10 kõige ebatavalisemat sauna

Allikas: Jürgen Voolaid

10 kõige ebatavalisemat sauna

Eestlased on teada-tuntud saunarahvas ning siin on saunast alati lugu peetud. Nii on see ka tänasel päeval. Arvatakse, et saun ei puhasta mitte ainult ihu, vaid ka hinge. Kuum leil ja vihtlemine, karastus külmas vees või lumes, kas saab olla veel midagi mõnusamat? Saunu leiab Eestis igas vormis ja mõõdus, pakume välja 10 kõige põnevamat, mida aastaringselt proovida.

Purtse laevasaun Black Pearl

Ida-Viru maakond, Liimala küla

Saunaelamused vanasse kalatraalerisse ehitatud saunas, mis paikneb Purtse jahtsadama platsil ja võimaldab oma vahva kerekuju tõttu saunalistel tunda end justkui tormisel merel madalikule sõitnud kaptenina. Purtse jahtsadamas asuv saun on rajatud vanale MSTB tüüpi traallaevale. Saunakompleks koosneb leili- ja tünnisaunast. Sobilik kuni 12 inimesele. Leiliruumist avaneb vaade Purtse jahtsadamale, merele ja Purtse jõele. Lisaks saunatamisele pakub lähedalolev Tulivee keskus ka võimalust ööbima jääda Tulivee villasse või nautida head sööki Tulivee restoranis.

Loe edasi

Fishing Village majutus ja saun kahele ehtsas kalalaevas

Pärnu maakond, Eametsa küla

Soovid kogeda midagi ainulaadset ööbides ehtsas kalalaevas? Siis see on just Sinule! Hubane elamine on ehitatud ehtsasse paati, mis asub tiigi kaldal. Tegemist on väikse kompleksiga, kus saab nautida saunaprotseduure ja karastada ennast jääaugus. Terrassil ootab soe massaaživann, pange mütsid pähe ja nautige vabas õhus olemist. Saunaraamat annab põhjaliku ülevaate saunarituaalide kohta - nii saate kõik ise läbi viia. Meilt viht, mesi ja aroomiõli, teilt hea tuju! Paadis on kaheinimesevoodi, WC, duširuum, kohviaparaat ja veinikapp. Meeldejääv elamus ajaloolises laevas ootab Sind!

Loe edasi

Mesi tare kodumaja

Tartu maakond, Varnja alevik

Mesi tare kodumaja on ainulaadne võimalus ööbida Peipsi järve äärses Varnja vanausuliste külas traditsioonilises vanausuliste majas. Külaliste käsutuses on autentne vana ja ehe maja koos hooviga. Nimetame end kodumajaks, sest just seda külalistele pakume – kodust tunnet ja kogemust elada nii nagu vanausulised siin juba sadakond aastat elavad – rahus ja vaikuses. Meilt on võimalik rentida paate, jalgrattaid, tellida soome sauna, kilesauna, telksauna või suitsusauna, olemas on ka kümblustünn. Suvel ootab külalisi supelrand, talvisel ajal pakume transporti karakatitsaga järvele.

Loe edasi

Lammasmäe Puhkekeskuse turbasaun

Lääne-Viru maakond, Linnuse küla

Lammasmäe puhkekeskus täienes uue saunaga, mis teadaolevalt on maailmas ainus omalaadne - turbasaun. Saun ujub Kunda jõel ning seda on võimalik Lammasmäe puhkekeskuse piires jõel liigutada. Sauna pääsemiseks tuleb kõndida mööda turbaplaatidega kaetud pontoone, mis omajagu kõiguvad. Turbasaunas saab teha mitmesuguseid protseduure ning istumise alla pannakse turbaplaadid.  Küllalt ainulaadne on ka turbasauna dušš – katuseräästasse riputatud naeltega sõelapõhjaks taotud ämber, kuhu käsitsi jõest vett pumbatakse. Sauna seintel on kastid, kus kasvavad sootaimed. Kõik see loob looduslähedase meeleolu.

