TOP toidufestivalid

Allikas: Aron Urb

TOP toidufestivalid

Toidufestivale tuleb sel aastal Eestis palju – alates Umbrohufestivalist kuni Hapukurgifestivalini välja ja kõigest sellest, mis sinna vahele jääb. Maitsete proovimine, põnevad programmid, uudsed retseptid, toiduvalmistamine, kulinaarianaudingud – hoogsat tegutsemist juba jagub. Me kõik armastame head sööki ja mõnusat seltskonda, jõua vaid kõikjale kohale!

Tuulekala festival

Hiiu maakond, Orjaku küla

29.05.2021 - 29.05.2021

Tuulekala festivalil saavad kokku need, kes näoga mere poole, ja need, kes peavad lugu heast toidust, tantsust ja kalameeste juttudest. Tuulekala festivalil trollitakse tuulehaugi, valitakse parim kalatoit ja võrreldakse saaki. Õhtu lõpeb tantsuga. Tuulehaug, keda hiidlased tuulekalaks kutsuvad, on oodatud külaline, tulles kevaditi edelatuultega napiks kuuks ajaks Atlandist siia kudema. Oma pika noka ja roheliste luudega on ta üks omanäolisemaid, keda Läänemerest püüda võib. Tuulekala tulek on Hiiumaal kui sündmus omaette, millest hakatakse rääkima juba mai algul või varemgi. 

Loe edasi

Toidulaat "Narva Maitsed"

Ida-Viru maakond, Narva

01.08.2020 - 01.08.2020

 Narva Joaorus toimub aasta kõige maitsvam laat, kus Narva ja Narva-Jõesuu parimad restoranid ja kohvikud pakuvad oma maiuspalasid. Degusteerimisvõimalusega laat ja sellel osalevad toitlustusettevõtted pakuvad iga aasta uut ja mitmekesist roogade valikut. Veetke sisutihe päev koos perega või sõpradega ja saage osa Narva maitseelamustest!  

Loe edasi

Itaalia veinipidu Haapsalus

Üle Eesti

05.06.2020 - 06.06.2020

Itaalia veinipeol Haapsalus degusteeritakse ja hinnatakse kahel päeval Itaalia veine. Veinipidu on alguse saanud ideest tutvustada Haapsalu sõpruslinna Grevet, mis asub Itaalias Chianti piirkonnas. Peol esitlevad Itaalia veine Eesti maaletoojad ning ka nende Itaalia partnerid. Pidu algab reedel Haapsalu kohvikutes Itaalia veinide degusteerimistega. Laupäeval toimub vanalinnas veinikonkurss, kus selgitatakse välja Haapsalu publiku lemmik Itaalia punane ja valge vein ning Prosecco.

"Kihnu Keretäüs" - kodukohvikute päevad

Pärnu maakond, Lemsi küla

15.08.2020 - 16.08.2020

Ootame kõiki Kihnu nautima head toitu ja Kihnu kultuuri!        Kihnu saarest saab juuni esimesel nädalavahetusel kohvikute saar, kus kohvikuid võib leida paljudest taluõuedest ja muudest huvitavatest paikadest. Huvilised avavad neil päevil oma koduhoovis või mõnes muus põnevas paigas ajutised, ühe- või kahepäevased kohvikud.  Eesmärk on väärtustada kohalikku toitu, pakkuda häid maitseelamusi ja kohalikku toodangut, samuti ka omanäolist kultuuriprogrammi. Laupäeva õhtu lõpetab simman, mida korraldab SA Kihnu Kultuuriruum.

