Eesti kunstis on, mida nautida

Allikas: Tõnu Tunnel, Visit Estonia

Eesti kunstis on, mida nautida

Eestis on märkimisväärne kunstielu, mis areneb hoogsalt ning tegutsetakse nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil. Palju on suurepäraseid näitusi, muuseume, galeriisid ning kunstiinimeste jätkuv aktiivsus kujundab meie kaasaegse kunsti nägu. Eesti suurim ja tuntuim kunstimuuseum ja -galerii on vaieldamatult KUMU. See on esinduslikem näitusepaik Eestis, samuti üks suurimaid kunstimuuseume kogu Põhja-Euroopas. Oma sisult ei jää maha ka teised erinäolised muuseumid ning näitused. Vaata meie soovitusi, kuhu minna kunstielamusi nautima!

Kumu kunstimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Kumu on  Eesti Kunstimuuseumi  peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Aastal 2008 võitis Kumu Euroopa aasta muuseumi tiitli. See on märkimisväärne rahvusvaheline tunnustus Kumu pürgimusele olla tõeliselt kaasaegne kunstimuuseum ning ruum aktiivseks vaimseks tegevuseks alates haridusprogrammidest väikelastele kuni diskussioonideni kunsti olemuse ja tähenduse üle kaasaegses maailmas. Kumu püsiväljapanek tutvustab eesti kunsti 18. sajandi algusest kuni 1991. aastani, vahetuvad näitused hõlmavad lisaks ka rahvusvahelist ja kaasaegset kunsti. Hea teada: Kumu kalender

Loe edasi

Tartu Kunstimuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu Kunstimuuseum on Lõuna-Eesti suurim kunstimuuseum, mis asutati 1940. aastal kaasaegse kunsti kogumiseks, säilitamiseks ja tutvustamiseks.  Raekoja plats 18 majas toimuvad näitused nii muuseumi kollektsiooni põhjal kui ka koostöös teiste Eesti ja välismaiste muuseumide ja galeriidega, tutvustades nii eesti kunstiajalugu kui ka kaasaegsete kunstnike loomingut. Tartmusis asub Lõuna-Eesti suurima valikuga kunstiraamatute pood, kus on olemas kõik viimastel aastatel Eestis kirjastatud kunstiraamatud, samuti põhjalik valik Tartmusi näitustega seotud trükiseid ning kunstist inspireeritud meeneid.

Loe edasi

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Keskaegses vanalinna aidahoones asuv muuseum tutvustab Eesti ehte-, tekstiili-, metalli- ja klaasikunstnike, keraamikute ning disainerite töid 20. sajandi algusest tänapäevani. Ligi 15000 museaali moodustavad väärtuslikuima ja ülevaatlikuima eesti professionaalse tarbekunsti ja disaini kogu üldse , lisaks veel foto-, negatiivi- ja slaidikogu, erialane raamatukogu ning arhiiv. Naudi E esti tarbekunsti ajaloo püsiekspositsiooni,  uudsemate ideedega saad tutvuda muuseumi esimesel korrusel ja galeriis korraldatavatel näitustel. Pakume giiditeenust ja haridusprogramme, korraldame üritusi ja töötubasid. 

Loe edasi

Mikkeli muuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Kadrioru lossi kõrval olev Mikkeli muuseum asub Kadrioru lossi endises köögihoones. 1994. aastal kinkis Johannes Mikkel Eesti Kunstimuuseumile kollektsiooni, mida võib pidada Eesti üheks rikkalikumaks erakunstikoguks. Tema enda maalid, graafika, skulptuurid ja ennekõike portselan on oluliseks täienduseks Kadrioru kunstimuuseumi kollektsioonile. Ainsa erakogule pühendatud riikliku muuseumina Eestis tutvustab see ka teisi kollektsionääre ja erakogudes leiduvaid kunstiteoseid. Muuseumi esimese korruse väljapanekud toovad publiku ette nii kaasaegseid kui ka ajaloolisi kollektsioone.

Loe edasi

Niguliste muuseum ja kirik. Bernt Notke "Surmatants"

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

13. sajandil ehitatud Niguliste kirikus asuv muuseum on üks väheseid sakraalhoones asuvaid muuseume. Naudi kirikukunsti selle ajaloolises kontekstis: siin asuvad keskaegsed hauakivid, unikaalsed altarid ja Tallinna kuulsaim kunstiteos fragment Bernt Notke maalist Surmatants. See üle viiesaja aasta vanune maal vahendab keskaja inimese maailmapilti, kuid on aktuaalne praegugi. Algselt kuni 30 m pikkusest kunstiteosest on säilinud vaid kristliku maailma vägevamaid kujutav algustükk 13 figuuriga.

Loe edasi
Viimati muudetud: 19.03.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Soovitame