Allikas: Visit Estonia

Hiiumaa

Hiiumaad tuntakse majakate, rikkumata looduse, Ristimäe, kohalike huumorimeele ja Euroopa pikima jäätee järgi.

Mõnule pikkadel liivarandadel, väisa väikseid külasid ja avasta sügavaid metsi sisemaal. Hiiumaa sobib ideaalselt matkamiseks, avastamiseks purjeretkel või lihtsalt rahulikuks puhkuseks. Ristnas asub Eesti suurimate lainetega surfipaik ning Kassari on üle Eesti tuntud oma imeilusa looduse poolest.

Hiiumaa on enim tuntud Eesti kuulsamate majakate poolest. Neist Kõpu on üks maailma kolmest vanimast katkematult töötanud majakast, Ristna ja Tahkuna tuletorn aga projekteeritud maailmakuulsa inseneri Gustave Eiffeli enese büroos.

Hiiumaa peamised vaatamisväärsused nii looduse kui ka kultuuri vallas on koondatud nn tuletorniringi. Saarel leidub palju mõnusaid väikesi turismitalusid ja puhkemaju.

Külasta kindlasti ka Hiiumaaga teetammi abil ühendatud Kassari saart, mis on kuulus looduskauni kadakametsa poolest. Saar on äärmiselt liigendatud: 15 ruutkilomeetri suuruse pindala juures on sel tervelt 56 kilomeetrit rannajoont. Eesti üht kõige romantilisemat jalutuskäiku pakub kitsenevalt merre looklev Sääretirp ning endiste aegade üle saad mõtiskleda 20ndail ja 30ndail Kassaris suvitanud soome kirjaniku Aino Kallase majas.

Populaarseteks kultuurisündmusteks on saanud Hiiumaa kammermuusikapäevad ja Hiiu folk, kohalik melu on kõige elavam augustis kohvikute päeval.

Kui ilm lubab, tasub saarele saamiseks proovida Euroopa pikimat jääteed, sõltuvalt jääoludest 24–27 km pikkust rada Rohuküla ja Hiiumaa vahel.

Hiiumaa on konkursi „EDEN. Eesti avastamata aarded. Toiduturismi sihtkoht“ võitja aastal 2015 ja Hiiumaa tuletornid olid nominent aastal 2011 kategoorias „EDEN. Eesti avastamata aarded. Turism ja taastatud paigad".

Kuhu minna ja mida teha
Uudiskiri