TOP toidufestivalid

Allikas: Aron Urb

TOP toidufestivalid

Toidufestivale tuleb sel aastal Eestis palju – alates Umbrohufestivalist kuni Hapukurgifestivalini välja ja kõigest sellest, mis sinna vahele jääb. Maitsete proovimine, põnevad programmid, uudsed retseptid, toiduvalmistamine, kulinaarianaudingud – hoogsat tegutsemist juba jagub. Me kõik armastame head sööki ja mõnusat seltskonda, jõua vaid kõikjale kohale!

Tallinna Restoranide Nädal

Harju maakond, Tallinn

01.11.2019 - 07.11.2019

Tallinna Restoranide Nädal kutsub tähistama suurepärast restoranide ja toidu nädalat. Nädalat, mis on täis avastusi, meeldivaid elamusi ning tänu suurepärasele hinnale võimalust külastada ja võrrelda suurimal hulgal erinevaid restorane. Tallinna Restoranide Nädal soovib, et nii kohalikud elanikud kui ka Tallinnat külastavad turistid tunneksid, et nad on personaalselt kutsutud nautima Tallinna restoranide professionaalset taset ja külalislahkust.

UMA MEKK suurlaat

Võru maakond, Võru

09.11.2019 - 09.11.2019

UMA MEKK on kaubamärk, mis tähistab Vana Võrumaa mullast võrsunud ja kohaliku inimese poolt hoolsa käega kasvatatud ning sooja südamega valmistatud toidupala. UMA MEKI Suurlaadal saad nautida ja osta kohalike toidutootjate toidukaupa ning käsitööd, mis on seotud toiduteemaga. Külastajatele toimuvad viktoriinid ning saate osaleda parimate toodete auhindamisel. Pere pisematele on avatud töötuba mitmesuguste tegevustega.    

Sibulatee uudseveinipäev

Tartu maakond, Alatskivi alevik

21.11.2019 - 23.11.2019

Alatskivi mõisamaitsete veinikelder tähistab uudseveinipäeva, mis on veinimaailmas tuntud püha, pakkudes degusteerimiseks selle suve veine. Iga aasta novembrikuu kolmanda neljapäeva keskööl avatakse noore veini pudelid ja kõik saavad suvisest saagist tehtud veine esimest korda maitsta. Täpselt tunniks ajaks avatud veinikeldris tulevad teiste seas lahtikorkimisele meevein, suvemarja vahuvein, kreegivein, viinamarjavein ja aroonjavein. Kes ei saa osaleda õigel ööl uudseveini maitsmisel, siis need on oodatud külla laupäeval, mil soovi korral saab juba ka uusi veine koju kaasa osta.

Loe edasi

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

23.11.2019 - 23.11.2019

Black Food Festival jõuab sel aastal esimest korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 23. novembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab! Põhjala Tehas

Loe edasi

Varnja Kalalaat

Tartu maakond, Varnja alevik

25.04.2020 - 25.04.2020

Traditsiooniks muutunud igakevadine Varnja Kalalaat on Peipsiääre hooaja avamise üritus. Laadal on kohal erinevad värske kala ja kalasaaduste müüjad, kalastusvahendite müüjad, samuti toitlustusepakkujad ning istikute, käsitöö jm laadakauba pakkujad. Laadal on meelelahutust nii suurtele kui väikestele. 

Loe edasi

Tallinn Craft Beer Weekend

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

01.05.2020 - 02.05.2020

TCBW on Eesti esimene rahvusvaheline väikepruulikodade festival, mida korraldab Põhjala pruulikoda. Festival toimus esimest korda 2015. aastal. TCBW-l on esindatud üle 50 Euroopa ja USA parima väikepruulikoja ning Eesti paremik. TCBW on festival õllearmastajatele – inimestele, kes otsivad õllest uusi ja huvitavaid maitse- ja aroomielamusi. Õlut pakutakse 50 ml kaupa ning iga osalev pruulikoda toob välja 8 maailmaklassi õlut. Nii saavad külalised proovida ligi 400. suurepärast õlut 2 päeva jooksul. Festivali pääse sisaldab kõikide õllede degusteerimist. TÄHELEPANU! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Loe edasi

Itaalia veinipidu Haapsalus

Lääne maakond, Haapsalu linn

05.06.2020 - 06.06.2020

Itaalia veinipeol Haapsalus degusteeritakse ja hinnatakse kahel päeval Itaalia veine. Veinipidu on alguse saanud ideest tutvustada Haapsalu sõpruslinna Grevet, mis asub Itaalias Chianti piirkonnas. Peol esitlevad Itaalia veine Eesti maaletoojad ning ka nende Itaalia partnerid. Pidu algab reedel Haapsalu kohvikutes Itaalia veinide degusteerimistega. Laupäeval toimub vanalinnas veinikonkurss, kus selgitatakse välja Haapsalu publiku lemmik Itaalia punane ja valge vein ning Prosecco.

Loe edasi

Tartu Toidu- ja veinifestival

Tartu maakond, Tartu linn

07.08.2020 - 09.08.2020

Tartu Toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid Lõuna-Eesti väiketootjatelt ja pop-up restoranidelt ning rikkaliku veinivalikut. Kõigil on võimalus võtta osa avatud degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.  Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, linnaosade kodukohvikud, ööpromenaad Emajõe ääres, lasteala ja palju muud põnevat.

Loe edasi

Küüslaugu Festival

Jõgeva maakond, Kuremaa alevik

20.08.2020 - 20.08.2020

13. Küüslaugu Festival toimub sel aastal taas Kuremaal, Jõgeva maakonnas. Laadal müüakse eestimaist käsitööd ja toitu. Kindlasti ei puudu erinevates variatsioonides küüslaugu temaatilist kaupa. Samuti saadab päeva tihe kultuuriprogramm ning õpitoad. Tegemist peaks jaguma nii väiksele kui suurele, nii emale kui isale, nii vanaema kui vanaisale! Festivalil esinevad mitmed tuntud Eesti artistid.

Loe edasi

Kallaste kala- ja sibulalaat

Tartu maakond, Kallaste linn

29.08.2020 - 29.08.2020

Kallaste kala- ja sibulalaadast on kujunenud Peipsimaa üks suurimaid traditsioonilisi suvelõpuüritusi. Iga suve augustikuu viimasel nädalavahetusel sõidavad Kallaste linna kokku inimesed igast Eestimaa nurgast ning ka naaberriikidest. Müüjad on toonud laadale erinevat kaupa, kuid muutumatu on kuulus Peipsi sibul. Igal aastal toimub lisaks laadale mitmekesine kultuurprogramm. Osaleda saab käsitöötubades, pakutakse tõelist uhhaad, toimuvad paadisõidud Peipsil, laste etendused. 

Loe edasi
Viimati muudetud: 26.08.2019

Teema: Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri