Eesti tuntuimad muuseumid. Kas oled käinud?

Allikas: Tõnu Tunnel, Visit Estonia

Eesti tuntuimad muuseumid. Kas oled käinud?

Need muuseumid on klassika – igaüks võiks elu jooksul neid külastada ja läbi kunsti mõtestada oma elu, ühiskonna käekäiku ja valitsevaid mõttevoolusid. Põnev! Nüüdsest on võimalik külastada mitmeid muuseume Muuseumikaardiga. Osta see aadressilt muuseumikaart.ee ja saad piiramatult külastada enam kui 100 Eesti muuseumi, galeriid ja elamuskeskust.

Kumu kunstimuuseum

Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. 2006. aastast avatud Kumu kunstimuuseumi ülesandeks on hoida ja mõtestada Eesti kunsti alates 18. sajandist tänapäevani. Kumu näeb oma rolli sotsiaalse ja kultuurilise arutelu loojana, seda nii kunstiajaloo väljapanekutes kui ka kaasaegse kunsti galeriis, mis on uute ideede laboriks kunstnikele Eestist ja välismaalt. Kumu püsiväljapanek tutvustab eesti kunsti 18. sajandi algusest kuni 1991. aastani, vahetuvad näitused hõlmavad lisaks rahvusvahelist ja kaasaegset kunsti. Vaata Kumu näituse- ja sündmusekalendrit.

Loe edasi

Tartu Kunstimuuseum

Tartu Kunstimuuseum on Lõuna-Eesti suurim kunstimuuseum, mis asutati 1940. aastal kaasaegse kunsti kogumiseks, säilitamiseks ja tutvustamiseks.  Raekoja plats 18 majas toimuvad näitused nii muuseumi kollektsiooni põhjal kui ka koostöös teiste Eesti ja välismaiste muuseumide ja galeriidega, tutvustades nii eesti kunstiajalugu kui ka kaasaegsete kunstnike loomingut. Tartmusis asub Lõuna-Eesti suurima valikuga kunstiraamatute pood, kus on olemas kõik viimastel aastatel Eestis kirjastatud kunstiraamatud, samuti põhjalik valik Tartmusi näitustega seotud trükiseid ning kunstist inspireeritud meeneid.

Loe edasi

Fotografiska Tallinn

Fotografiska on rahvusvaheline kaasaegne muuseum, kus kohtuvad fotograafia, kunst ja avatud mõtteviis. Sihtpunkt, kus avastada maailmaklassi fotograafia, inspireeriv programm, kõrgendatud maitseelamused ning uued vaatenurgad. Fotografiska loob dünaamilisi ja ainulaadseid näituseid, mis hõlmavad erinevaid žanre publikut kaasavas keskkonnas. Meie juures leidub midagi igaühe jaoks. Oled oodatud!

Loe edasi

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Keskaegses vanalinna aidahoones asuv muuseum tutvustab Eesti ehte-, tekstiili-, metalli- ja klaasikunstnike, keraamikute ning disainerite töid 20. sajandi algusest tänapäevani. Ligi 18 000 museaali moodustavad väärtuslikuima ja ülevaatlikuima eesti professionaalse tarbekunsti ja disaini kogu, lisaks veel foto-, negatiivi- ja slaidikogu ning arhiiv. Naudi Eesti tarbekunsti ja disaini ajaloo püsiekspositsioone, uudsemate ideedega saad tutvuda muuseumi esimesel korrusel ja galeriis korraldatavatel näitustel. Pakume giiditeenust ja haridusprogramme, korraldame üritusi ja töötubasid.

Loe edasi

Kai kunstikeskus

Kai kunstikeskus on Noblessneri sadamalinnaku mereäärne kultuurisüda, mis põimib põnevalt piirkonna ajaloo ja ajastuhõngulise arhitektuuri kaasaegse kunsti- ja kultuurimaailmaga. Renoveeritud allveelaeva tehases ootab külastajaid igal aastal 3 kuni 5 mastaapset kunstiprojekti, millega kaasnevad mahukad publikuprogrammid. Kai on avatud kõigile – tipptasemel toidu- ja joogikohad esimesel korrusel pakuvad kulinaarseid elamusi. 7 päeva nädalas on avatud Põhja-Tallinna ainuke kino.  Laia valiku kodumaist ja rahvusvahelist kunstikirjandust leiab Lugemiku raamatupoest. Suletud 27.11.23-25.01.24.

Loe edasi

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

EKKM on isetekkeline kaasaegsele kunstile pühendunud asutus, mis toimib eelkõige avaliku mittetulundusliku näitusemajana ning varjamatult isemoodi kunstimuuseumina. See on ebatavaline idee kaasaegse kunsti muuseumist.  Oma mentaliteedilt paigutub EKKM kusagile ametlike riiklike kunstiinstitutsioonide ja kunstnike juhitud projektiruumide vahele, alustades kas punk- või poolskvottmuuseumina.  EKKM ei ole aastaringselt avatud, vaid toimib hooajalise avaliku näitusemajana varakevadest varatalveni. Sissepääs EKKMi näitustele on tasuta.

