Allikas: Krister Rajandu

Kalapüük

Kalapüük pakub korraga hasartset ajaviidet ja võimalust loodust nautida. Saad kalapüügi edukalt siduda perepuhkusega – paadisõidu ja turismitalus ööbimisega. Elamusi ja teadmisi pakuvad juhendatud kalaretked.

Peamised kalad, mida Eesti jõgedest-järvedest püüda, on jõeforell, haug, ahven, latikas, luts, särg, karpkala ja koha. Väikestel metsajärvedel on mõnus õngitseda linaskit.

Kui soovid kiiresti värsket kalarooga maitsta, leiad igast Eesti piirkonnast külastajatele mõeldud kalatiike, kus saad nii püüda kui ka süüa värsket forelli või karpkala.

Ühe lihtkäsiõngega võib Eestis kala püüda ilma kalastusloata. Samas tuleb kindlasti arvestada piirangutega, mis puudutavad püügiaegu, -kohti ja kalaliike. Teiste kalapüügivahendite kasutamisel tuleb osta kalastusluba, mida saad teha kalaluba.ee veebilehel.

Regulaarüritustest on üle Eesti tuntud veebruaris peetav Kalaküla Peipsi järvel, mis on inspiratsiooni saanud ammusest tavast, kus kalamehed kogunesid talvel nädalateks järvele, püüdsid kala nii pimedas kui ka valges ning tegid koos süüa. Samuti veebruaris toimub rahaliste auhindadega püügivõistlus Viljandi järvel. Peale selle võiks kindlasti külastada rannakaluritega seotud sündmusi, näiteks RäimeWest maikuus Pärnumaal ja Tuulekala festival mai lõpus Hiiumaal, Orjaku sadamas.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.