Parimad talvised seiklused põnevuseotsijatele

Allikas: Kiviõli Seikluskeskus

Parimad talvised seiklused põnevuseotsijatele

Adrenaliin on su sõber? Seiklus paneb silmad särama? Siis proovi džiibisafarit, öist metsamatka või kelgukoerasõitu. Kutsu kaasa sõbrad ja pere ning pange ennast proovile! Toome välja mõned Eestimaal pakutavad põnevad ettevõtmised.

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska Suitsusaunatalus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Puhtaks saab ihu ja hing! Igati kombekohane juhendatud saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemise lõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel karastad end jääaugus. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab saunalina, vihtu, saunamett ja taimeteed.   

Loe edasi

Vanalinna Uisupark

Tegu on iidse Tallinna vanalinna südames asuva unikaalse pop-up-uisuväljakuga, mis avatakse detsembri alguses ja suletakse märtsis kevadpäikese saabudes. Ajaloolise Niguliste kiriku kõrval Harju tänaval asuv uisuplats on klassikaline vabaõhuliuväli, kuhu on oodatud liuglema nii lapsed kui täiskasvanud kui sõpruskonnad, kõik linnaelanikud ja turistid.  Ajaloolise hõnguga uisuplatsilt saadavat emotsiooni ei anna võrrelda millegi muuga – selline kogemus jääb muinasjutulise mälestusena meelde elu lõpuni!

Loe edasi

Mootorsaanimatkad Toosikannu Puhkekeskuses

Kutsu sõbrad kokku ja veeda talvepäev Toosikannul! Miinimumtellimuseks on 4 ja maksimaalselt 13 mootorsaani, kokku kuni 26-le inimesele. Osaleda saab alates 16. eluaastast, nõutav on mistahes kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust tõendav juhiluba. Instruktori juhtimisel sõidetakse lumistel puhkekeskuse metsamaastikel ja põldudel, marsruudi valime vastavalt ilmale ja klientide sõidukogemusele. Meie poolt on kohustuslik sõidueelne instruktaaž ja vajalik turva- ja sõiduvarustus. Peale matka on mõnus lõõgastuda saunas ning peale õhtusööki jääda öömajale meie uude Aidamajja. Elamus on garanteeritud!

Loe edasi

E-fatbike ja fatbike rent ning matkad Eestis

Rendime E-fatbike ja fatbike jalgrattaid ja korraldame põnevaid matkasid üle kogu Eesti. Rataste transport ja matkakorraldus meie poolt. Matku saame korraldada metsaradadel üle kogu Eesti, aga populaarsemateks on kujunenud Aidu, Karla, Männiku, Haanja, Otepää ja Naissaare rajad. E-fatbike on abistava mootoriga, millel on väntamist assisteeriv jõud ja mis annab võimaluse läbida tunduvalt pikemaid ja põnevamaid distantse kui tavajalgrattaga. Oleme koostatud rajaplaanid erineval tasemel sõitjatele, mis pakuvad avastamisrõõmu igaühele. Tule koos meiega seiklema!

Loe edasi

Valgehobusemäe lumelauapark ja mäesuusanõlv

Valgehobusemäe lumelaua- ja mäesuusanõlva pikkus on 230 m, laius 60 m ja kõrguste vahe tipu ning jalami vahel 30 m. Lisaks olemas 2 lumelaua-ja mäesuusakrossirada pikkusega 300 m ning talvel avatud korralike hüpetega lumepark! Mäel uus Tatra tõstuk. Oleme Tallinnast kõigest 60 km kaugusel ja ühtlasi pealinnale  kõige lähim korralik talvekeskus. Tule perega ja naudi meil kvaliteetaega!  

Loe edasi

Elamus karakatitsaga Peipsi järvejääl

Peipsi talvise silmailu nautimiseks broneeri endale elamusi pakkuv sõit Peipsi  jää peal karakatitsaga. Karakatitsad on kohalike Peipsi kalurite iseehitatud masinad, millel all suured lennukirehvid ning millega on ohutum talvisel Peipsil liigelda. Sõit karakatitsaga kestab 1h ning sisaldab ka peatusi. Peatuste ajal tutvustame erinevaid kalapüügivahendeid ja -meetodeid, kuidas kala jääaugust kätte saada. Veel räägime Peipsi kalurite pärandkultuurist, kohalikust eluolust ja karakatitsate erilisusest. Sõidud toimuvad üksnes jääolude sobivusel ja PPA loal järvejääle transpordiga minna.

