Parimad talvised seiklused põnevuseotsijatele

Allikas: Anneli Arusaar, Visit Estonia

Parimad talvised seiklused põnevuseotsijatele

Talvine aeg Eestis toob silme ette pildi lumistes metsades suusatamisest või jõuluturgude melu nautimise. Kuid neile, kes soovivad oma talve seikluslikumaks muuta, soovitame proovida hoopis džiibisafarit, öist metsamatka või kelgukoeramatku. Kutsu kaasa sõbrad ja pere ning pange ennast proovile!

Kelgukoeramatkad Järvselja metsamaastikul ning Peipisveere looduskaitsealal

Tartu maakond, Ahunapalu küla

Tule ja naudi avarat loodusmaastikku ürgsel moel – kelgukoertega matkates! Karusaare kelgukoeramatkad pakuvad aastaringselt matkamisvõimalust Järvselja metsamaastikul ning talvisel ajal Peipsiveere looduskaitsealal. Meie kelgukoerad on meeleldi teie kaaslasteks nii mõnetunnisel kergel jalgsimatkal kui ka mitmepäevasel matkal kelgukoerarakendiga. Lõkketuli kuulub alati meie matkade juurde – see annab erilise maitse toidule, soojust külmetavale matkalisele ning valgust ja hingerahu... Matkaväsimust aitab leevendada vene saun. Soovi korral saame tellida toitlustuse.  

Loe edasi

Seiklusmatk "Laternaga öises metsas" Elva puhkepiirkonnas

Tartu maakond, Vissi küla

Sellel seiklusretkel pakume Sulle võimalust tulla Tartumaale Elva puhkepiirkonna metsadesse. Öisest rahust tingituna kuuled paremini loomade-lindude häälitsusi ja haistad öise metsa lõhna. Teekonnale lisavad põnevust mängulisus ja kombekad matkarituaalid. Retke lõpus saad ööpimeduses praksuva lõkketule ääres jalgu puhata ja kosutavat piknikueinet süüa. Matka lõpetajat ootab autasuks väike kingitus! Sobilik huvilistele alates 10. eluaastast. Lapsed saavad osa võtta koos vanematega.

Loe edasi

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Võru maakond, Haanja küla

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska Suitsusaunatalus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Puhtaks saab ihu ja hing! Igati kombekohane juhendatud saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemise lõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel karastad end jääaugus. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab saunalina, vihtu, saunamett ja taimeteed. 

Loe edasi

Jeebi safari Saaremaal, seiklusmängud, karjäärisõit

Saare maakond, Valjala alevik

Otsid põnevat ja aktiivset vaba aja veetmise võimalust Saaremaal, sõprade seltsis või oma kollektiiviga? Meie tegevusteks on Jeebi safarid, seiklusmängud ja muud meeldejäävad tehnikaüritused Saaremaa maastikel ja karjäärides. Soovid mütata paar tundi karjääris või korraldada oma tiimile mitmetunnine lahe seiklusmäng meeskonnatöö parandamiseks, siis oled jõudnud õigesse kohta. Meie tegevusi ei sega ei aastaaeg ega ilm, peamine on kaasa võtta hea tuju ja seiklusvaim!

Loe edasi

Seikle Vabaks seikluslik räätsamatk Tolkuse rabas

Pärnu maakond, Rannametsa küla

Luitemaa looduskaitseala on maastikuliselt üks ainulaadseimaid. Seal kasvavad ühed kaunimad ja kõrgemad luitemännikud Eestis. Looduskaitseala kuulsaim raba on Tolkuse raba, mis on ligi 6500 aastat vana ning kus asub umbes 40 laugast! Luitestiku kõrgeim tipp Tõotusemägi on muistne ohverdamiskoht, kuhu inimesed on toonud ohvriande juba tuhatkond aastat tagasi . Matk sisaldab: - ettevalmistatud marsruuti; - giiditeenuseid; - kerget einet looduses (pirukad ja kuum jook); - räätsasid; - unustamatut seiklust! Hind kehtib alates 6 inimesest. Alla 6 inimese hind kokkuleppel.

