetustel ja tähtpäevadel pakutakse meeleolukaid kontserte ja kultuuriprogrammi tantsijate, lauljate ja teiste põnevate esinejatega.

Ülikoolilinn Tartu on suurepärane koht jõulude nautimiseks. Üritused algavad detsembri algul Raekoja platsil, mis muutub natuke nii lõbustuspargiks, kohvikuks, kaubandus- ja koolituskeskuseks kui kontserdi- ja tantsusaaliks. Sealsamas Raekoja platsil toimub ka Tartu jõululaat kümnete müüjatega, kes pakuvad kuumi jooke, maitsvaid pirukaid ja imeilusat käsitööd.

Paide Jõulukroon on traditsiooniline jõululaat ja koguperepäev, mis toimub Paide keskväljakul ja selle ümbruses. Toimub palju erinevaid tegevusi nii lastele kui täiskasvanutele, osta saab kinke ja käsitööd, jõululaule esitavad 350 väikest päkapikku!

Peetri platsi kõrval olevas pargis avatakse Jõuluallee, kus toimub Jõululaat käsitööloomingu ja toidupakkumistega. Nautida saab head muusikat, külastada Jõuluvana majakest, meisterdada jõulukinke või lihtsalt kaunist atmosfääri nautida.

Astu läbi ja saa imedest osa!

Soovitame
Uudiskiri