Eesti kunstis on, mida nautida

Allikas: Tõnu Tunnel, Visit Estonia

Eesti kunstis on, mida nautida

Eestis on märkimisväärne kunstielu, mis areneb hoogsalt ning tegutsetakse nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil. Palju on suurepäraseid näitusi, muuseume, galeriisid ning kunstiinimeste jätkuv aktiivsus kujundab meie kaasaegse kunsti nägu. Eesti suurim ja tuntuim kunstimuuseum ja -galerii on vaieldamatult KUMU. See on esinduslikem näitusepaik Eestis, samuti üks suurimaid kunstimuuseume kogu Põhja-Euroopas. Oma sisult ei jää maha ka teised erinäolised muuseumid ning näitused. Vaata meie soovitusi, kuhu minna kunstielamusi nautima!

Kumu kunstimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Aastal 2008 võitis Kumu Euroopa aasta muuseumi tiitli. See on märkimisväärne rahvusvaheline tunnustus Kumu pürgimusele olla tõeliselt kaasaegne kunstimuuseum ning ruum aktiivseks vaimseks tegevuseks alates haridusprogrammidest väikelastele kuni diskussioonideni kunsti olemuse ja tähenduse üle kaasaegses maailmas. Kumu püsiväljapanek tutvustab eesti kunsti 18. sajandi algusest kuni 1991. aastani, vahetuvad näitused hõlmavad lisaks ka rahvusvahelist ja kaasaegset kunsti. Vaata Kumu näituste- ja sündmustekalendrit

Loe edasi

Tartu Kunstimuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu Kunstimuuseum on Lõuna-Eesti suurim kunstimuuseum, mis asutati 1940. aastal kaasaegse kunsti kogumiseks, säilitamiseks ja tutvustamiseks.  Raekoja plats 18 majas toimuvad näitused nii muuseumi kollektsiooni põhjal kui ka koostöös teiste Eesti ja välismaiste muuseumide ja galeriidega, tutvustades nii eesti kunstiajalugu kui ka kaasaegsete kunstnike loomingut. Tartmusis asub Lõuna-Eesti suurima valikuga kunstiraamatute pood, kus on olemas kõik viimastel aastatel Eestis kirjastatud kunstiraamatud, samuti põhjalik valik Tartmusi näitustega seotud trükiseid ning kunstist inspireeritud meeneid.

Loe edasi

Fotografiska Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Fotografiska on Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotograafiamuuseum. See on kohtumispaik, kus saavad kokku kunst, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis. Fotograafiamuuseumi Fotografiska Tallinn kontseptsioon hõlmab näituste ja ürituste ala, kohvikut, restorani ning fotokunstipoodi. Esimene Fotografiska avati Stockholmis 2010. aastal; Tallinna järel on juba järgmisteks fotograafiamuuseumi maandumispaikadeks New York ja London.

Loe edasi

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Keskaegses vanalinna aidahoones asuv muuseum tutvustab Eesti ehte-, tekstiili-, metalli- ja klaasikunstnike, keraamikute ning disainerite töid 20. sajandi algusest tänapäevani. Ligi 15000 museaali moodustavad väärtuslikuima ja ülevaatlikuima eesti professionaalse tarbekunsti ja disaini kogu üldse , lisaks veel foto-, negatiivi- ja slaidikogu, erialane raamatukogu ning arhiiv. Naudi E esti tarbekunsti ajaloo püsiekspositsiooni,  uudsemate ideedega saad tutvuda muuseumi esimesel korrusel ja galeriis korraldatavatel näitustel. Pakume giiditeenust ja haridusprogramme, korraldame üritusi ja töötubasid. 

Loe edasi

Niguliste muuseum. Bernt Notke "Surmatants"

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

13. sajandil ehitatud Niguliste kirikus asuv muuseum on üks väheseid sakraalhoones asuvaid muuseume. Naudi kirikukunsti selle ajaloolises kontekstis: siin asuvad keskaegsed hauakivid, unikaalsed altarid ja Tallinna kuulsaim kunstiteos fragment Bernt Notke maalist Surmatants. See üle viiesaja aasta vanune maal vahendab keskaja inimese maailmapilti, kuid on aktuaalne praegugi. Algselt kuni 30 m pikkusest kunstiteosest on säilinud vaid kristliku maailma vägevamaid kujutav algustükk 13 figuuriga.

