Tallinna disainikaart

Allikas: Toomas Tuul

Eesti disain, käsitöö, toidukaup

Enne kui sirutad käe harjumuspärase järele, uuri järele, kas Eesti tootja ei ole teinud selles vallas juba midagi hoopis põnevamat!

Nii Eesti disainis kui ka delikatesside turul on märksõnadeks keskkonnateadlikkus ja innovatsioon traditsiooni kaasabil.

Kuigi üha enam head Eesti kaupa leiab tee ka supermarketitesse, külasta Eestis reisides kindlasti kohalikke turge jm kohalike toodete müügikohti. 

Disainipoodidel silma peal hoides on abiks Tallinna Disainikaart. Kaardile on kantud silmapaistvalt kujundatud avalikud ruumid ning eesti disaini eksponeerivad ja müüvad kohad. Leiad nii erilised söögikohad, kauplused, hotellid, näitusepinnad kui ka põnevad linnakeskkonnad. Tallinlastele pakub kaart võimalust uudistada varasemast tuttavaid paiku uues kontekstis – näiteks Valli baari või vana head kohvik Maiasmokka.

Pea silmas ka iga aasta septembris korraldatavat festivali Disainiöö, väisa Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ning disainerite korraldatavaid spetsiaalseid turge.

Eesti suurim käsitöökeskus on Eesti Käsitöö Kodu Tallinnas Vene tänavas, kus on esindatud Eesti eri paikade parimad meistrikojad ja käsitööpoed. Sealt võib osta meie kaunist ja kvaliteetset käsitööd, saada infot käsitöövaldkonna ettevõtmiste kohta ning huvi korral tellida kursusi või esitlusi.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.