10 kõige ebatavalisemat sauna

Allikas: Jürgen Voolaid

10 kõige ebatavalisemat sauna

Eestlased on teada-tuntud saunarahvas ning siin on saunast alati lugu peetud. Nii on see ka tänasel päeval. Arvatakse, et saun ei puhasta mitte ainult ihu, vaid ka hinge. Kuum leil ja vihtlemine, karastus külmas vees või lumes, kas saab olla veel midagi mõnusamat? Saunu leiab Eestis igas vormis ja mõõdus, pakume välja 10 kõige põnevamat, mida aastaringselt proovida.

10

Ermistu Puhkeküla parvsaun

Pärnu maakond, Ermistu küla

Ermistu järve peal asuv privaatne kahekorruseline parvsaun pakub saunaelamusi kuni 10-le inimesele. Esimesel korrusel asub mahukas puuküttega leiliruum, redel ujuma minekuks ja istumisnurgake, teisel korrusel on võimalik grillida ja ühiselt laua ääres istuda ning imeilusat järvevaadet nautida.  Rendihind on 25€ tund. Minimaalselt saab rentida sauna 2 tundi. Tuleb arvestada, et sauna kütmisaeg on 1 tund. Parema elamuse andmiseks kütab saunaline oma sauna ise kuumaks. Küttepuud ja paat on hinna sees.

Loe edasi
9

Mesi tare kodumaja

Tartu maakond, Varnja alevik

Mesi tare kodumaja on ainulaadne võimalus ööbida Peipsi järve äärses Varnja vanausuliste külas traditsioonilises vanausuliste majas. Külaliste käsutuses on autentne maja koos hooviga. Nimetame end kodumajaks, sest just seda külalistele pakume – kodust tunnet ja kogemust elada nii nagu vanausulised siin juba sadakond aastat elavad – rahus, vaikuses ja ilma kraaniveeta. Meilt on võimalik rentida paate, jalgrattaid, tellida soome sauna, kilesauna, telksauna või suitsusauna, olemas on ka kümblustünn. Suvel ootab külalisi supelrand, talvisel ajal pakume transporti karakatitsaga järvele.

Loe edasi
8

Lammasmäe Puhkekeskuse turbasaun

Lääne-Viru maakond, Linnuse küla

Lammasmäe puhkekeskus täienes uue saunaga, mis teadaolevalt on maailmas ainus omalaadne - turbasaun. Saun ujub Kunda jõel ning seda on võimalik Lammasmäe puhkekeskuse piires jõel liigutada. Sauna pääsemiseks tuleb kõndida mööda turbaplaatidega kaetud pontoone, mis omajagu kõiguvad. Turbasaunas saab teha mitmesuguseid protseduure ning istumise alla pannakse turbaplaadid.  Küllalt ainulaadne on ka turbasauna dušš – katuseräästasse riputatud naeltega sõelapõhjaks taotud ämber, kuhu käsitsi jõest vett pumbatakse. Sauna seintel on kastid, kus kasvavad sootaimed. Kõik see loob looduslähedase meeleolu.

Loe edasi
7

Ujuv soojavee tõrs Vigala jõel

Rapla maakond, Kabala küla

Ujuv soojavee tõrs on Eestis ainulaadne atraktsioon. Tõrs (kümblustünn) on asetatud 36m2 suurusele ujuvale parvele. Tõrs on marmor-PVC sisuga, valgustusega ja korraga mahub sinna kuni 6 inimest. Tõrre kütmiseks on väline puuküttega ahi. Halvema ilma puhul on olemas vihmavari ja kahest küljest piirnev sein. Lisaks on olemas ka riietevahetamiseks sirm. Tõrt on võimalik rentida nii eraldi väiksemale romantilisemale olemisele kui ka parvemajade juurde. Tõrt saame me teisaldada mootori abil. Tõrs on kasutatav aastaringselt, kuid talvel ei ole võimalik seda teisaldada.

Loe edasi
6

Ööbimine Peipsi järvel saunapaadis "Mesi-spa"

Tartu maakond, Varnja alevik

Otsid uusi elamusi? Puhka Peipsi järve ääres ja kasuta ainulaadset võimalust ööbida otse Peipsi järvel. Mesi tare kodumaja saunapaat nimega "Mesi-spa" on sobilik nii romantikapaketiks kui ka perega puhkamiseks. Paadis on neli voodikohta, butiiksaun ning kööginurk koos vajalike tarvikute ja nõudega.