Loe edasi

Uue Kunsti Muuseum

Pärnu paljude kunstigaleriide seas võib alati kindel olla Uue Kunsti Muuseumi põnevatele ja positiivselt üllatavatele kaasaegse kunsti näitustele. Muuseumi kollektsioonis on üle 400 kujutava kunsti teose ning videoteegis üle 1200 dokumentaalfilmi. Mark Soosaare rajatud kunstikeskus on Pärnu kultuurielu oluline tuiksoon! Huvitav teada! Traditsiooniks on saanud igasuvine rahvusvaheline aktinäitus Mees ja Naine. Üle paarikümne korra on toimunud ka Pärnu Filmifestival, kus omavahel võistlevad rahvusvahelised dokfilmid ning tutvustatakse uusi eesti dokumentaale.

Loe edasi

Hobusepea galerii

Hobusepea galerii prioriteetideks on kaasaegse kunsti non-profit näitused ja näitus-müügid, eesti tippkunstnike sooloprojektid, Eesti Kunstnike Liidu alaliitude eriprojektid ja noorte kunstnike loomingu tutvustamine. Täpsema info praeguste ja tulevate näituste kohta leiad meie Facebooki lehelt.

Loe edasi

Eesti Rahva Muuseumi galerii

ERMi galerii on ligi 400 ruutmeetrine kahest ruumist koosnev näitusepind, mis asub B-sissepääsu ja kohviku vahetus läheduses.  Maja avamisest alates on galeriis üleval olnud mitmeid kunstinäitusi, millel on rahvusmuuseumile omaselt veidi laiem kandepind ‒ tavapärase kujutava kunsti kõrval näidatakse sageli ka tarbe-, moe- ja etnograafilist fotokunsti. Iga näitus on küll iseseisev, aga haakub siiski mingil määral ERMi püsinäituste või mõne suure ajutise näitusega. Sissepääs A-sissepääsust!

Loe edasi

Viinistu Kunstimuuseum

Viinistu Kunstimuuseum avas uksed 2002. aastal. Muuseumi peahoone on ümber ehitatud endise kalurikolhoosi kalatöötlemistehase külmhoonest. Täna leiab muuseumi saalidest enam kui neljasajast teosest koosneva ekspositsiooni Jaan Manitski rikkalikust kunstikogust, mis hõlmab Eesti kunstnike loomingut 19. sajandist kaasajani. Püsinäitus annab hea ülevaate Eesti kunsti ajaloost, pakkudes samal ajal võimalust piiluda ühe konkreetse koguja isiklike eelistuste maailma. Muuseum on ainus omataoline Eestis.  Tünnigaleriides pakuvad silmailu ja tekitavad emotsioone iga suvi vahetuvad külalisnäitused.

Loe edasi

Kadrioru kunstimuuseum

Kadrioru kunstimuuseum on ainus varasemale Euroopa ja Vene kunstile pühendatud muuseum Eestis. Kunagises Vene tsaari Peeter I suveresidentsiks ehitatud barokklossis eksponeeritakse ja hoitakse Eesti Kunstimuuseumi Lääne-Euroopa ja Vene maali, graafika, skulptuuri ja tarbekunsti. Vahelduvad näitused toovad publiku ette kunstiaardeid rahvusvaheliselt tuntud muuseumidest ja erakogudest. Ainulaadse interjööri ja akustikaga peasaalis toimuvad etendused ja kontserdid.  Vaata muuseumi  sündmuste kalendrit

Loe edasi

Multimeedia kunstikeskus Digitiva

Multimeedia, kunst ja meeleolukas muusika - see kõik on Tallinna südalinnas asuvas Multimeedia kunstikeskuses Digitiva, kus maalid sõna otseses mõttes ärkavad ellu! Kunstinäitus on põnev, silmaringi avardav, lõõgastav ja hariv. Maalid on animeeritud ja projitseeritud 360kraadi.Hetkel on Digitivas esitletud  kaks näitust: Monet2Klimt näitus, kus on võimalik näha Claude Monet', Vincent Van Gogh'i ja Gustav Klimt'i kunstiteoseid, ning "Abstraktse kunsti maailm", kus on eksponeeritud Hilma af Klint'i, Vassili Kadinski' ja Kazimir Malevitš'i maalid. Täpse näituste ajakava leiate meie kodulehelt. 

Loe edasi

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

EKKM on isetekkeline kaasaegsele kunstile pühendunud asutus, mis toimib eelkõige avaliku mittetulundusliku näitusemajana ning varjamatult isemoodi kunstimuuseumina. See on ebatavaline idee kaasaegse kunsti muuseumist.  Oma mentaliteedilt paigutub EKKM kusagile ametlike riiklike kunstiinstitutsioonide ja kunstnike juhitud projektiruumide vahele, alustades kas punk- või poolskvottmuuseumina.  EKKM ei ole aastaringselt avatud, vaid toimib hooajalise avaliku näitusemajana varakevadest varatalveni. Sissepääs EKKMi näitustele on tasuta.

Loe edasi
Viimati muudetud: 01.08.2023

Teema: Kultuur ja Ajalugu