Suusarajad kutsuvad talve nautima

Allikas: Visit Estonia

Suusarajad kutsuvad talve nautima

Suusafännid ei puhka. Nii kui kuskilgi õrn lumekiht maha sajab, on põhjust varustus kiirelt kapist välja otsida. Toome välja mõned head suusarajad. Nende seas on pikemaid ja lühemaid, raskemaid ja kergemaid, pühapäevasuusatajale ja profile. Vaata ka veebilehte terviserajad.ee, sealt leiad värske rajainfo. Siin on veel üks kasulik link — kogu info Kõrvemaa suusaradadest.

Kõrvemaale suusatama

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest saavad alguse hooldatud, erineva pikkuse ja raskusastmega suusarajad: 1,5 km, 3 km, 5 km, 19 km ja 24 km.  Pakume:suusavarustuse renti täiskasvanutele ja lastelesuuskade hooldustsuusatamise õpet nii algajatele kui ka edasijõudnuteleSamuti on võimalik tellida suusaõpet ja -matku suurematele seltskondadele just Sulle sobival ajal. Talviste pakkumiste ja teenuste hindadega saad tutvuda meie kodulehel või kohapeal.  Tule suusatama! Eestimaa puhas loodus ootab Sind!

Loe edasi

Saku tervise- ja suusarajad

Saku rabametsa tervise- ja suusarajad on suurepärane viis aktiivseks ajaveetmiseks! Spordisõpradel on võimalik kasutada 2 km, 3,5 km, 7 km ja 2,7 km pikkust valgustatud matka- või suusarada. Saku rabametsa terviseraja alguses ja poolel distantsil on infotahvlid kaartidega, samuti on trassi olulisemates kohtades suunaviidad. Rabametsa põlluäärses metsaservas paikneb ka 3 km rada jalutajatele. Rada on avatud aastaringselt ja enamus juhtudel hooldatud ka lumisel perioodil, nii pääsevad jalutajad metsa ega põrku suusarajal suusatajatega. Kohapeal on ka suusarent.

Loe edasi

Ebavere Tervisespordikeskuse jooksu- ja suusarajad

Ebavere mäe nõlvadele on talvehooajal rajatud suusarajad ja kelgumägi. 18 korviga discgolfi park (talvehooajal  avatud 9 korvi). Ebavere Tervisespordikeskusest leiad 1, 2, 3 ja 5 km pikkused suusarajad. Valgustatud on 3 km rada kuni kella 21.00.  Suusavarustuse laenutus ja suusahoolduse teenus. Radade kasutamine on tasuta, varustuse laenutus ja suusahooldus tasuline. Suvehooajal saad siin radadel joosta, jalgrattaga sõita ja kepikõndi harrastada. Läheduses on rulluisu ja rullsuuskade rada. Kohapeal ka spordivarustuse rent.  Olemas on saun ja pesemisvõimalused, kasutada saab seminariruumi.

Loe edasi

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse suusarajad

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus asub Kurtna järvestikus Pannjärve vahetus läheduses. Metsas on ette valmistatud 1, 2, 3, 5 ja 7,5 km pikkused rajad. Talvel saad suusatada 2 ja 3 km valgustatud radadel, kus on ettevalmistatud nii uisustiili kui klassika jälg. Lastele on kelgumägi. Peamajas on riietusruumid ja pesemisvõimalus. Keskuses on avatud spordivahendite laenutus. Võimalik on laenutada suuski ja tõukekelke. Suusalaenutuse komplekti kuuluvad suusad, kepid ja saapad (valikus nr. 26-48). Laenutusmaja kõrval asub kohviautomaat. Suusaradade vahel asub ka tuubipark, kus saab mõnusalt aega veeta.

