TOP toidufestivalid

Allikas: Aron Urb

TOP toidufestivalid

Toidufestivale tuleb sel aastal Eestis palju – alates Umbrohufestivalist kuni Hapukurgifestivalini välja ja kõigest sellest, mis sinna vahele jääb. Maitsete proovimine, põnevad programmid, uudsed retseptid, toiduvalmistamine, kulinaarianaudingud – hoogsat tegutsemist juba jagub. Me kõik armastame head sööki ja mõnusat seltskonda, jõua vaid kõikjale kohale!

Silmufestival Narva-Jõesuus

Ida-Viru maakond, Narva-Jõesuu linn

26.09.2020 - 26.09.2020

Silmud on väga haruldane kalaliik, kuid Narva-Jõesuus püütakse silmu juba iidsetest aegadest. Traditsioonilise silmufestivali ajal on kalurite ja asjaarmastajate jaoks kalalaat, kust saab osta nii värsket kui erineval viisil valmistatud kalatooteid. Saab proovida erinevaid silmudest valmistatud toite. Soovijatele pakutakse võimalust minna koos kaluritega jõele ja kaeda oma silmaga kuidas käib silmupüük. Jõesilm on maolaadse kehakujuga, esmapilgul angerjat meenutav kala.

Loe edasi

ToiduNautleja Restoranide Nädal

Harju maakond, Tallinn

09.10.2020 - 18.10.2020

Viiendat korda toimub oktoobris ToiduNautleja Restoranide Nädal, mille raames saavad huvilised külastada kampaanias osalevaid toidukohti. ToiduNautleja Restoranide nädalal pakuvad restoranid üle Eesti oma parimaid maitseid parimate hindadega! Nautlemisele tulevad: - 2-käiguline lõuna alates 10 eur - 3-käiguline õhtu alates 20 eur - taimetoidumenüü  Info osalevate restoranide kohta leiab ToiduNautleja kodulehelt.  Reserveerimine avaneb oktoobri algul www.vabalaud.ee

Loe edasi

UMA MEKK kohvikute ja restoranide nädal

Võru maakond, Võru

12.10.2020 - 18.10.2020

UMA MEKK kohvikute ja restoranide nädal toimub igal aastal kaks korda: kevadel ja sügisel.   Kohvikute ja restoranide nädala eesmärgiks on viia kokku Võrumaa pärandtoidu tootjad, kes on koondunud võrgustikku Uma Mekk, toitlustus- ja turismiettevõtjatega. Kolmekäigulise erimenüü hind vaid 17 eurot. Toimumiskoht: erinevad toitlustuskohad Vana-Võromaal

Loe edasi

Bocuse d’Or Europe

Harju maakond, Haabersti linnaosa

15.10.2020 - 16.10.2020

Maailma kokakunsti tipptase tuleb Tallinna! Spordivõistluste atmosfäärist inspireeritud ning esmakordselt 1987. aastal toimunud Bocuse D'Or'i on nimetatud toidumaailma olulisimaks tiitlivõistluseks. Kohal on oma ala suurimad nimed ning meisterlikkuse, loovuse ning maitsete kombinatsioon viib kümme parimat järgmise aasta alguses Prantsusmaal toimuvasse finaalvõistlusele.Eesti toidukultuur on uus tulemine põhjamaises kokakunstis, mille inspiratsiooniallikaks on maad ümbritsev meri. Merest on inspiratsiooni saanud nii Tallinna kultuur kui ka UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud vanalinn. Rannikul elanud eestlased on läbi ajaloo olnud head meresõitjad ning kalurid. Nüüd jõuab nende pärand maailma prestiižseima kokakunstivõistluse Bocuse d'Or abil gastronoomiamaailma.

Loe edasi

Tallinna Restoranide Nädal

Harju maakond, Tallinn

01.11.2020 - 07.11.2020

Tallinna Restoranide Nädal kutsub tähistama suurepärast restoranide ja toidu nädalat. Nädalat, mis on täis avastusi, meeldivaid elamusi ning tänu suurepärasele hinnale võimalust külastada ja võrrelda suurimal hulgal erinevaid restorane. Tallinna Restoranide Nädal soovib, et nii kohalikud elanikud kui ka Tallinnat külastavad turistid tunneksid, et nad on personaalselt kutsutud nautima Tallinna restoranide professionaalset taset ja külalislahkust.

Loe edasi

Pärnu Restoranide Nädal

Pärnu maakond, Pärnu

07.11.2020 - 15.11.2020

Pärnu Restoranide Nädalal tutvustame külalistele suvepealinna väga häid restorane ja vahvaid kokkasid ning kutsume maitsma nende a´la carte menüü parimaid roogi. Pärnu Restoranide Nädalal pakutakse erihinnaga 3-käigulist õhtusööki.  Loodame, et tänu restoranide nädalale saavad mitmed Pärnu restoranid tuttavamaks ja see annab hea põhjuse tulla suvepealinna toiduelamusi nautima ka kevadisel ajal!  

Loe edasi

Läänemaa Toidunädal

Lääne maakond, Haapsalu

12.11.2020 - 22.11.2020

Toidunädala vältel on paljudes Läänemaa toidukohtades erimenüüd, millega soovime esile tõsta ja väärtustada siin kasvatatud puhast toitu ja neist valmistatud tooteid ning häid toidupakkujaid, kelle kaudu maitseelamused külastajani jõuavad. Tulemas on toiduteemalised töötoad ja õhtusöögid.

Loe edasi

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

21.11.2020 - 21.11.2020

Black Food Festival jõuab sel aastal teist korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 21. novembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab!

Loe edasi
Viimati muudetud: 09.03.2020

Teema: Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Kuhu sööma minna, kui oled vegan, taimetoitlane või eelistad gluteenivaba toitu?
Kuhu sööma minna, kui oled vegan, taimetoitlane või eelistad gluteenivaba toitu?

Naudi hõrgutavat taimetoitu, mida pakuvad restoranid üle Eesti veganitele, taimetoitlastele, gluteeni- ja laktoosivaba toidu eelistajatele.

Eesti-Toidutee-ehtsad-maitse-elamused
Eesti Toidutee – ehedad maitseelamused!

Kindlasti tead, et Eestis on oma palverännakutee, saunatee, matkatee – aga kas oled kuulnud ka Toiduteest?

Rukkileib on eestlase jaoks eriline
Rukkileib on eestlase jaoks eriline

Leib jõudis meie esivanemate lauale ränga töö ja vaevaga. Seetõttu tunti nii leiva kui leivavilja vastu sügavat austust ning neid peeti pühaks.

Eesti käsitööõlu – stiililt maalähedane, kuid kaasaegselt elegantne
Eesti käsitööõlu – stiililt maalähedane, kuid kaasaegselt elegantne

Käsitööõlu on kingitus tõelistele õllesõpradele, kes otsivad õllest uusi ja huvitavaid maitseid ning aroome.

Uudiskiri