Loe edasi

Hea Toidu Festival – Grillfest

Üle Eesti

02.06.2019 - 03.06.2019

Grillfest toimub iga aasta juunikuus Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. Kahel päeval pakuvad head ja paremat 300 toidupakkujat Eestist ja välismaalt. Avatud on välirestoranid ja kohvikud ning isegi lemmikloomarestoran. Toimuvad Hea Toidu Laat, üleriigilised kalapüügi ja toiduvalmistamise suurvõistlused ning laste rõõmuks suur ja sisukas mängumaa. Erinevatel lavadel esinevad head artistid ning muusikat on igale maitsele. Mõlemad festivalipäevad lõpetab võimas ilutulestik. Festivali klubides toimuvad After Grill peod. Grillfestile on oodatud igaüks, sissepääs on tasuta! Ajakava leiate SIIT

Kuressaare džinnifestival

Saare maakond, Kuressaare linn

31.07.2020 - 01.08.2020

Eesti esimene džinnifestival Ösel Gin Fest toimus 2018. aastal antiigihõngulisel Viikingisaarel, Saaremaal. Festivalil on ainulaadne võimalus maitsta auhinnatud džinne, mille toome Eesti turule vaid selle festivali tarbeks ning kuulata džinnimeistreid, kelle käe all need joogid on sündinud.

Loe edasi

Tartu toidu- ja veinifestival

Tartu maakond, Tartu linn

08.08.2020 - 08.08.2021

Tartu toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid Lõuna-Eesti väiketootjatelt ja pop-up restoranidelt ning rikkaliku veinivalikut. Kõigil on võimalus võtta osa avatud degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.  Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, linnaosade kodukohvikud, ööpromenaad Emajõe ääres, lasteala ja palju muud põnevat.

Tänavatoidufestival "Maitsete Promenaad"

Lääne maakond, Haapsalu linn

15.08.2020 - 15.08.2020

Üks Eesti maitsvamatest ja põnevaimatest tänavatoidufestivalidest - Haapsalu Maitsete Promenaad tuleb taas! Festival leiab nagu ikka aset vanalinnas ja selleks päevaks muutub terve Karja tänav maitsete promenaadiks.  Külalistele pakutakse ainult värskest ja kvaliteetsest toorainest valmistatud põnevaid palasid. Festival on leidnud oma koha Haapsalu väikelinnas ja tulnud, et jääda ja edendada kohalikku tänavatoidukultuuri.

Loe edasi

Seto Külävüü Kostipäiv ehk Setomaa kohvikutepäev

Võru maakond, Setomaa vald

15.08.2020 - 16.08.2020

Seto kostipäeval ootavad külalisi sõbralikud talud ja kodud, tootmishooned ja hoopiski ootamatud kohakesed, et kaugelt ja lähedalt tulnuid hea ja paremaga kostitada. See on suurepärane võimalus tutvuda kohaliku köögiga. Kostipäeval pakume külalistele kohalikke roogasid kohalikust toorainest- Sõir, suulliim, kikkaseenepiirak ja muu selline kraam on kohvikutes au sees. Kohvikutel on kaasa ostmiseks ka oma müügiletid, et kui kõhtu enam ei mahu, siis saab koduteele kaasa osta. Pühapäeval on kohvikutes peräpütüpäiv ehk pakutakse seda, mis veel pakkuda on.

Loe edasi

Küüslaugu Festival

Jõgeva maakond, Kuremaa alevik

20.08.2020 - 20.08.2020

13. Küüslaugu Festival toimub sel aastal taas Kuremaal, Jõgeva maakonnas. Laadal müüakse eestimaist käsitööd ja toitu. Kindlasti ei puudu erinevates variatsioonides küüslaugu temaatilist kaupa. Samuti saadab päeva tihe kultuuriprogramm ning õpitoad. Tegemist peaks jaguma nii väiksele kui suurele, nii emale kui isale, nii vanaema kui vanaisale! Festivalil esinevad mitmed tuntud Eesti artistid.

Loe edasi

Peipsi Toidu Tänav 175 km

Jõgeva maakond, Mustvee linn

22.08.2020 - 23.08.2020

„III Peipsi Toidu Tänav 175 km“ toimub 22.-23.08 Vasknarvast Saaboldani ning selle raames avatakse 175 km ulatuses pop-up restorane, mis pakuvad roogasid, jooke Peipsimaa puhtast toorainest, nii uuemas kui ka vanemas võtmes. On nii kohalike kogukondade restorane kui ka külalisrestorane üle Eesti, kes panevad oma ideed lauale kohaliku tooraine osas. Peipsi Toit on kõik see, mida piirkonnas kasvatatakse, mida annavad järv, metsad, põllud, rabad, sood. Mitmekülgne, erinevaid kultuure kaasav, traditsiooniline ja samas ka uus. Peamiseks väärtuseks siinsed inimesed, kes vääristoidu lauale toovad        

