Jõululaadad ja muud pühadeüritused, kus sel aastal osaleda!

Allikas: Sergei Zjuganov

Jõululaadad ja muud pühadeüritused, kus sel aastal osaleda!

Ilmselt ei vaidle keegi sellele vastu, et kullavammuses kuused, laternad, jõulutulukesed ja muu pühadekraam on nostalgiline ja rõõmutoov. Seepärast on ka jõuluturud nii populaarsed – linnakeskused saavad lihtsalt võrratu ilme.

Vaatame üle, kus sel aastal värvikad laadad, jõuluetendused, kontserdid, pühadeüritused ja muu glögi-piparkoogi-hapukapsatrall meid ees ootab.

Tallinn


1. detsembril avatakse Tallinna jõuluturg. Tegemist on Euroopa vanima jõuluturuga, mis viis aastat tagasi tunnustati ajakirja Forbes'i poolt üheks kõige ilusamaks jõuluturuks Euroopas.


Samal ajal avab vanalinnas uksed ka PiparkoogiMaania – kunstinäitus, kus on vaid üks tingimus – kõik peab olema tehtud piparkoogist! Näituse autoriteks on umbes sada Eesti kunstnikku, kelle seas on nii arhitekte, disainereid, keraamikuid kui ka kujutavaid kunstnikke. Traditsiooniline piparkooginäitus on üks populaarsemaid sündmusi jõuluaegses Tallinnas.Fotod: Visit TallinnVisit Viljandi

Tartu

Tartu kesklinnas avatakse jõululinn 3. detsembril. Nagu ikka, tuleb sinna uisuväljak, söögiputkad, valgusshow ja ehteis kuusepuu, saab sõita saani ja poniga. Juba aastaid on Tartus raekoja platsil, linna kõige tähtsamal väljakul toimunud Tartu talvine tantsupäev. Sel aastal toimub see 9. detsembril.

Kvaliteetset Eesti käsitööd ning maitseid väärtustav ERMi jõululaat toimub tänavu kahel päeval 9. ja 10. detsembril ERMi sise- ja välialal. Laadale tullakse kauplema kõikjalt Eestist, sh Setomaalt, Narvast ja saartelt. Kaubeldakse nii kvaliteetse käsitöö kui hõrkude maitsetega.

Pärnu ja Lääne-Eesti

Pärnus saab jõulukülast ja -laadast osa 16. ja 17. detsembril. Kõlab õdus talvemuusika, avatud on piparkoogilõhnaline kohvik ja hubane jõuluturg. Meeleolu hoiavad üleval jõuluvana Bruno ja Lastefondi Mõmmik. 16.12 toimub jõuluturg ka Villa Ammendes.

Lastele mõeldes tuletame meelde, et ka Lottemaal toimub jõuluüritus ning Jõuluvana Korstna talus tuleb 26. detsembril tore perepäev: saate osaleda erinevates tegevustes talu rehetoas ja kambrites, tornis ja pööningul, aidas ja tallis - sõita ree ja poniga, putitada traktorit ja saada sõbraks talus elavate loomadega, kellele võite meeleheaks kaasa tuua leivakuivikuid ja porgandit.

9. detsembril kattub Hiiumaa glögikohvikutega. Hubastes kohvikutes üle Hiiumaa ootavad teid kuum tassitäis glögi, mõnusalt kaneelised saiakesed, vürtsikas kõrvitsasupp, kuum šokolaad ja palju muud maitsvat!

Lõuna-Eesti

Novembri lõpus avatakse Jõgevamaal Tormas Talveküla – seal on päkapikkude glämpinguküla, saab osaleda töötubades ja kogeda lihtsalt mõnusat hubast jõulutunnet. 10. detsembril avatakse Kuremaa lossis Jõuluturg. 21.-23.12 toimub aga Viljandis UKU Keskuses jõululaat.

Ida-Virumaa

Narvas on saanud traditsiooniks jõuluküla. Sel aastal avab see uksed ja ootab külastajaid uue ja renoveeritud raekoja ees Raekoja platsil 23.-26 detsembril. 16. detsembril toimub Jõhvis Jõululaat

Jõuluüritusi on tegelikult nii palju, et kõikide üles loetlemine võtab omajagu ruumi. Täieliku nimekirja leiad Puhka Eestis kodulehelt.


Ilusat pühadeperioodi!