Hinni kanjon

Allikas: Sven Zacek

Matkamine

Eesti loodus pakub matkamiseks aasta läbi lõputult võimalusi. Väikese territooriumi kohta on meie maastike mitmekesisus Euroopas ainulaadne.

Matkajana saad vahetult tutvuda rahvusparkide loodus- ja kultuurmaastikega, nautida vaateid klindiservalt, avastada rabade ja metsade saladusi. Saad rohkem teada, kui lähed teele oskaja matkajuhiga. Paljud retked tutvustavad ka piirkondade kultuuripärandit.

Eestis on tihe matkaradade võrgustik, paljusid neist hooldab ning pakub lõkketegemis- ja ööbimisvõimalust Riigimetsa Majandamise Keskus. RMK on rajanud kaks pikka matkateed, mis võimaldavad mandri-Eesti üsna risti-põiki läbi käia. Üks on loodest kagusse suunduv tervelt 820 km pikkune Peraküla-Aegviidu-Ähijärve ja teine kirdest edelasse suunduv 375 km Oandu-Aegviidu-Ikla matkatee.

Pea meeles, et enamikul telkimisplatsidel joogivett ei ole.
Eestis on kohustuslik kanda helkurit – jälgi, et helkur oleks riiete ja ka seljakoti küljes.
Hoia loodust ja võta oma prügi ise kaasa!

Otsi matkates silti “Matkajasõbralik”. Sellise märgise saavad endale kõik ettevõtted, mis on spetsiaalselt pingutanud, et matkasellidel oleks nende juures hea: neil on kas head suunaviidad, müügil vajalikud tarbed, oskavad anda väärtuslikku infot vmt. See märk (tumeroheline silt kollase kirjaga “Matkajasõbralik” või hiker-friendly) on tuntud üle maailma, seega võid nende järgi orienteeruda ka mujal riikides.Peale jalgsimatkade saad Eestimaa loodust nautida ka jalgratta- või ratsamatkal. Talvel mine räätsaretkele ja uudista loomade jälgi!

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.