Loe edasi

Ujuv soojavee tõrs Vigala jõel

Rapla maakond, Kabala küla

Ujuv soojavee tõrs on Eestis ainulaadne atraktsioon. Tõrs (kümblustünn) on asetatud 36m2 suurusele ujuvale parvele. Tõrs on marmor-PVC sisuga, valgustusega ja korraga mahub sinna kuni 6 inimest. Tõrre kütmiseks on väline puuküttega ahi. Halvema ilma puhul on olemas vihmavari ja kahest küljest piirnev sein. Lisaks on olemas ka riietevahetamiseks sirm. Tõrt on võimalik rentida nii eraldi väiksemale romantilisemale olemisele kui ka parvemajade juurde. Tõrt saame me teisaldada mootori abil. Tõrs on kasutatav aastaringselt, kuid talvel ei ole võimalik seda teisaldada.

Loe edasi

Elamusmajutus saunapaadis Peipsi järvel

Tartu maakond, Varnja alevik

Otsid uusi elamusi? Puhka Peipsi järve äärses Varnja vanausuliste külas ja kasuta ainulaadset võimalust ööbida otse Peipsi järvel. Mesi tare kodumaja saunapaat on sobilik nii romantikapaketiks kui ka perega puhkamiseks. Paadis on neli voodikohta, butiiksaun ning kööginurk koos vajalike tarvikute ja nõudega. Välitualett ning lõkkekoht asuvad kalda peal. Saunapaat on sobiv koht ööbimiseks maist septembrini.

Loe edasi

Priitahtlike pritsumeeste saun tuletõrjeautos

Järva maakond, Järva-Jaani alev

Kes ei teaks, et Järvamaal Järva-Jaanis on muuseume rohkem kui Eesti keskmises väikealevis?  Siin on Eesti suurim tuletõrjeautode kollektsioon. Paljud "vanakesed" enam tulekuke kustutamiseks ei kõlba, muuks otstarbeks küll. Nii teenib mõni neist ümber ehitatuna saunamõnude nautimiseks. Lõõgastumine suitsusaunaautos - üks kütmiskord  145€, Soome sauna kerisega leil saunas - 55€/h, vesimassaažidušš tuletõrjeautost tasu eest 30€/h,  tuletõrje  kümblustünni kasutus-  üks kütmiskord 110€.  Saunu saab nautida kohapeal vanatehnika varjupaiga saunasektoris, aga saun võib sõita ka Sinu juurde! Telli aga! 

Loe edasi

Hiiumaa Kärusaun

Hiiu maakond, Paluküla

Hiiumaa kärusaun on ainulaadne mobiilne saun, millega saad saunamõnusid nautida ükskõik millises Hiiumaa imeilusas paigas. Võta sõbrad kokku, haagi saun enda auto taha ning põruta kas või otse mereäärde leili viskama. Boonusena saad nautida ilusat merevaadet läbi sauna klaasseina ning leili lõpetuseks hüppa merevette ujuma. Metsikult tegus Hiiumaa!

Loe edasi

Kaptenimaja ja laevasaun mere ääres

Harju maakond, Rohuneeme küla

Selles puidust laeva sisse ehitatud saunas tundub nagu seilaksid merel. See on ideaalne koht pidada oma aktiivne üritus, olgu see siis sünnipäev, juubel, seminar või tore õhtu sõpradega. Vaade otse merele, akna taga luiged, kormoranid ja muud merelinnud - kus mujal leiad sellise elamuse? Laevasaunas saad nautida leilisauna vaatega Aegnale, Naissaarele ning kaunile Tallinna lahele. Tule perega või grupiga. Ette saad tellida toitlustust, mänge ja meresõite. Saunalavale mahub korraga 5 in, majas on aga ruumi rohkem. Mahutame talvel kuni 25 in, suvel kuni 35 in. Meie saun on klientide lemmik.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 28.09.2020

Teema: Spaad ja Saunad