TOP ideed keskkonnateadliku puhkuse veetmiseks

Allikas: Jaanus Ree

TOP ideed keskkonnateadliku puhkuse veetmiseks

Kestlik turism on kogu maailmas tõusev trend. Green Destinations on rahvusvaheliselt tuntud programm, millega on üle maailma liitunud rohkem kui 200 sihtkohta. Aastal 2020 leiab TOP100 nimekirjast ka seitse Eesti sihtkohta - need on Saaremaa, Hiiumaa, Pärnu, Rakvere, Lahemaa, Järvamaa ja Tartu. Eestlaste elulaad on loodusega tihedalt seotud ning rohelise turismi pakkujad annavad reisijatele võimaluse keskkonnasõbralikul viisil kogeda ehedat loodust ja kultuuri. Avasta parimad jätkusuutliku reisimise võimalused!

Saaremaa

Saaremaa pälvis 2020. aastal Soomes peetaval Põhjamaade suurimal turismimessil MATKA kestliku sihtkoha tiitli. Tunnustus saavutati seetõttu, et Saaremaal pööratakse suurt tähelepanu jätkusuutlikkusele ja elamisele kooskõlas loodusega. Lääne-Eesti saared kuuluvad UNESCO biosfääri programmialale “Inimene ja biosfäär”. Parvlaev Tõll, mis kurseerib Muhu ja mandri vahel, on Eesti esimene keskkonnasõbralik hübriidlaev. Tõll kasutab 20% vähem diiselkütust, õhku paisatava süsinikdioksiidi kogus on 1600 tonni võrra väiksem. Aga samuti on väiksem veealune müratase ja vibratsioon, luues parema elukeskkonna kaladele, hüljestele ja teistele mereloomadele.

VAATA KÕIKI

Tartu

Tartu kesklinnas on tänu rattaringlusele ning CNG-gaasil sõitvate bussidele vähenenud nii autoliiklus, müra kui õhusaaste. Tartu loodusmajas tegutsev keskkonnahariduskeskus ning TYPA trüki- ja paberikunstikeskus annavad harivate näituste ja põnevate töötubade kaudu oma panuse looduse ja ajalooliste töövõtete säilimiseks.

VAATA KÕIKI

Tallinn

Tallinn on roheline linn: rohelust leiab puiesteedel, linnaväljakutel, parkides, linnametsades, randadel ja koduõuedes. Kesklinna, vaatamisväärsuste, hotellide ning kohtumispaikade vahel on lühikesed vahemaad ja üritustel osalejad saavad ühest kohast teise hõlpsasti jalgsi liikuda. Ka ühistransport pakub kiiret ja mugavat moodust vahemaid läbida. Peale selle on Tallinna Sadamal VE Indeks (2019), millega annab oma panuse ÜRO kestliku arengu eesmärkide täitmisel. Pooled Elroni rongidest on keskkonnasõbralikud elektrirongid ja Tallinna ühistransport plaanib 2035. aastaks kasutada vaid elektribusse ning tramme. Aastaks 2025. kaotatakse diiselbussid.

VAATA KÕIKI

EHE märgis

Ökoturismi kvaliteedimärgis Ehtne ja Huvitav Eesti ehk EHE annab külastajale kindluse, et pakutav on hea kvaliteediga ning looduse- ja kogukonnasõbralik. Väärtustatakse ehedaid elamusi ja pärandkultuuri. Märgisega tunnustatakse maapiirkondades pakutavaid keskkonnasäästlikke turismitooteid ja -teenuseid.

VAATA KÕIKI

Üle Eesti

Külastades Eesti kõrgeimat juga Valastel või Taevaskoja liivakivi paljandit, saab tutvuda maakera 400 miljoni aasta jooksul tekkinud ainulaadsete kihtidega. Eesti kaevandusmuuseum on põnev ja hariv külastuskeskus, endine rikastustehas töötab keskkonnasõbraliku maakütte basil.

VAATA KÕIKI
Viimati muudetud: 07.03.2022

Teema: Rohelisele reisijale, Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus

Eesti helide viktoriin | Puhka Eestis