Loe edasi

Seikle Vabaks matkauisutamine Soomaa Rahvuspargis

Viljandi maakond, Tipu küla

Unusta igav ja ülerahvastatud jääväljak, tule katseta matkauiske! Soomaa rahvuspark on imeline oma looduse ja erinevate ilmastikunähtuste poolest. Lisaks neljale aastaajale saab nautida viiendat aastaaega, mida nimetatakse suurveeks. Kui suurvesi aga püsivate külmakraadidega jäätub, saabub kuues aastaaeg. See pakub ideaalset võimalust matkauisutamiseks looduses! Tule liugle puude vahel ja avaratel jääväljadel! Hind sisaldab: - matkauisud (vajadusel suusakepid) - matkajuhi teenus - kerge eine ja soe jook - ettevalmistatud marsruut Hind kehtib alates 6 inimesest. Alla 6 inimese hind kokkuleppel. 

Surf Center - talvine lohesurfi koolitus Pärnu rannas ja mujal Eestis

Tule proovi talvel ägedat lohesurfi sõitu! Talvine lohesurf on sõitmine lumelaual või suuskadel, mida veab tuulelohe. Seda saab harrastada tuulise ilmaga lumistel väljadel. Lohesurf ei ole füüsiliselt raske ning kõik saavad sellega hakkama! Koolitusel teeme selgeks algtõed, lennutame lohet ja harjutame lauale saamist. Me kasutame turvalist ja efektiivset Naish ja North lohevarustust. Koolitus kestab 3 tundi kui on üks ja 4 tundi kui on kaks õpilast.  Surf Centeris võta kosutav jook Surf Cafest ning külasta ka surfipoodi. Tuleme kohale ka teie sündmusele koolitama suuremaid gruppe.

Loe edasi

Seikle Vabaks matkauisutamine merejääl

Uisutamine looduslikul merejääl pakub kiirust ja närvikõdi! Kui tunned, et rahvast täis uisuplatsid jäävad kitsaks, siis kutsume sind loodusesse uiskudel matkama. Avarad talvised vaated ja jääväljad pakuvad silmailu ning avastamisrõõmu! Matkauisutamine sõltub suuresti ilmast, seega tihti seda kogeda ei saa. Ideaalne aeg merejää tekkeks on jaanuar-veebruar. Korraldame matkauiskudega uisumatku Pärnu lahel ja Kihnu väinas, Manija, Kihnu ja Sorgu saare ümber. Hind sisaldab: matkauisud (vajadusel suusakepid)matkajuhi teenusturvavarustusHind kehtib alates 6 inimesest. Alla 6 inimese hind kokkuleppel.

Loe edasi

Tõukekelgumatk Taevaskojas

Tõukekelk – imeline vahend talverõõmude nautimiseks! Tulge koos sõprade või perega talvemõnusid nautima! Sillerdav lumi, karge talvevaikus, Ahja jõe vaikne vulin, maalilised taevaskojad – see on ainult killuke sellest elamusest, mida pakub tõukekelgumatk. Matkad toimuvad "Viimse rellikvia" radadel. Matka pikkuseks 3-7 km. Kellel aega ja jaksu, saab pikema teekonna ette võtta. Lisaks nii majutuse, saunade  kui ka toidu tellimise võimalus. Tõukekelgumatka hind alates 20 € / osaleja Meie matkade kvaliteedi näitajaks on Ehe märgis.  

Loe edasi

Suvised ja talvised räätsamatkad Meenikunno rabas

Paaritunnine räätsamatk põneval Meenikunno rabamaastikel. Rändame läbi rabamännikute, lageraba ja üle soosaarte. Kiikame langatuslehtritesse ja rabajärvele. Matkajuht räägib Meenikunno “rippuva raba” ebatavalisest olemusest, soomuumiatest, pärimustest, meteoriitidest; taimede, putukate mõistatuslikest seostest soos. Rabamatka saab tellida ka laternamatkana. Soovi korral elamustoitlustus. Räätsamatkasid korraldame ka mujal Eestis (kaart). Tellige kohe, küsige pakkumist või ühinege plaaniliste matkadega. Min. gr. tasu 250 € (kuni 10 in.), iga järgnev 25 € in. Reg. 56678113; info@matkajuht.ee  

Loe edasi

Tuulingu tõukekelgutiirud Matsalu rahvuspargis

Tule talvel Matsalu rahvusparki tõukekelgutama! Kelgutiirud teeme sobivate ilmaolude korral. Rahvuspargi reeglid lubavad tõukekelgutamist unikaalsel reservaadi alal kuni veebruari lõpuni. Alates märtsist kuulub laht ainult lindudele. Kui jääolud lubavad siis teeme 6-8 km tiiru ümber Haeska laidude. Merejääl saab sõita jääkarussellil ja tutvuda jääaluse kalapüügiga. Püük toimub mitte sikutiga, vaid päris rannapüügi püünistega. Kala saab kaasa osta. Matka lõpus Tuulingul pakume suppi ja räägime, kuidas siinkandis enne oli, kuidas praegu on ja mis edaspidi tuleb. Hind sisaldab matka ja söögikorda.

Loe edasi
Viimati muudetud: 01.12.2021

Teema: Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Põhja-Eesti, Aktiivne puhkus