Suusarajad kutsuvad talve nautima

Suusarajad kutsuvad talve nautima

Allikas: Visit Estonia

Talv on oma täies hiilguses kohal, maad katab puhas, valge lumevaip, kraadiklaas näitab miinuskraade ja aegajalt juhtub sekka erilisi hetki, mis on täidetud silmipimestavalt eredate päikesekiirtega. Suusasõpradel on põhjust rõõmustada, sest meil on palju häid suusaradu, mille hulgast endale kohane välja valida. Neid on pikemaid ja lühemaid, raskemaid ja kergemaid, pühapäevasuusatajale ja profile, tasuta ja tasulisi. Vali lihtsalt välja! Lisaks sportlikule tegevusele saaad nautida parimaid talvevaateid, mida Eesti loodusel on pakkuda. Suusad alla ja sõitma!

Pühajärve - Kääriku suusamatkarada

Valga maakond, Pühajärve küla

Pühajärve- Kääriku 10 km suusamatkarada pakub Sulle talvise elamuse nii suusatades kui ka lihtsalt matkates. Rada saab alguse Pühajärve SPA&Puhkekeskuse juurest või Käärikult. 2,5 km lõik Sihva-Kääriku on valgustatud kuni kella 21-ni. Rada on lihtsama reljeefiga ja sobib hästi just pühapäevasuusatajaile. Käärikul võid suusamatka jätkata erineva pikkusega Kääriku suusaradadel. Suuski saab laenutada nii Pühajärve Spa & Puhkekeskusest kui ka Kääriku suusastaadioni rendikeskusest. Tule ja naudi looduses liikumise võlu Otepääl!

Loe edasi

Lähte suusarajad

Tartu maakond, Lähte alevik

Lähte suusarajad asuvad Lähte alevikus, Tartu linnast 15 kilomeetri kaugusel.  Suusaradadele pääseb ööpäevaringselt ja tasuta. Lähtel on 4 erineva pikkusega suusarada: 5 km, 2,5 km, 2 km ning 1 km. Talvisel ajal on suusarajad valgustatud kuni kella 21-ni. Sõita saab 1,25 km pikkusel kunstlumest rajal. Radade juures paikneb ka vaatetorn. Pesemisvõimalused on lähedalasuvas Lähte spordihoones.

Loe edasi

Padise suusarajad ja kelgumägi

Harju maakond, Padise küla

Rajad ja kelgumägi on avatud vaid naturaalse lume olemasolul! Uuri ennem järele! Olemas on 1 km ja 2 km rada, sõita saab ka 3 km ja 4 km ning pikim ring on 6,8km. 2,2 km pikkuse rajaosa rajavalgustust võib igaüks ise sisse lülitada pealülitist, mis asub Padise katlamaja kõrval asuva alajaamahoone seinal (ukse kõrval). Väljalülitamise eest kannab hoolt katlamaja personal. Suusaradade külastamine on tasuta!  Kallaste Turismitalus on vahva kelgumägi, olemas on ka kelgud. Teritooriumi külastustasu on 3€ (va kui majututakse talus), mis sisaldab ka dušši, WC ja köögi kasutamise võimalust raja kõrval.

Loe edasi

Tõrva valgustatud suusarada

Valga maakond, Tõrva

Tõrva terviserada kuulub Eesti terviseradade hulka. Valgustatud raja pikkus on 1,5 km. Suusarajale pääseb Tõrva gümnaasiumi juurest. Rada kulgeb peamiselt parkmetsas, möödutakse ka kaunist Vanamõisa järvest. Suusarada on hooldatud ja õhtupimeduses ka valgustatud, seetõttu suusatajate poolt hinnatud.  Koolimaja esisel on infotahvel raja skeemi ja profiiliga, samas ka info rajal toimuvate ürituste kohta. Staadionilt viib 1 km pikkune tähistatud tee Härma suusarajale ja nii saab kokku 8,1 km pikkuse ringi. Koolimaja esisel pargiringil saab esimesed sammud suuskadel teha ka pisem suusahuviline.

Loe edasi

Suusatamine Kõrvemaal

Harju maakond, Pillapalu küla

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus ootab Teid suusatama!  Päevavalges või õhtuhämaruses!  Pakume: suusavarustuse laenutus täiskasvanutele ja lastelesuuskade hooldussuusakoolhooldatud suusarajad, mis on erineva pikkuse ja raskusastmega s.h valgustatud lühiradaettetellimisel põnevad matkad gruppidele/kollektiividelenädalavahetustel aktiivne lume-programmMeil on saadaval rajakaardid ning juhiseid saab küsida ka keskuse söögimajast või suusalaenutusest. Talviste pakkumiste ja teenuste hindadega saad tutvuda kodulehel või kohapeal.  Tulge suusatama! Eestimaa puhas loodus ootab Teid!

Loe edasi

Rakvere Palermo tervise-ja suusarajad

Lääne-Viru maakond, Rakvere

Rakvere linnas Palermo metsas asuvatel terviseradadel ootavad Sind talve saabudes suusarajad. Sõita saad 3 km pikkusel murdmaarajal, millest valgustatud on 2,2 km pikkune suusarada. Kui endal suuski kaasas pole, saad need laenutada Rakveres kesklinnas, Parkali 7 asuvas spordipoes- RixRatas. Suvel ootavad Palermos asuvad terviserajad kepikõnni-, jooksu- ja rattasõiduhuvilisi. Rohkem infot Palermo terviseraja kohta leiad siit. Huvitav teada: - Palermo on suusatajate meelispaik olnud 1930-ndatest alates.

Loe edasi

Haanja Maraton

Üle Eesti

04.03.2017 - 04.03.2017

Haanja SUUSAMARATON on Eesti suusatalve põnevaim ja raskeim väljakutse. Start antakse klassikalises sõiduviisis Haanja Suusastaadionilt 42 ja 22 km pikkusele suusaseiklusele. Üle tuhande Haanja maratonil osaleja osaks saavad looduskaunid vaated Haanja kõrgustikul, eneseteostuse võimalus väljakutseid esitaval suusarajal ja meeleolukas spordipeo meeleolu. Rahvaspordiüritus kuulub Eesti pikamaasuusatamise sarja Estoloppet.

Tartu Maraton 2017

Üle Eesti

11.02.2018 - 18.02.2018

Tartu Maraton on Ida-Euroopa suurim suusamaraton, mille programmilised üritused toovad kokku ligi 10 000 osalejat igal aastal. Tartu Maratoni rada kulgeb kaunis Lõuna-Eestis ning pakub võimalust valida 63 ja 31 km distantside vahel. Väliskülalised on öelnud, et Tartu Maratoni rada on üks kaunimaid ja huvitavamaid kogu maailmas. Tartu Maraton kuulub rahvusvahelisse Worldloppet pikamaasuusatamise sarja.

Loe edasi

OTEPÄÄ MK ETAPP 2017

Üle Eesti

17.02.2017 - 19.02.2017

Otepää maailmakarika etapp murdmaasuusatamises toimub tänavu juba 14. korda ja toob 18. – 19. veebruaril 2017 kõik talispordisõbrad talvepealinna Otepääle, et saada osa suurimast Eestis peetavast talispordisündmusest. Laupäeval, 18. veebruaril sõidetakse vabatehnikasprint. Pühapäev, 19. veebruaril on kavas eestlaste üks lemmikuid naiste 10 km ja meeste 15 km eraldistardiga klassikadistants, kus sees ka legendaarne Tehvandi tõus. MK etapp avatakse traditsiooniliselt reede õhtul Tehvandi Spordikeskuse staadionil toimuva suusashow ja hooldemeeskondade sprindivõistlusega.   

Viimati muudetud: 11.12.2017

Teema: Aktiivne puhkus

Soovitame