Metsa kõlakojad Võrumaal

Allikas: Tõnu Tunnel

Lõuna-Eesti

Eesti põhjast lõunasse nii ainult kolm tunnikest ongi. Aga Lõuna-Eestisse minek polegi niivõrd ränd ruumis kui vaimus ja elustiilis.

Kui tahad kas või mõneks ajaks nii toimetada, et esiplaanil poleks mitte logistika, vaid piisavalt aega sisule, sõida rongiga Tartusse. Kui kusagil mujal suusalund ei ole, siis Otepääl ikka on. Kui oled tüdinud tasasest meelest ja maast, võta ette matk Karula rahvuspargi kuplitel. Kui välismaa sõber on siin juba nii palju käinud, et teda on raske üllatada, minge Seto Kuningriigi päevale. Kui suleti kodulinna lemmikpirukabaar, leiad veel kümme korda paremad pirukad vanausuliste köögist.

Kusagil mujal Eestis pole nii palju kogu perele sobivaid ettevõtmisi, alates AHHAA keskusest ning lõpetades liikluslinna ja nõiariigiga.

Tulihingelistel tugitoolisportlastel on aeg tugitool hüljata ja osaleda traditsioonilistel spordivõistlustel nagu Tartu maraton, Võhandu maraton ja Viljandi järvejooks või siis publikuna  kaasa elada tipprallisõitjatele auto24 Rally Estonial ja Ironmani triatleetidele.

Tartust Võrru on kena sõita mööda Postiteed ehk vana Tartu-Võru maanteed, Eesti kõige ilusamat asfaltteed, mida ääristavad rikas ajalugu ja kaunid vaated.

Sihtkohad