Parimad talvised seiklused põnevuseotsijatele

Foto: Anneli Arusaar

Parimad talvised seiklused põnevuseotsijatele

Talvine aeg Eestis toob silme ette pildi lumistes metsades suusatamisest või jõuluturgude melu nautimise. Kuid neile, kes soovivad oma talve seikluslikumaks muuta, soovitame proovida hoopis džiibisafarit, öist metsamatka või põgenemismängu vanglast. Kutsu kaasa sõbrad ja pere ning pange ennast proovile!

Eesti Politseimuuseum

Lääne-Viru maakond, Rakvere

Eesti Politseimuuseumi eesmärgiks on olla interaktiivne muuseum, kus saab läbi isetegevuse ja mängu kogeda politsei tööd.  Meie muuseumis saab mõõta reaktsiooni auto roolis, panna selga politsei varustust, õppida käituma tänavarahutustel, võtta sõrmejälgi ja lahendada kriminaalseid mõistatusi! Väikestele külalistele on tehtud Lastepolitseimuuseum, kus on võimalik õppida kuidas õigesti liigelda, samuti saavad lapsed meisterdada ning hullata mängutoas. Suvisel perioodil pileti ostnutele tasuta giidiga ringkäigud algusega kell 11:00, 13:00 ja 15:00. Tule kogu perega Eesti Politseimuuseumi!

Loe edasi

Kelgukoeramatkad Järvselja metsamaastikul ning Peipisveere looduskaitsealal

Tartu maakond, Ahunapalu küla

Tule ja naudi avarat loodusmaastikku ürgsel moel – kelgukoertega matkates! Karusaare kelgukoeramatkad pakuvad aastaringselt matkamisvõimalust Järvselja metsamaastikul ning talvisel ajal Peipsiveere looduskaitsealal. Meie kelgukoerad on meeleldi teie kaaslasteks nii mõnetunnisel kergel jalgsimatkal kui ka mitmepäevasel matkal kelgukoerarakendiga. Lõkketuli kuulub alati meie matkade juurde – see annab erilise maitse toidule, soojust külmetavale matkalisele ning valgust ja hingerahu... Matkaväsimust aitab leevendada vene saun. Soovi korral saame tellida toitlustuse.  

Loe edasi

Seiklusmatk "Laternaga öises metsas" Elva puhkepiirkonnas

Tartu maakond, Vissi küla

Sellel seiklusretkel pakume Sulle võimalust tulla Tartumaale Elva puhkepiirkonna metsadesse. Öisest rahust tingituna kuuled paremini loomade-lindude häälitsusi ja haistad öise metsa lõhna. Teekonnale lisavad põnevust mängulisus ja kombekad matkarituaalid. Retke lõpus saad ööpimeduses praksuva lõkketule ääres jalgu puhata ja kosutavat piknikueinet süüa. Matka lõpetajat ootab autasuks väike kingitus! Sobilik huvilistele alates 10. eluaastast. Lapsed saavad osa võtta koos vanematega.

Loe edasi

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Võru maakond, Haanja küla

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska talus saab seda sama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Igati kombekohane saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemislõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel saad end jääaugus karastada. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab vihtu, saunamett ja taimeteed. Lisatasu eest saab saunalina, saunamütsi kerge kohalikust hääst ja paremast suupistelaua. 

Loe edasi

Jeebi safari Saaremaal, seiklusmängud, karjäärisõit

Saare maakond, Valjala alevik

Otsid põnevat ja aktiivset vaba aja veetmise võimalust Saaremaal, sõprade seltsis või oma kollektiiviga? Meie tegevusteks on Jeebi safarid, seiklusmängud ja muud meeldejäävad tehnikaüritused Saaremaa maastikel ja karjäärides. Soovid mütata paar tundi karjääris või korraldada oma tiimile mitmetunnine lahe seiklusmäng meeskonnatöö parandamiseks, siis oled jõudnud õigesse kohta. Meie tegevusi ei sega ei aastaaeg ega ilm, peamine on kaasa võtta hea tuju ja seiklusvaim!

Loe edasi

Põgenemine Pärnu vanast vanglast

Pärnu maakond, Pärnu linn

Avasime uuesti 2007. aastal suletud pika ajalooga legendaarse Pärnu vangla. Oleme loonud siia Põhjamaade ja Ida-Euroopa suurima ja mõistatusi täis põgenemistubade kompleksi. Vangla, kust tuleb põgeneda, varjab endas kõige psühhopaatsemate kurjategijate saladusi. Peate suutma vanglast põgeneda kolme tunni jooksul. Kui jääte hätta, on kohapeal on ka vangivalvurid kes pistise eest vihjeid jagavad. Vangla külastamine sobib nii väiksematele kui suurtematele seltskondadele. Võite tulla ka üksinda - saate soetada pääsme ja liituda teiste „vangide“ grupiga. Broneerige aeg kodulehel.

Loe edasi

Seikle Vabaks seikluslik räätsamatk Tolkuse rabas

Pärnu maakond, Rannametsa küla

Luitemaa looduskaitseala on maastikuliselt üks ainulaadseimaid. Seal kasvavad ühed kaunimad ja kõrgemad luitemännikud Eestis. Looduskaitseala kuulsaim raba on Tolkuse raba, mis on ligi 6500 aastat vana ning kus asub umbes 40 laugast! Luitestiku kõrgeim tipp Tõotusemägi on muistne ohverdamiskoht, kuhu inimesed on toonud ohvriande juba tuhatkond aastat tagasi . Matk sisaldab: - ettevalmistatud marsruuti; - giiditeenuseid; - kerget einet looduses (pirukad ja kuum jook); - räätsasid; - unustamatut seiklust! Hind kehtib alates 6 inimesest. Alla 6 inimese hind kokkuleppel.

Loe edasi
Viimati muudetud: 22.10.2018

Teema: Aktiivne puhkus, Loodus

Soovitame