Loe edasi

Mootorsaanimatkad Toosikannu Puhkekeskuses

Järva maakond, Jõeküla

Tule naudi lumemõnusid! Kutsu kokku oma sõbrad ja veeda seiklusrikas talvepäev Toosikannul! Mootorsaanidega sõidame lumistel puhkekeskuse metsamaastikel ja põldudel. Sõidumarsruudi valime vastavalt kliendi soovile ja sõidukogemusele ning meie poolt on sõidueelne instruktaaž ja vajalik sõiduvarustus. Oleme valmis lumisel ajal oma 12 mootorsaanidega (Lynx 600cc) tegema matka kuni 24-liikmelistele gruppidele. Matka on võimalik läbi viia ka pimedal ajal. Peale mootorsaanimatka on mõnus lõõgastuda saunas ning peale õhtusööki kamina ääres jääda ka öömajale meie uude Aidamajja. Elamus on garanteeritud!

Loe edasi

Valgehobusemäe lumelauapark ja mäesuusanõlv

Järva maakond, Mägede küla

Valgehobusemäe lumelaua- ja mäesuusanõlva pikkus on 230 m, laius 60 m ja kõrguste vahe tipu ning jalami vahel 30 m. Lisaks olemas lumelaua-ja mäesuusakrossirada ning talvel avatud korralike hüpetega lumepark! Mäel uus Tatra tõstuk. Oleme Tallinnast kõigest 60 km kaugusel ja ühtlasi pealinnale  kõige lähim korralik talvekeskus. Tule perega ja naudi meil kvaliteetaega!

Loe edasi

Viimsi mäepark Vimka

Harju maakond, Lubja küla

Mäepark pakub tegevusi kogu perele, lapsed tutvuvad lumespordiga ja vanemad tuletavad meelde noorusaegu ning naudivad talverõõme.  Talvel saab lumistelt nõlvadelt alla laskuda nii suuskade, lumelaua kui ka tuubiga, samuti leiavad siit lumepargi freestyle suuskadel ja lumelaudadel trikitajad.  50m pikkuse nõlva ja 36m kõrguse vahe puhul on tegemist suurima mäega Tallinna läheduses. Keskus oma treeningvõimaluste, kaasaegse kunstlume süsteemi ja nõlvade hooldustehnikaga sobi erineva tasemega sõitjatele. Suveperioodil leiab siit Alpi mäekuurortitest tuttavaid atraktsioone. 

Loe edasi

Vanalinna Uisupark

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tegu on iidse Tallinna vanalinna südames asuva unikaalse  pop-up- uisuväljakuga, mis avatakse detsembri alguses ja suletakse märtsi lõpus või aprilli alguses kevadpäikese saabudes. Ajaloolise Niguliste kiriku kõrval Harju tänaval asuv uisuplats on klassikaline vabaõhuliuväli, kuhu on oodatud liuglema nii lapsed kui täiskasvanud kui sõpruskonnad, kõik linnaelanikud ja turistid.  Ajaloolise hõnguga uisuplatsilt saadavat emotsiooni ei anna võrrelda millegi muuga – selline kogemus jääb muinasjutulise mälestusena meelde elu lõpuni!    

Loe edasi

Uisumatk Haapsalu lahel

Lääne maakond, Haapsalu linn

Merejää tekib Haapsalu lahele varakult. Heade jääoludega on matkauiskuidega liikumiskiirus suur, läbida saab pikki vahemaid. Olenevalt jääoludest alustame retke Haapsalu kesklinnast või Paralepa rannast. Uisutame piki Haapsalu lahte mere või Noarootsi poole. Täpne marsruut ja kestvus sõltub jääoludest. Teeme matkal vähemalt ühe pikema peatuse, soovitame kaasa haarata kuuma joogi ning mõne ampsu. Hind sisaldab uisuvarustust ning matkajuhi teenust. NB! Uisumatk on sõltuv ilmastikust ja hetke jääoludest. Helista ja uuri võimalust!  

Loe edasi

Soomaa.com soome kelgu matkad

Pärnu maakond, Riisa küla

Talvel, kui külmakraadid Soomaa jõed ja luhad kaanetanud, kutsume teid sõitma tõukekelkudega! Soome kelkude ehk tõukekelkudega on vahva jäätunud üleujutusaladel matkata. Matka marsruudi valimisel arvestame teie soove, oma kogemusi ja ilmastikuolusid. Kelgumatk kestab 2 tundi ja sobib ka lastele! 

Loe edasi
Viimati muudetud: 13.11.2018

Teema: Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Põhja-Eesti, Aktiivne puhkus, Loodus