Lennusadam

Allikas: Seaplane Harbour

Muuseumid ja galeriid

Eestis tegutseb 250 muuseumi, mis pakuvad rikkalikke ajaloo- ja kultuuriretki, alates kohalikust pärandist ja lõpetades kõige moodsamate taiestega rahvusvaheliselt tuntud nimedelt.

Muuseumis saad käia mitut moodi: kas siis geograafilisel põhimõttel, põigates Eesti-puhkusel alati sisse ka kohalikku muuseumi – või siis teemast lähtudes. Kunstigurmaan leiab omale vajaliku eri huvinišše täitvatest galeriidest.

Eestis rajatakse järjest enam muuseume ja keskusi, mis ei tegele ainult kogude eksponeerimisega, vaid on tõelised publikumagnetid oma interaktiivsete väljapanekute, haridusprogrammide ja ka erilise arhitektuuriga.

Valik on väga mitmekesine: kunstimuuseumide visiitkaart KUMU (Euroopa aasta muuseum 2008), maailma esimeses niivõrd suuremahulises raudbetoonkoorikehitises asuv Lennusadam (ELi kultuuripärandi grand prix 2013), teadust propageerivad AHHAA Keskus ja Energia Avastuskeskus, teatri- ja nukukunsti võlusid tutvustav NUKU Muuseum, tööstuspärandit eksponeeriv Kohtla Kaevanduspark, detektiivitöö saladustesse pühendav Eesti Politseimuuseum...

See kõik tähendab, et mõnekordsest külastamisest ei piisa – jälgi Eesti muuseumide ja teemakeskuste põnevate eriürituste programme!

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.