Loe edasi

Kai kunstikeskus

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Kai kunstikeskus on Tallinna uus mereäärne kultuurisüda, mis põimib Noblessneri piirkonna ajaloo ja ajastuhõngulise arhitektuuri kaasaegse kunsti- ja kultuurimaailmaga. Endise salajase allveelaevatehase 100-aastases tööstushoones ootavad külastajaid rahvusvahelised näitused, kunsti- ja väärtfilmikino, kultuurivaldkonna eestvedajate ühiskontor ja erinevad pinnad üritusteks. Kai kunstikeskuse alumisel korrusel asuvad toidu- ja joogikohad: kaasaegset Eesti kööki pakkuv Lore Bistroo, Jaapani restoran Kampai, kokteilibaar Kaif ning Suhkruingel kondiiter.

Loe edasi

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Alternatiivses kunstiruumis, vana katlamaja estakaadi otsas asuvas endises kontorihoones, asuva Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi üheks eesmärgiks on luua kummalisi kujutlusi muuseumist. See on noorema põlvkonna kunstnike ja kuraatorite iseinstitutsionaliseerumise vahend. Eesmärk on olla midagi ametlike kunstinstitutsioonide ja alternatiivsete galeriide vahepealset ja pidevalt küsida, milline kaasaegse kunsti muuseum õieti olema peaks? Näituste kõrval on alustatud ka oma kollektsiooni koostamist. Esimesel korrusel asuv kohvik võimaldab erinevate ürituste ja klubi/muusika projektide elluviimist.

Loe edasi

Kunstihoone galerii

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Hea kunstisõber! Kunstihoone galerii asub 1953.a. valmis arhitekt Alar Kotli poolt projekteeritud Vabaduse väljak 6 hoones. Galeriis toimub 6-8  erinevat näitust aastas. Näitused tegelevad kaasaegse kunsti ja ühiskonna põletavate küsimustega, pakkudes programmi kaasaegsele vaatajale.

Loe edasi

Uue Kunsti Muuseum

Pärnu maakond, Pärnu linn

Pärnu paljude kunstigaleriide seas võib alati kindel olla Uue Kunsti Muuseumi põnevatele ja positiivselt üllatavatele kaasaegse kunsti näitustele. Muuseumi kollektsioonis on üle 400 kujutava kunsti teose ning videoteegis üle 1200 dokumentaalfilmi. Mark Soosaare rajatud kunstikeskus on Pärnu kultuurielu oluline tuiksoon! Huvitav teada! Traditsiooniks on saanud igasuvine rahvusvaheline aktinäitus Mees ja Naine. Üle paarikümne korra on toimunud ka Pärnu Filmifestival, kus omavahel võistlevad rahvusvahelised dokfilmid ning tutvustatakse uusi eesti dokumentaale.

Hobusepea galerii

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Hobusepea galerii prioriteetideks on kaasaegse kunsti non-profit näitused ja näitus-müügid, eesti tippkunstnike sooloprojektid, Eesti Kunstnike Liidu alaliitude eriprojektid ja noorte kunstnike loomingu tutvustamine.

Loe edasi

Fahle Galerii

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Fahle Galeriiruumides vahelduvad tuntud Eesti kunstnike taiesed, et pakkuda tõelist kunstielamust. Maalid, joonistused, graafika ja akvarellid - võib juhtuda, et mõnel külastajal tekib taieste imetlemise käigus soov omandada mõni silmajääv maal ja sobitada ta oma koduinterjööri. Seegi on täiesti võimalik! Näitused vahelduvad tihti ja midagi leiab endale igaüks.

Loe edasi

Eesti Rahva Muuseumi galerii

Tartu maakond, Tartu linn

ERMi galerii on ligi 400 ruutmeetrine kahest ruumist koosnev näitusepind, mis asub B-sissepääsu ja kohviku vahetus läheduses. Muide, ka Pööriöö kohvikus saab alati vaadata mõnda väikest näitust. Maja avamisest alates on galeriis üleval olnud mitmeid kunstinäitusi, millel on rahvusmuuseumile omaselt veidi laiem kandepind ‒ tavapärase kujutava kunsti kõrval näidatakse sageli ka tarbe-, moe- ja etnograafilist fotokunsti. Iga näitus on küll iseseisev, aga haakub siiski mingil määral ERMi püsinäituste või mõne suure ajutise näitusega. Sageli valgub galerii näitus edasi B-fuajeesse ja kohvikusse.

Loe edasi
Viimati muudetud: 19.03.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Soovitame