Allikas: Aron Urb

Spaahotellid

Et terve püsida, võta kas või paariks päevaks aeg maha ning turguta end hoolitsustega, mis stressi maandavad ja elu rohkem nautida aitavad. Eesti spaad on kõrge tasemega ja hõlmavad sageli luksuslikku atmosfääri. Siseruumides kogetavat võimendab kaunis loodus akna taga.

Eesti kuurortide ajalugu on üle 200 aasta pikk. 1813 tegi arst Benedikt Georg Witte Kadriorus soola- ja ürdivannidega alustades Tallinnast Vene impeeriumis esimese kuurortlinna, mis sai Vene eliidi seas populaarseks. Terava pilguga baltisaksa arst Carl Abraham Hunnius nägi, kuidas Haapsalus eestlased end liigesevalude leevendamiseks meremudaga kokku määrisid. Selle kasulikkuses veendunud, rajas ta 1825. aastal sinna tuntud mudaravila.

Nii Tallinn kui ka Haapsalu, lisaks samuti pika tervisepuhkuse ajalooga Pärnu, Narva-Jõesuu ja Kuressaare, on tänaseni hinnatud kuurortlinnad. Ka Eesti oma tervislik muda on põhjendatult au sees tänapäevani. Lisaks meremudale proovi kindlasti protseduure Värskas, kus kasutatakse ainulaadset mageveemuda kombineerituna poole kilomeetri sügavuselt ammutatud mineraalveega, mis nägi viimati päevavalgust 500 miljoni aasta eest.

Paljusid spaahotelle on mõnus külastada kogu perega: väikesi külalisi ootavad vahvad basseinid ja lastepärased protseduurid. Mõned spaad pakuvad ka treeninguvõimalusi – näiteks kepikõndi terviseradadel või joogatunde rannas päikeseloojangul. Uuri lähemalt spaad broneerides.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.