Loe edasi

Aparaaditehase festival

Tartu maakond, Tartu linn

28.08.2020 - 29.08.2020

Aparaaditehase festival Tartus ühendab endas kultuuritehase parimad palad. Lahtiste uste päev pakub võimalust piiluda maja köögipoolele, kahel õhtul saab osa kontsert- ja ööklubiprogrammist, kohale veerevad tänavatoitlustajad, arutletakse areneva Kastani-Vaksali piirkonna tuleviku teemadel, toimub Müürilille täika ja palju muud põnevat. 

Loe edasi

Kallaste kala- ja sibulalaat

Tartu maakond, Kallaste linn

29.08.2020 - 29.08.2020

Kallaste kala- ja sibulalaadast on kujunenud Peipsimaa üks suurimaid traditsioonilisi suvelõpuüritusi. Iga suve augustikuu viimasel nädalavahetusel sõidavad Kallaste linna kokku inimesed igast Eestimaa nurgast ning ka naaberriikidest. Müüjad on toonud laadale erinevat kaupa, kuid muutumatu on kuulus Peipsi sibul. Igal aastal toimub lisaks laadale mitmekesine kultuurprogramm. Osaleda saab käsitöötubades, pakutakse tõelist uhhaad, toimuvad paadisõidud Peipsil, laste etendused. 

Loe edasi

Saaremaa Toidufestival

Saare maakond, Kuressaare linn

03.09.2020 - 13.09.2020

Septembriks on kesksuvi möödas, kuid Saaremaa naeratab jätkuvalt kõigile sulnilt ja kutsuvalt. Saaremaa Toidufestival pakub 11 päeva kestvat põnevat programmi, mille kohta saab öelda vaid üht: Hääst sööjast on ka toidul hää meel. Programmis igaühele midagi Saaremaa Restoranide Nädal, Koogikontsert, Suur Turupäev, seltsimajad kutsuvad Külla külla, eriõhtusöögid, Kuressaare Tänavapiknik, lasterestoran ning palju muud. Tule saartele!

Loe edasi

Sibulatee puhvetite päev

Tartu maakond, Alatskivi alevik

12.09.2020 - 12.09.2020

Kodukohvikute traditsioon on eestlaste seas viimaste aastate jooksul suure au sisse võetud. Ka Peipsi ja Sibulatee ei jää sellest ilma. Septembri keskel avavad oma väravad ja uksed kohalike ägedad kodud, kus pakutakse maitsmiseks parimaid põlvest-põlve edasi antud retsepte. Põhirõhk kohalikul toidul, käsitööl ning muidugi ka kultuuril.

Loe edasi

Tallinna Restoranide Nädal

Harju maakond, Tallinn

01.11.2020 - 07.11.2020

Tallinna Restoranide Nädal kutsub tähistama suurepärast restoranide ja toidu nädalat. Nädalat, mis on täis avastusi, meeldivaid elamusi ning tänu suurepärasele hinnale võimalust külastada ja võrrelda suurimal hulgal erinevaid restorane. Tallinna Restoranide Nädal soovib, et nii kohalikud elanikud kui ka Tallinnat külastavad turistid tunneksid, et nad on personaalselt kutsutud nautima Tallinna restoranide professionaalset taset ja külalislahkust.

Loe edasi

Läänemaa Toidunädal

Lääne maakond, Haapsalu

12.11.2020 - 22.11.2020

Toidunädala vältel on paljudes Läänemaa toidukohtades erimenüüd, millega soovime esile tõsta ja väärtustada siin kasvatatud puhast toitu ja neist valmistatud tooteid ning häid toidupakkujaid, kelle kaudu maitseelamused külastajani jõuavad. Tulemas on toiduteemalised töötoad ja õhtusöögid.

Loe edasi

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

21.11.2020 - 21.11.2020

Black Food Festival jõuab sel aastal teist korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 21. novembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab!

Loe edasi
Viimati muudetud: 09.03.2020

Teema: Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri