Omal käel tuurid Eestis

Üle Eesti leiab hulgaliselt huvitavaid paiku, rohkem või vähem avastatud ja avastamata radasid, ürgselt ehedat loodust, suursuguseid losse, romantilisi mõisahooneid ning nendega seotud legende ja lugusid. Pakume välja ideed iseseisvalt seikluste otsimiseks Eesti erinevates piirkondades ja erinevatel teemadel. Vali välja kohad, mis huvi pakuvad ja mine, millal paremini sobib, just nii kauaks, kui soovid. Tuurid on kokku pandud Eestimaa omal käel avastamiseks. Minna võib nii üksi kui seltskonnaga, jalgsi või mõne transpordivahendiga.

Loodustuurid

Retk loodushuvilistele pakub üle Eesti külastamiseks looduskauneid kohti, temaatilisi muuseume, eriilmelisi rahvusparke ning põnevaid kaitsealasid, kus omavahel on põimunud loodus, kultuur ja ajalugu.

Põhja-Eesti loodusreis kutsub aga tutvuma kauni ning omanäolise Põhja-Eesti loodusmaastikuga. Lõuna-Eestis ootavad aktiivse puhkuse ja looduse huvilisi looduskaunid kohad, erineva pikkusega matkarajad, kaunis kuppelmaastik.

Unustamatud elamused on garanteeritud kui võtta ette retk järve, jõe ja raba kaudu Tartust Pärnusse või teha matk Tallinnast Tartusse läbi Kõrvemaa metsade.

Kultuuri- ja ajalootuurid

Eesti kultuuripuhkuse ringreis annab võimaluse hariva ja sisuka kultuuripuhkuse planeerimiseks. Need, kes tunnevad huvi baltisaksa ajaloo ning aristokraatlike ja suurejooneliste mõisaansamblite avastamise vastu, on oodatud Baltisaksa mõisate tuurile. Maaliliste ajalooliste hansalinnadega tutvumiseks võta appi Keskaja teejuht, põhjaranniku Keskaja tuur viib aga tutvuma suuremate linnustega Põhja-Eestis.

Vene ajaloo teejuht tutvustab vaatamisväärsusi, pidades silmas Vene mõjusid Eesti kultuurile enne nõukogude aega. Lõuna-Eesti kultuurilooline ringreis algab Eesti Rahva Muuseumist ning viib huvilise paljudesse kultuuripärandiga seotud paikadesse ja ajaloolistesse ehitistesse.

Tööstuspärandi tuur Lääne-Eestis tutvustab tööstuse, tehnoloogia, töövõtete ja -tingimuste arenemist, mõistmaks paremini siinset kultuuripärandit. Lõuna-Eesti Kultuuritee juhatab eripärasele kultuurirännakule läbi ajaloo tänasesse päeva.

Kultuuri- ja ajalooline Lõuna-Eesti ringreis pakub elamuslikke hetki tunnetamaks elu kahe maailma piiril. Tutvu põnevate paikadega läbi National Geographicu kollaste akende!

Tuurid lastega peredele

Üks tore perepuhkus toob rõõmu nii lastele kui nende vanematele, pakkudes külastusvõimalusi loomaparkidest ja muuseumitest kuni teaduskeskusteni.

Lastega peredele on avastamisväärne Eesti läänerannik koos saartega, seal leiavad põnevaid tegemisi nii seiklusjanused lapsed kui nende kultuurihuvilised vanemad.

Igaühele midagi

Aktiivne puhkaja on oodatud seiklustuurile elamusterohkesse Loode-Eestisse, kust leiab nii närvikõdi kui mängupõnevust.

Ringreis Lääne-Eestis ja saartel kutsub huvilised mõnusatele matkaradadele, põnevatesse elamuskeskustesse ning erilistesse muuseumitesse.

Toidunautlejatele pakub maitserohkeid ja unustamatuid toiduelamusi Elamustoitlustustuur  Lääne-Eestis.