Rakvere Linnus

Allikas: Kaupo Kalda

Rakvere

Rakveres vali spaa-, kultuuri- või perepuhkus – või veelgi parem, ühenda need!

Tallinnast ainult tunnikese autosõidu kaugusel ootab omanäoline linnamiljöö, kuhu tasub nii spetsiaalselt minna kui ühendada see käik Lahemaa vaatamisväärsuste ning Virumaa Muuseumide võrgustikku kuuluvate põnevate paikade külastusega.

Kui Rakvere linnaväljak on Eestis üks moodsamaid, siis ajaloolise maamärgina kõrgub linna kohal võimas linnus, mida mainib juba Läti Henrik 13. saj kirja pandud kroonikas ja mille varemetest on saanud Rakvere peamine turismiatraktsioon. Saab maitsta keskaegseid toite, külastada keskaegsete relvade näitust ja piinakambreid ning proovida kätt vibulaskmises.

Perepuhkuse veetjad ei tohiks kindlasti vahele jätta Eesti Politseimuuseumi, kus kehastuda täiemõõduliseks politseinikuks: võtta sõrmejälgi, tuvastada valeraha, lahendada kriminaalseid mõistatusi jpm.

Aqva spaahotell pakub tervisefännidele tõeliselt mitmekesist saunavalikut, perepuhkajate maiuspalaks on vaheldusrikkad basseinid.

Kultuurisündmustest annab Rakverele näo alates 1994. aastast üle aasta peetav festival Baltoscandal, mille raames kogeda veidi hullumeelset Euroopa väikseima teatrilinna atmosfääri. Samuti on Rakvere üle Eesti pildil igasuvise punklaulupeo ning meeste tantsupeoga.

Rakvere kuulub 2020 Sustainable Top100 sihtkohtade hulka. Rahvusvahelist kestliku turismi edulugude konkurssi korraldab Green Destinations, et tunnustada sihtkohti, kes töötavad selle nimel, et muuta sihtkoha külastaja kogemust kestlikumaks ja väärtuspõhisemaks. Rakvere esitas konkursile linnasüdames asuvate kortermajade energiasäästlikumaks muutmise, mille tulemusena on lisaks 52 kortermajade elanike kulude säästule, saanud suur osa linnast uue ja kena väljanägemise ning muutunud sellega külastajatele atraktiivsemaks.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.