Suusarajad kutsuvad talve nautima

Allikas: Visit Estonia

Suusarajad kutsuvad talve nautima

Suusafännid ei puhka. Nii kui kuskilgi õrn lumekiht maha sajab, on põhjust varustus kiirelt kapist välja koukida ja tormata. Toome välja mõned head suusarajad. Suusasõpradel on põhjust rõõmustada, sest meil on palju häid suusaradu, mille hulgast endale kohane välja valida. Neid on pikemaid ja lühemaid, raskemaid ja kergemaid, pühapäevasuusatajale ja profile, tasuta ja tasulisi. Vali lihtsalt välja! Lisaks sportlikule tegevusele saaad nautida parimaid talvevaateid, mida Eesti loodusel on pakkuda. Suusad alla ja sõitma! Ja muidugi viska pilk peale ka Terviseradade veebilehele (https://terviserajad.ee/rajad/), kust leiad kõik Eesti suusarajad!

Haanja Puhke- ja Spordikeskuse suusarajad

Võru maakond, Haanja küla

Haanja suusanõlvad ja murdmaasuusarajad sobivad nii algajatele kui kogenud suusatajatele. Suusaradade pikkused on: 1 km, 2 km, 3 km ja 5 km.  Valgustatud radu on 2 km ja 3,2 km pikkuses ning valgustatud rajad on talvel  avatud kuni kl 21.00.  Puhkekeskuse kõrval on olemas lasketiir laskesuusatamise harrastajatele.  Teistel aastaaegadel sobivad Haanja suusarajad matkamiseks ja jalgrattasõiduks.  Info raja hetkeolukorra kohta: https://terviserajad.ee/rajad/haanja-terviserajad/

Loe edasi

Kõrvemaale suusatama

Harju maakond, Pillapalu küla

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest saavad alguse hooldatud, erineva pikkuse ja raskusastmega suusarajad: 1,5 km, 3 km, 5 km, 19 km ja 24 km.  Pakume:suusavarustuse renti täiskasvanutele ja lastelesuuskade hooldustsuusatamise õpet nii algajatele kui ka edasijõudnuteleSamuti on võimalik tellida suusaõpet ja -matku suurematele seltskondadele just Sulle sobival ajal. Talviste pakkumiste ja teenuste hindadega saad tutvuda meie kodulehel või kohapeal.  Tule suusatama! Eestimaa puhas loodus ootab Sind!

Loe edasi

Tehvandi treeningsuusarada

Valga maakond, Otepää vald

*5 km treening- ja võistlusrada suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas; * Laskesuusatamise treening- ja võistlusrada kuni 4 km; * Matkarada 10 km kerge reljeefiga rada suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rada on raskema reljeefiga ja ohtlike laskumistega ning sobib rohkem professionaalidele. Valgustatud suusarajad igal õhtul kella 22-ni. Pühapäevasuusatajaile sobib paremini Tehvandi 10 km matkarada.

Loe edasi

Lähte suusarajad

Tartu maakond, Lähte alevik

Lähte suusarajad asuvad Lähte alevikus, Tartu linnast 15 kilomeetri kaugusel.  Suusaradadele pääseb ööpäevaringselt ja tasuta. Lähtel on 4 erineva pikkusega suusarada: 5 km, 2,5 km, 2 km ning 1 km. Talvisel ajal on suusarajad valgustatud kuni kella 21-ni. Sõita saab 1,25 km pikkusel kunstlumest rajal. Radade juures paikneb ka vaatetorn. Pesemisvõimalused on lähedalasuvas Lähte spordihoones.

Loe edasi

Tartu Maratoni suusarada

Valga maakond, Otepää linn

Loodusliku lumega Tartu Maratoni 63 km pikkune suusarada algab Tehvandi Spordikeskuse staadionilt Otepääl ning kulgeb läbi Väikese Munamäe, Matu, Harimäe, Kuutsemäe ning Palu Elvasse. 31 km distants algab Arula teeristist. Raja ametlik finiš on Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses. Alates veebruari teisest nädalast kuni talvehooaja lõpuni on kasutatav rajalõik Tehvandilt Käärikule.  Huvitav teada: rajale jäävad Eesti suurima vabaõhuteemapargi- Maajumalate pargi puuskulptuurid.  

Loe edasi

Pühajärve - Kääriku suusamatkarada

Valga maakond, Pühajärve küla

Loodusliku lumega Pühajärve- Kääriku 10 km suusamatkarada pakub Sulle talvise elamuse nii suusatades kui ka lihtsalt matkates. Rada saab alguse Pühajärve SPA & Puhkekeskuse juurest või Käärikult. 2,5 km lõik Sihva-Kääriku on valgustatud kuni kella 21-ni. Rada on lihtsama reljeefiga ja sobib hästi just pühapäevasuusatajaile. Käärikul võid suusamatka jätkata erineva pikkusega Kääriku suusaradadel. Suuski saab laenutada Otepää linna suusalaenutustest. Tule ja naudi looduses liikumise võlu Otepääl!

Loe edasi

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse suusarajad

Ida-Viru maakond, Vasavere küla

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus asub Kurtna järvestikus Pannjärve vahetus läheduses. Metsas on ette valmistatud 1, 2, 3, 5 ja 7,5 km pikkused rajad. Talvel saad suusatada 2 ja 3 km valgustatud radadel, kus on ettevalmistatud nii uisustiili kui klassika jälg. Lastele on kelgumägi. Peamajas on riietusruumid ja pesemisvõimalus. Keskuses on avatud spordivahendite laenutus. Võimalik on laenutada suuski ja tõukekelke. Suusalaenutuse komplekti kuuluvad suusad, kepid ja saapad (valikus nr. 26-48). Laenutusmaja kõrval asub kohviautomaat. Suusaradade vahel asub ka tuubipark, kus saab mõnusalt aega veeta.

Loe edasi

Ebavere Tervisespordikeskuse jooksu- ja suusarajad

Lääne-Viru maakond, Ebavere küla

Ebavere mäe nõlvadele on talvehooajal rajatud suusarajad ja kelgumägi. 18 korviga discgolfi park (talvehooajal  avatud 9 korvi). Ebavere Tervisespordikeskusest leiad 1, 2, 3 ja 5 km pikkused suusarajad. Valgustatud on 3 km rada kuni kella 21.00.  Suusavarustuse laenutus ja suusahoolduse teenus. Radade kasutamine on tasuta, varustuse laenutus ja suusahooldus tasuline. Suvehooajal saad siin radadel joosta, jalgrattaga sõita ja kepikõndi harrastada. Läheduses on rulluisu ja rullsuuskade rada. Kohapeal ka spordivarustuse rent.  Olemas on saun ja pesemisvõimalused, kasutada saab seminariruumi.

Loe edasi

Holstre-Polli Vabaajakeskuse suusarajad

Viljandi maakond, Viisuküla

Holstre-Polli Vabaajakeskus asub Viljandis 15 km Loodi Looduspargi aladel. Kutsume aega veetma hooldatud erineva pikkuse ja raskusastmega metsaradadele. 2,5 km suusarada on valgustatud. Loodusliku lume puudumisel kaetakse rada kunstlumekattega. Jooksev rajainfo meie veebilehel. Laenutada saab ka murdmaasuusavarustust ja soovi korral ka suusaõppe koolitused. 49 kohaga hostelis on ööbimisele lisaks ka saun.   Kevadest sügiseni sobivad rajad matkamiseks, jooksmiseks, kepikõnniks, maastikurattasõiduks, orienteerumiseks või kauni looduse nautimiseks. Tule ja lusti oma pere ja sõpradega!

Loe edasi

Saku tervise- ja suusarajad

Harju maakond, Saku alevik

Saku rabametsa tervise- ja suusarajad on suurepärane viis aktiivseks ajaveetmiseks! Spordisõpradel on võimalik kasutada 2 km, 3,5 km, 7 km ja 2,7 km pikkust valgustatud matka- või suusarada. Saku rabametsa terviseraja alguses ja poolel distantsil on infotahvlid kaartidega, samuti on trassi olulisemates kohtades suunaviidad. Rabametsa põlluäärses metsaservas paikneb ka 3 km rada jalutajatele. Rada on avatud aastaringselt ja enamus juhtudel hooldatud ka lumisel perioodil, nii pääsevad jalutajad metsa ega põrku suusarajal suusatajatega. Kohapeal on ka suusarent.

Loe edasi

Võru-Kubija murdmaasuusarajad

Võru maakond, Võru

Võru kesklinnast 4 km kaugusel asuvate talviste suusaradade alguspunkt on Kubija hotelli lähistel asuva Võru Spordikeskuse suusabaasi juures. Suusaradade pikkused on 2, 3 ja 5 km. Toodetakse ka kunstlund. Hea teada: Rajad on valgustatud E-P kuni kell 22.00. Info raja hetkeolukorra kohta: http://terviserajad.ee/rajad/voru-kubija-terviserada/

Loe edasi

Haanja Puhke- ja Spordikeskuse suusarajad

Võru maakond, Haanja küla

Haanja suusanõlvad ja murdmaasuusarajad sobivad nii algajatele kui kogenud suusatajatele. Suusaradade pikkused on: 1 km, 2 km, 3 km ja 5 km.  Valgustatud radu on 2 km ja 3,2 km pikkuses ning valgustatud rajad on talvel  avatud kuni kl 21.00.  Puhkekeskuse kõrval on olemas lasketiir laskesuusatamise harrastajatele.  Teistel aastaaegadel sobivad Haanja suusarajad matkamiseks ja jalgrattasõiduks.  Info raja hetkeolukorra kohta: https://terviserajad.ee/rajad/haanja-terviserajad/

Loe edasi
Viimati muudetud: 17.05.2022

Teema: Aktiivne puhkus

Uudiskiri