TOPP ööbimiskohad, mida juba niisama ei unusta

Allikas: Märten Vaher, Visit Estonia

TOPP ööbimiskohad, mida juba niisama ei unusta

Erilises kohas ööbimine on nagu väike puhkus – elamus, lõõgastus ja uus kogemus. Eestis on nii palju uusi ja põnevaid kohti, kus saad veeta erilaadse öö, olgu selleks magamine kalalaevas, parvemajas, tuulikus või tünnikämpingus – ja need on ainult üksikud näited. Vaatame koos üle, milliseid erilisi majutusi Eestist leiab.

Ööbimine looduse rüpes

Need majutuskohad on erilised, sest magad põhimõtteliselt looduse rüpes, aga samas mugavalt majakeses sees. Sobivad hästi neile, kes armastavad loodust, aga samas ei soovi öösel viselda kitsas telgis kõval madratsil.

VAATA KÕIKI

Huvitavad öömajad Lahemaa kandis

Kes siis ütleks ära vaatest otse merele – ja kui seda ilu saab ka otse voodist nautida, lisab see ööbimiskohale vaid lisapunkte juurde. Näiteks Vergi Sadama Väikehotellis on 4 tuba, millest 2 on sviidid. Kapteminaja ja laevasaun on aga ehitatud otse veepiirile ja tundub, et oledki seilamas. Lammasmäe puhkekeskuses on aga mitu erilist öömaja korraga: ööbi saunas, aidas või võta üks glamuurne gämping. Haaviku Nature Cottage ütleb juba oma nimes ära, millega on tegemist: täielik loodus, rahu ja vaikus.

VAATA KÕIKI

Silmatorkavad öömajad Lõuna-Eestis

Kindlasti on huvitav öömaja Alatskivi lossis või Kadrina mõisas, sest nende olemuslik suursugusus ei võimaldagi muud kui peent ja ajalooliselt kõnekat kogemust. Kultuurielamuse saab kindlasti ka vanausuliste küla tüüpelamus Peipsi ääres, looduse keskele minekuks aga soovitame Parvemaja Emajõe Suursoos.

VAATA KÕIKI

Erilised öömaja Lääne-Eestis

Läänemaa pärlid on kindlasti Ammende Villa oma väljapeetud interjööriga, Suur püstkoda Jõe Puhketalus, mille uhkesse telki on paigutatud ka kamin. Samuti tasub esile tõsta majutust kalalaevas ja Pivarootsi Tuuliku Puhkeküla, kus saab uhkelt ööbida tuuliku sees.

VAATA KÕIKI

Unustamatu ööbimine saartel

Kui öömaja pakkuv asutus nimetab end elamusmajutuseks, on asi selge – sealt on midagi head oodata. Sellist nime kannab näiteks Ohessaare Tuulik, kus saab sees ööbida. Sotsiaalmeedias on palju kõneainet saanud ka Vormsil asuvad Saxby Vaatetorni puhkemajad, milles kasutatakse vaid päikeseenergiat ja kõik hooned on valmistatud loodussõbralikest materjalidest. Teine avastus Vormsil on Hosby Päkapikumaja. Hiiumaal soovitame proovida Pähkli ürgtarekese öömaja – väga vanast saunamajast on tehtud õdus majake. Sealsel taluõuel elavad ka alpakad – kes siis neid nunnusid ei armastaks?!

VAATA KÕIKI

Viimati muudetud: 04.04.2024