Tartu Raekoja plats

Allikas: Neil Howard

Tartu

Ülikoolilinnas Tartus leidub igaühele midagi: lastega peredele, intellektuaalidele, seljakotiränduritele, armunud paaridele, kunsti- ja kultuurihuvilistele. Alati on põhjust tagasi tulla, kas või lihtsalt selleks, et oma suhteid Tartu vaimuga soojana hoida.

Kus elab Tartu vaim? Seda ei tea täpselt keegi, kuid tema lähedust võib tunda mujalgi kui ülikoolis – Supilinnas, Toomemäel, mõnusates väikestes kohvikutes, muidugi ka Eesti Rahva Muuseumis. Tartu on alati olnud Eesti vaimne pealinn: laulupeo häll, Eesti teatri ja riigi sünnikoht. Oma vaimse ja boheemlasliku õhkkonna on linn säilitanud tänaseni. Aeg voolab Tartus kiirustamata.

Rahvuslikust ärkamisajast peale Emajõe Ateenaks hüütav linn on kultuurikeskus: Emajõe suveteatri, hansapäevade, tudengite kevadpäevade, festivalide, kontsertide ja konverentside virvarris on võimatu igavust tunda. Lisaks on Tartu koduks rohkem kui 20 muuseumile.

Tartus asub ka gootika hinnatumate mälestiste hulka kuuluv Jaani kirik kogu Euroopas ainulaadse terrakotaskulptuuride koguga. Kiriku kõrval Antoniuse Õues ootavad ostma ja valmistamises kaasa lööma mitmesugused käsitöö- ja kunstikojad.

Kui suudlevate tudengite purskkaevu juures Raekoja platsil pilt tehtud ja Toomemäel jalutatud, lodjaga Emajõel seilatud ja lastega AHHAA keskuses ring tehtud, naudi kindlasti külluslikke kooke pikkade traditsioonidega Werneri kohvikus Põhja-Euroopa ühe vanema ülikooli peahoone vahetus läheduses. Või astu sisse mõnda boheemlikku, tudengielust ja melust mõjutatud kohta, näiteks Genklubisse.

Kuhu minna ja mida teha
Uudiskiri