Soovid reisida "rohelise mõtteviisi järgi"? Siis külasta Green Travelleri soovitatud paiku Eestis

Allikas: Katrin Laurson

Soovid reisida "rohelise mõtteviisi järgi"? Siis külasta Green Travelleri soovitatud paiku Eestis

Veebileht Green Traveller toob igal aastal välja kohti, mida tasub külastada muuhulgas seepärast, et need hoolivad keskkonnast ja toimetavad viisil, et vähendada oma ökoloogilist jalajälge. Seekord said Eestist kiita allolevad paigad.

Kuhu minna?

Rakvere linnus, Tuuletorni elamuskeskus või muud allpool väljatoodud paigad on põnevad igale eestlasele, kuid lisaks toonitas Green Traveller leht, et Eesti pärliteks on ka Kaali kraater, Hara sadam, ERM, KUMU, Kuressaare loss, Hellenurme Veskimuuseum ja Sibulateel asuv Samovarimaja.

VAATA KÕIKI

Mida teha?

Nendele alltoodud neljale paigale lisaks soovitab Green Traveller'i leht külastada Kihnut, uudistada Soomaa viiendat aastaaega, sõita Muhus hobustega, seilata kaljas hopetiga ja muidugi imetleda Lahemaad, Lõuna-Eestit nii rattaga kui jalgsi.

VAATA KÕIKI

Kus on erilised ööbimiskohad?

Me Eestis oskame hinnata looduses ööbimist. See õnnis rahu ja vaikus on lihtsalt nii kosutav. Ja aina enam kerkib ööbimiskohti, mis sellist elamust pakuvad, ilma et peaksid telgis kõva madratsi peal piinlema. Nende paikades on ööbimine lausa luksuslik. Muuhulgas tõstis Green Traveller esile Ööd Hötelsi, Vihula Mõisa, Päikese puhkemaja Vilsandil, Pesa hotelli Põlvas ja palju muud.

VAATA KÕIKI

Millised on EHE-märgisega ööbimiskohad?

Ökoturismi kvaliteedimärgis Ehtne ja Huvitav Eesti ehk EHE annab külastajale kindluse, et pakutav on hea kvaliteediga ning looduse- ja kogukonnasõbralik. Väärtustatakse ehedaid elamusi ja pärandkultuuri. Märgisega tunnustatakse maapiirkondades pakutavaid keskkonnasäästlikke turismitooteid ja -teenuseid. Need ööbimiskohad tasub tuua välja juba seepärast, et need on saanud tunnustust siinsamas Eestis kui kestlikud paigad.

VAATA KÕIKI

Kus süüa?

Kohalik toit on värske ja kvaliteetne. Green Traveller kirjutas samuti, et Eestis on väga palju häid söögikohti, me oskame oma juurtest lugu pidada ja seda moodsalt väljendada. Green Traveller hindas kõrgelt ka neid: Tori Siidrifarm, Taark Tarõ, Murimäe veinikelder, restoranid Kaerajaan, Lee, Põhjaka mõis, Kihnu Gurmee, Lümanda söögimaja jpm.

VAATA KÕIKI
Viimati muudetud: 08.08.2022

Teema: Rohelisele reisijale, Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus