Minu Eesti

Allikas: Marek Metslaid

Minu Eesti

Milline on minu Eesti? Milline on ta siis, kui ei pea kirjutama sellest pikka raamatut, kirjeldama oma igapäevarutiini ega seletama Eesti geograafilist asukohta maailmas, sotsiaal- ja majanduselu põhinäitajaid?

Tavaliselt on see mõni eriline hetk, mida poleks saanud kogeda üheski teises ajas, mõni eriline inimene, keda poleks saanud kohata kusagil mujal. Kas või novembritormine ilm, mis ei pruugi olla vaatajale mitte lihtsalt altpoolt üles sadav vihm, vaid võimalus süveneda oma mõtetesse. 

Toome siin valiku eestlaste erilistest hetkedest ja paikadest, mis ärgitavad koguma inspiratsiooni ja mõtlema, milline on „see päriselt minu Eesti".

Eesti looduse vägi

Inimtühjad rannad, sügavad metsad, maalilised jõed ja järved, salapärased rabamaastikud, arvukad saared ning rikkalik linnu- ja loomariik – Eesti loodusel on tõesti palju pakkuda. Meie maastikud on vaheldusrikkad ning tänu nelja aastaaja eri meeleoludele on looduspuhkus Eestis iga ilmaga väärt ettevõtmine.

Loe rohkem Eesti looduses matkamisest.

Põnevad paigad, alates Lääne-Eestist

Tänu raviva toimega mudale ja soojale mereveele on Lääne-Eesti olnud tuntud kuurordipiirkond juba kakssada aastat. Pealinnast kõigest paaritunnise autosõidu kaugusele jäävad spaad ja liivarannad, aga ka retkedeks põnevad looduskaitsealad ja väikesadamad. Paljudele eestlastelegi on täiesti uueks kogemuseks talvine mereületus mööda jääteed.

Loe rohkem Lääne-Eesti pakkumistest. 

Tallinnast välja spaapuhkusele

Naudi puhkust tervise heaks – Eestis ootavad sind viis kuurortlinna, üle 40 spaa, palju luksuslikke mõisahotelle ning puhas loodus. Eesti on juba sajandeid olnud populaarne tervisepuhkuse sihtkoht – meie kuurortide ajalugu on juba kakssada aastat pikk ja saunatraditsioonid ulatuvad koguni kaheksasaja aasta taha. 

Loe rohkem eestimaistest spaahooldustest.

Rännak avastamata paikadesse

Kuigi kultuurielu fookuses on mõistagi suuremad linnad, tasub muljete värskendamiseks jälgida kultuurikalendrist mujalgi Eestis peetavaid näitusi, kontserte, teatrietendusi ja festivale. Eriti külluslik on selles suhtes suvi, ent ka muudel aastaaegadel on nii mõnigi väike paik end põneva regulaarsündmusega üle-eestilisele kultuurikaardile kirjutanud.

Loe rohkem üritustest ja ettevõtmistest Eesti eri paigus.

Viimati muudetud: 07.03.2022