Allikas: Kaspar Orasmäe

Veeturism ja veesport

Eesti käänuline, ligi 3800 km pikkune rannajoon, üle 2200 saare ja laiu, samuti jõed-järved võimaldavad puhkust täiel rinnal nautida. Korralda sõpradega seikluslik rafti-, süsta- või kanuumatk, kulge SUP-laual, tee merel meeskonnatööd või naudi perega paadisõite mööda Eesti jõgesid ja järvesid.

Süstamatkad ehk kajakimatkad on üks mõnusamaid ja loodussõbralikumaid viise tutvuda Eesti käänulise ranniku, laidude ja saartega. Need sobivad kõigile huvilistele – vajaliku varustuse ja juhendamise tagavad matkakorraldajad.

Matkates kanuu või paadiga mööda Eesti jõgesid, saad piiluda sügavatesse laantesse, liivakivikanjonitesse ja ligipääsmatutesse rabadesse. Adrenaliini lisavad väikesed kärestikud. Korraldajad aitavad algajaid, tagavad varustuse ja tutvustavad vaatamisväärsusi, mis muidu võiksid jääda varjatuks.

Eesti tingimused sobivad hästi purjelaua- ja lohesurfi harrastajatele: rannikuäärne meri on enamasti madal ja lained ei ole väga suured. Sopiline rannajoon võimaldab sobiva surfiranna leida igaks tuulesuunaks. Järved ja jõed sobivad rahulikumaks SUP-matkaks.

Eesti sukeldumisklubid pakuvad palju eri tasemel koolitusi ja laagreid. Proovi kalapüügi-, vraki-, orienteerumis-, foto- ja süvaveesukeldumist ning veealust aardejahti. Sukelduma saad minna ka öösel! Hobisukeldumise hooaeg kestab maist septembrini ja parim nähtavus on kevadel ja sügisel, kuni 10 m.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.