Öömaja saab valida hinna, varustuse, asukoha, hommikusöögi ja veel õige mitme mõõdupuu järgi. Kui esmavajadused täidetud, on paljude palju reisivate inimeste jaoks muude võrdsete tingimuste korral mõõdupuuks ka see, kuidas hoida reisides oma ökoloogilist jalajälge võimalikult väiksemana. Siin tuleb appi keskkonnamärgis Roheline Võti ehk Green Key.
Mis on Green Key? See on rahvusvaheline keskkonnamärgis, mis sai alguse 1994. aastal Taanist ja ühendab tänaseks üle 3000 ettevõtte ja 60 riigi üle maailma. Eesti liitus süsteemiga aastast 2001 ning praeguseks on Green Key märgisega majutusi 20 ringis. Neid on üle Eesti ja väga erinevaid: enda rohestamisega tegelevad nii suured hotellid kui ka väikesed turismitalud ja isegi külaliskorterid.
Eestis koordineerib Green Key tunnustamist EAS Turismiarenduskeskus koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega.
Märgisega soovitakse saavutada kooskõla kvaliteedi, mugavuse ja keskkonnasõbraliku tegutsemise vahel. Siin on valik olulisematest külastajat mõjutavatest nõuetest, mida Green Key omanikud täidavad ning millele vastamist kontrollitakse järjepidevalt.
Hiljaaegu sai Rohelise Võtmega liitumine Eestis võimalikuks ka atraktsioonidele: muuseumidele, külastuskeskustele, teemaparkidele, loomaaedadele jne. Ka piiri taga on atraktsioonide liitumine Rohelise Võtmega veel pigem harv nähtus. Kuid siiski muutuvad ka need teenused ajapikku rohelisemaks.
Tänasel päeval on keskkonnateemad üha teravamalt päevakorda tõusnud ning nendele pööratakse palju tähelepanu. Inimesed on nii igapäevaelus kui reisides hakanud jälgima seda, et nende ökoloogiline jalajälg oleks võimalikult väike. Peatudes Green Key märgisega hotellis, võime olla kindlad, et anname ka oma väikese panuse keskkonna heaks ning suhtume ümbritsevasse säästlikult.