Allikas: Katrin Laurson

Jalgrattamatkad, -ekskursioonid ja sobivad matkateed Eestis

Siit leiad vajaliku info rattaga reisimiseks: matkateed, ekskursioonid, laenutused ja muu vajalik, mis aitab sul Eesti looduses rattaretke nautida.

Näiteks Eurovelo marsruut algab Läti piiri äärest ja kulgeb mööda rannikuserva läbi saarte, Tallinna ning Ida-Eesti Peterburini kogupikkusega 980 kilomeetrit. See tähendab, et pika valge aja ja hea ilmaga saad Eestile rattaga tiiru peale teha ainult paari nädalaga.

Vali matkaks tasane Põhja- ja Lääne-Eesti või siis pane end proovile Lõuna-Eestis, kus võidukale mäkketõusule järgneb sama pingeline pidurite vajutamine.

Eesti mitmekesisel maastikul vahelduvad heinamaad ja metsad küladega, mida tajud rattaga matkates hoopis teistmoodi kui autoga läbi tuhisedes: kas lähimast talust klaasitäit külma vett paludes või siis külapoes oma varusid täiendades.

Sobiva marsruudi koostamisel ära unusta oma sportlikku suutlikkust ega ka seda, kas plaanid sõita siledal asfaldil või looduses. Algajatele on ka mõnikümmend kilomeetrit paras katsumus.

Varustuse laenutajaid leidub kõikjal, nii linnades kui turismitaludes ja spaades.
Jalgrattaretkede korraldajad oskavad viia paikadesse, mida teadmisteta on raske leida, ning näidata teel kõike seda, mis iseseisvalt matkates märkamata jääb.

Kui reisid omal käel, astu kindlasti läbi kohalikest turismiinfokeskustest. Sealt leiad täpsed piirkonnakaardid ning saad asjatundlikku infot vaatamisväärsuste, söögikohtade ja öömaja kohta.

Kohe siit teksti alt saad otsida endale meelepärase teekonna, ekskursiooni või siis koha, kust rattaid rentida.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.