Loe edasi

Lähte suusarajad

Lähte suusarajad asuvad Lähte alevikus, Tartu linnast 15 kilomeetri kaugusel.  Suusaradadele pääseb ööpäevaringselt ja tasuta. Lähtel on 4 erineva pikkusega suusarada: 5 km, 2,5 km, 2 km ning 1 km. Talvisel ajal on suusarajad valgustatud kuni kella 21-ni. Sõita saab 1,25 km pikkusel kunstlumest rajal. Radade juures paikneb ka vaatetorn. Pesemisvõimalused on lähedalasuvas Lähte spordihoones.

Loe edasi

Tehvandi treeningsuusarada

*5 km treening- ja võistlusrada suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas; * Laskesuusatamise treening- ja võistlusrada kuni 4 km; * Matkarada 10 km kerge reljeefiga rada suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rada on raskema reljeefiga ja ohtlike laskumistega ning sobib rohkem professionaalidele. Valgustatud suusarajad igal õhtul kella 22-ni. Pühapäevasuusatajaile sobib paremini Tehvandi 10 km matkarada.

Loe edasi

Tartu Maratoni suusarada

Loodusliku lumegai 63 km pikkune suusarada algab Tehvandi Spordikeskuse staadionilt Otepääl ning kulgeb läbi Väikese Munamäe, Matu, Harimäe, Kuutsemäe ja Palu Elvasse. 31 km stardib Arula teerististist, ametlik finiš Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses.  Rada kulgeb vahelduval kuppelmaastikul, ilma suuremate tõusude ning järskude langusteta. Klassikaline, suusatajasõbralik profiil on harrastajale tõeline nauding. Suusatamiseks avatud kogu lumeperioodi vältel.  Huvitavat: rajale jäävad Eesti suurima vabaõhuteemapargi - Maajumalate pargi puuskulptuurid. Lumeinfot jälgi terviserajad.ee lehel. 

Loe edasi

Pühajärve - Kääriku suusamatkarada

Loodusliku lumega Pühajärve - Kääriku 10 km suusamatkarada pakub Sulle talvise elamuse nii suusatades kui ka lihtsalt matkates. Rada saab alguse Pühajärve SPA & Puhkekeskuse juurest või Käärikult. 2,5 km pikkune lõik Sihva - Kääriku on valgustatud kuni kella 21-ni. Rada on lihtsama reljeefiga ja sobib hästi just pühapäevasuusatajaile. Käärikul võid suusamatka jätkata erineva pikkusega Kääriku suusaradadel. Suuski saab laenutada Otepää linna suusalaenutustest. Tule ja naudi looduses liikumise võlu Otepääl!

Loe edasi

Holstre-Polli Spordikeskuse suusarajad

Holstre-Polli Spordikeskus asub Viljandis 15 km Loodi Looduspargi aladel. Kutsume aega veetma hooldatud erineva pikkuse ja raskusastmega metsaradadele. 2,5 km suusarada on valgustatud. Loodusliku lume puudumisel kaetakse rada kunstlumekattega. Jooksev rajainfo meie veebilehel. Laenutada saab ka murdmaasuusavarustust ja soovi korral ka suusaõppe koolitused.49 kohaga hostelis on ööbimisele lisaks ka saun.   Kevadest sügiseni sobivad rajad matkamiseks, jooksmiseks, kepikõnniks, maastikurattasõiduks, orienteerumiseks või kauni looduse nautimiseks. Tule ja lusti oma pere ja sõpradega!

Loe edasi

Võru-Kubija murdmaasuusarajad

Võru kesklinnast 4 km kaugusel asuvate talviste suusaradade alguspunkt on Kubija hotelli lähistel asuva Võru Spordikeskuse suusabaasi juures. Suusaradade pikkused on 2, 3 ja 5 km. Toodetakse ka kunstlund. Hea teada: Rajad on valgustatud E-P kuni kell 21.00. Info raja hetkeolukorra kohta: http://terviserajad.ee/rajad/voru-kubija-terviserada/

Loe edasi

Haanja Puhke- ja Spordikeskus ja murdmaa- , rullsuusarajad

Haanja suusanõlvad ja murdmaasuusarajad sobivad nii algajatele kui kogenud suusatajatele. Suusaradade pikkused on: 1 km, 2 km, 3 km ja 5 km.  Valgustatud radu on 2 km ja 3,2 km pikkuses ning valgustatud rajad on talvel  avatud kuni kl 21.00.  Puhkekeskuse kõrval on olemas lasketiir laskesuusatamise harrastajatele.  Kevadest sügiseni sobivad Haanja suusarajad matkamiseks ja jalgrattasõiduks, samuti rulluisutamiseks ja rullsuusatamiseks. Talvel võimalus rentida suuski ning külastada kohvikut. Info raja hetkeolukorra kohta: https://terviserajad.ee/rajad/haanja-terviserajad/

Loe edasi

Väike-Munamäe Suusakeskus

Populaarne Väike-Munamäe Suusakeskus ehk Munakas, mille mäenõlvad pakuvad sõidurõõmu nii sportlastele kui väljakutset ja arenemisvõimalusi algajatele. Kaheksa mäenõlva, mis kõik eri pikkuse ja laskumisega tagavad suurimat sõidurõõmu ja turvalisust. Kaks ankurtõstukiga mäge, lisaks lastemägi. Pikim laskumisnõlv 630 meetrit. Sportimisvõimalustele lisaks laenutus, suusahooldus, Munaka Resto ja erinevad üritused. Munaka mäepiletid kehtivad ka Kuutsemäel. Suvel saab loodust imetledes sõita tõstukiga, kihutada rattal mäest alla või laenutada E-ratta. Oled oodatud meile talverõõme nautima!

Loe edasi

Kuutsemäe suusakeskus

Kuutsemäe – Eesti atraktiivseim mäespordikeskus, mis pakub aktiivse vaba aja veetmise võimalust aastaringselt nii täiskasvanuile kui lastele. Kuutsemäe Puhkekeskuse võimalused: talvel 7 erineva raskusega ja valgustatud laskumisnõlva;lastenõlv;lumelaua- ja suusapark, BagJump;suusa- ja lumelauakoolitus, tasuta suusakool lastele;majutus ja toitlustus;mäesuusa- ja lumelauavarustuse laenutus;suurepärane paik ettevõtte talvepäevade korraldamiseksKohtumiseni Kuutsemäel!  

Loe edasi

Kiviõli Seikluskeskuse suusakeskus

Kiviõli Seikluskeskus asub Kiviõli linna põhjapoolses küljes oleval vanal tuhamäel. Baltikumi pikimate suusanõlvadega keskuses ootavad talvespordiharrastajaid mäesuusanõlvad pikkuses 400-700 m. Algajate kasutuses on 90-meetrine nõlv koos “magic carpet” linttõstukiga. Pärast suusasõite saavad lapsed ennast lõbustada tuubikarussellil. Kohapeal on varustuse laenutus, kust saab laenutada kõike suusaradadel vajaminevat nii suur kui väike huviline. Talverõõmude vahepeal saab keha kinnitada peamaja kohvikus Hill-Cafe või osta kuumi jooke otse mäe nõlva all asuvast müügimajakesest.

Loe edasi

Valgehobusemäe lumelauapark ja mäesuusanõlv

Valgehobusemäe lumelaua- ja mäesuusanõlva pikkus on 230 m, laius 60 m ja kõrguste vahe tipu ning jalami vahel 30 m. Lisaks olemas 2 lumelaua-ja mäesuusakrossirada pikkusega 300 m ning talvel avatud korralike hüpetega lumepark! Mäel uus Tatra tõstuk. Oleme Tallinnast kõigest 60 km kaugusel ja ühtlasi pealinnale  kõige lähim korralik talvekeskus. Tule perega ja naudi meil kvaliteetaega!  

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.01.2023

Teema: Aktiivne puhkus