Loe edasi
5

Tuulekalda saunatare

Tartu maakond, Lammiku küla

Soovid puhata, käia saunas, püüda kala, telkida Emajõe kaldal või lihtsalt koos sõpradega ümber lõkke istuda? Ühesõnaga olla linnakärast eemal ja veeta mõnus päev või nädalavahetus kauni Emajõe kaldal? Tule Tuulekalda saunatarre! Siin saad suvel ujuda ja talvel jääaugus end karastada. Tares on kolm ruumi: leiliruum ihu kütmiseks, eesruum jahtumiseks ning kahte inimest mahutav magamisruum puhkamiseks. Olemas välitualett, suur plats koos telkimisala, kiige, grillimiskoha, laua ja lõkkeasemega. PS! Võid siia tulla ka paadiga mööda jõge.

Loe edasi
4

Parvesaun Sea Rock

Hiiu maakond, Pärna küla

Sõru sadamas ootab ekstreemelamuse otsijaid avatud parvesaun Sea Rock. Parve sildumiskohas on juurdepääs maad mööda ajaloolise purjelaeva "Alar" kõrvalt. Olenevalt ilmaoludest ja klientide soovist teeme väljasõite merele. Soela väinas Sõru silmas on mõõdetud Eesti kiireimad merehoovused, seega peame arvestama loodusjõududega. Puhkuseks vee peal pakume teravat leili, jahutavat merevett, Eesti ühe parema vaatega terrassi ja ööbimist vähemalt viiele inimesele. Sauna platvorm on 5x8 m, sellest umbes poole hõlmab saunamaja. Söögid-joogid saab kaldalt kaasa võtta (pood ja kõrts on Sõru sadamas).  

Loe edasi
3

Priitahtlike pritsumeeste saun tuletõrjeautos

Järva maakond, Järva-Jaani alev

Kes meist ei teaks, et Järvamaal Järva-Jaanis on muuseume rohkem kui Eesti keskmises väikealevikus? Siin on ka Eesti suurim tuletõrjeautode kollektsioon Järva-Jaani tuletõrjemuuseumis. Paljud "vanakesed" enam tulekuke kustutamiseks ei kõlba, aga muuks otstarbeks küll. Nii teenivad nad rahvast saunamõnusid pakkudes või seminarisaaliks ümber ehitatuna. Järva-Jaanis mitu elamust pakkuvat sauna, mis on ehitatud just tuletõrjeautodesse. Saun sõidab ka sinna, kuhu sinul just tarvis on. Hinnakiri.  Samast on võimalik tellida ka vesimassaažidušši tuletõrjeautost ja selle hind on 25€/h.

Loe edasi
2

Hiiumaa Kärusaun

Hiiu maakond, Paluküla

Hiiumaa kärusaun on ainulaadne mobiilne saun, millega saad saunamõnusid nautida ükskõik millises Hiiumaa imeilusas paigas. Võta sõbrad kokku, haagi saun enda auto taha ning põruta kas või otse mereäärde leili viskama. Boonusena saad nautida ilusat merevaadet läbi sauna klaasseina ning leili lõpetuseks hüppa merevette ujuma. Metsikult tegus Hiiumaa!

Loe edasi
1

Kaptenimaja ja laevasaun

Harju maakond, Rohuneeme küla

Selles puidust laeva sisse ehitatud saunas tundub nagu seilaksid merel. See on ideaalne koht pidada oma aktiivne üritus, olgu see siis sünnipäev, juubel, seminar või tore õhtu sõpradega. Vaade otse merele, akna taga luiged, kormoranid ja muud merelinnud - kus mujal leiad sellise elamuse? Laevasaunas saad nautida leilisauna vaatega Aegnale, Naissaarele ning kaunile Tallinna lahele. Tule perega või grupiga. Ette saad tellida toitlustust, mänge ja meresõite. Saunalavale mahub korraga 5 in, majas on aga ruumi rohkem. Mahutame talvel kuni 25 in, suvel kuni 35 in. Meie saun on klientide lemmik.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 18.02.2019

Teema: Spaad ja Saunad

Soovitame