Suusarajad kutsuvad talve nautima

Allikas: Visit Estonia

Suusarajad kutsuvad talve nautima

Talv on oma täies hiilguses kohal, maad katab puhas, valge lumevaip, kraadiklaas näitab miinuskraade ja aegajalt juhtub sekka erilisi hetki, mis on täidetud silmipimestavalt eredate päikesekiirtega. Suusasõpradel on põhjust rõõmustada, sest meil on palju häid suusaradu, mille hulgast endale kohane välja valida. Neid on pikemaid ja lühemaid, raskemaid ja kergemaid, pühapäevasuusatajale ja profile, tasuta ja tasulisi. Vali lihtsalt välja! Lisaks sportlikule tegevusele saaad nautida parimaid talvevaateid, mida Eesti loodusel on pakkuda. Suusad alla ja sõitma!

Pühajärve - Kääriku suusamatkarada

Valga maakond, Pühajärve küla

Pühajärve- Kääriku 10 km suusamatkarada pakub Sulle talvise elamuse nii suusatades kui ka lihtsalt matkates. Rada saab alguse Pühajärve SPA&Puhkekeskuse juurest või Käärikult. 2,5 km lõik Sihva-Kääriku on valgustatud kuni kella 21-ni. Rada on lihtsama reljeefiga ja sobib hästi just pühapäevasuusatajaile. Käärikul võid suusamatka jätkata erineva pikkusega Kääriku suusaradadel. Suuski saab laenutada nii Pühajärve Spa & Puhkekeskusest kui ka Kääriku suusastaadioni rendikeskusest. Tule ja naudi looduses liikumise võlu Otepääl!

Loe edasi

Lähte suusarajad

Tartu maakond, Lähte alevik

Lähte suusarajad asuvad Lähte alevikus, Tartu linnast 15 kilomeetri kaugusel.  Suusaradadele pääseb ööpäevaringselt ja tasuta. Lähtel on 4 erineva pikkusega suusarada: 5 km, 2,5 km, 2 km ning 1 km. Talvisel ajal on suusarajad valgustatud kuni kella 21-ni. Sõita saab 1,25 km pikkusel kunstlumest rajal. Radade juures paikneb ka vaatetorn. Pesemisvõimalused on lähedalasuvas Lähte spordihoones.

Loe edasi

Padise suusarajad ja kelgumägi

Harju maakond, Padise küla

Rajad ja kelgumägi on avatud vaid naturaalse lume olemasolul! Uuri ennem järele! Olemas on 1 km ja 2 km rada, sõita saab ka 3 km ja 4 km ning pikim ring on 6,8km. 2,2 km pikkuse rajaosa rajavalgustust võib igaüks ise sisse lülitada pealülitist, mis asub Padise katlamaja kõrval asuva alajaamahoone seinal (ukse kõrval). Väljalülitamise eest kannab hoolt katlamaja personal. Suusaradade külastamine on tasuta!  Kallaste Turismitalus on vahva kelgumägi, olemas on ka kelgud. Teritooriumi külastustasu on 3€ (va kui majututakse talus), mis sisaldab ka dušši, WC ja köögi kasutamise võimalust raja kõrval.

Tõrva valgustatud suusarada

Valga maakond, Tõrva

Tõrva terviserada kuulub Eesti terviseradade hulka. Valgustatud raja pikkus on 1,5 km. Suusarajale pääseb Tõrva gümnaasiumi juurest. Rada kulgeb peamiselt parkmetsas, möödutakse ka kaunist Vanamõisa järvest. Suusarada on hooldatud ja õhtupimeduses ka valgustatud, seetõttu suusatajate poolt hinnatud.  Koolimaja esisel on infotahvel raja skeemi ja profiiliga, samas ka info rajal toimuvate ürituste kohta. Staadionilt viib 1 km pikkune tähistatud tee Härma suusarajale ja nii saab kokku 8,1 km pikkuse ringi. Koolimaja esisel pargiringil saab esimesed sammud suuskadel teha ka pisem suusahuviline.

Suusatamine Kõrvemaal

Harju maakond, Pillapalu küla

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus ootab Teid suusatama!  Päevavalges või õhtuhämaruses!  Pakume:suusavarustuse laenutus täiskasvanutele ja lastelesuuskade hooldussuusakoolhooldatud suusarajad, mis on erineva pikkuse ja raskusastmega ettetellimisel põnevad matkad gruppidele/kollektiividelenädalavahetustel aktiivne lume-programmSaadaval on rajakaardid ning juhiseid saab küsida ka keskuse söögimajast või suusalaenutusest. Talviste pakkumiste ja teenuste hindadega saad tutvuda kodulehel või kohapeal. Tulge suusatama! Eestimaa puhas loodus ootab Teid!

Loe edasi

Rakvere Palermo tervise-ja suusarajad

Lääne-Viru maakond, Rakvere

Rakvere linnas Palermo metsas asuvatel terviseradadel ootavad Sind talve saabudes suusarajad. Sõita saad 3 km pikkusel murdmaarajal, millest valgustatud on 2,2 km pikkune suusarada. Kui endal suuski kaasas pole, saad need laenutada Rakveres kesklinnas, Parkali 7 asuvas spordipoes- RixRatas. Suvel ootavad Palermos asuvad terviserajad kepikõnni-, jooksu- ja rattasõiduhuvilisi. Rohkem infot Palermo terviseraja kohta leiad siit. Huvitav teada: - Palermo on suusatajate meelispaik olnud 1930-ndatest alates.

Loe edasi

Tartu Maratoni suusarada

Valga maakond, Otepää linn

Loodusliku lumega Tartu Maratoni 63 km pikkune suusarada algab Tehvandi Spordikeskuse staadionilt Otepääl ning kulgeb läbi Väikese Munamäe, Matu, Harimäe, Kuutsemäe ning Palu Elvasse. 31 km distants algab Arula teeristist. Raja ametlik finiš on Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses. Alates veebruari teisest nädalast kuni talvehooaja lõpuni on kasutatav rajalõik Tehvandilt Käärikule.  Huvitav teada: rajale jäävad Eesti suurima vabaõhuteemapargi- Maajumalate pargi puuskulptuurid.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 18.04.2018

Teema: Aktiivne puhkus

Uudiskiri