Tallinna Oleviste kirik

Allikas: Jaanus Ree

Kirikud

Ühetornilistele pigem tagasihoidlikele maakirikutele, mis saadavad teekonnal läbi kogu Eesti, on ajalugu lisanud veel mitut nägu põnevaid pärle.

Kas oled imetlenud Baltikumi kõige rikkalikuma dekooriga maakirikut, Karja pühakoda Saaremaal, 13.–14. saj pärit sadu terrakotafiguure Tartus Jaani kirikus ning parimat vappepitaafide kogu Tallinna Toomkirikus?

Eestis reisides astu kindlasti sisse üksikutesse säilinud puukirikutesse. Arhitektuurilt Euroopaski eripärane on Eesti vanim puitehitis, 1644. aastal ehitatud Ruhnu kirik. Põnevad puitehitised on ka vanausuliste palvelad Peipsi ääres.
Õigeusu pühakodadest on tuntuim võimsa kellade ansambli ja ainulaadsete mosaiikpannoodega Tallinna Nevski katedraal. Jaluta ka Kuremäel, meie ainsa vene õigeusu kloostri kaunites lilleaedades, imetle onnikujulisi puuriitu ning võta tervendavat vett Kuremäe ojast.
Katoliku pärandit Eestis esindab Ladina kvartal Tallinna vanalinnas. Niguliste kirikus asub rahvusvaheliselt tuntud magnet kunstiajaloo huvilistele ja Eesti üks väärtuslikumaid taieseid, 15. saj lõpust pärinev altarimaal „Surmatants“.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.