Allikas: Sven Zacek

Järva- ja Raplamaa

Eesti keskosas asuv Järva- ja Raplamaa turvaline ning külalislahke piirkond meelitab külastajaid puutumatu looduse, rikkaliku ajaloo ja mitmekesise kultuuripärandiga. Kui soovid tunda ürgse looduse kutset, siis on piirkonnas paiknevad rabad ja matkarajad just sobiv valik. Hõreasustus, vaikus, rahu ja värske õhk on märksõnad, mille tähendus saab siin laiema sisu.

Eesti suurima hirveaia ja loomapargi leiad Toosikannu Puhkekeskusest. Tehnikahuvilistele pakub nostalgiat Järva-Jaani vanatehnika varjupaik. Paide linnal on arvestatav ajalooline mõõde ja eriilmeline elav kultuur. Linnal on the koostöö rahvusooperiga Estonia ja seega on siin võimalik külastada ka ooperietendusi. Paide Vallimäel, Wittensteini Ajakeskuses saad ülevaate Eesti ajaloost läbi huumoriprisma.

Ka kõige nõudlikuma aiandusgurmaani soovunelmad rahuldab igal kevadel toimuv Türi lillelaat. Unikaalseid elamusi pakub ujuvatest majadest koosnev parveküla Vigala jõel. Tõelise arhitektuuripärli avastad Raplast, kus asub ainuke kahe torniga maakirik Eestis. Eesti klaasipealinnana tuntud Järvakandi alevis, vanas klaasmeistri elamus asuvas Klaasimuuseumis saad vormida kuuma klaasi oma käe järgi.  

Kas oled oma füüsilist võimekust testinud Kõrvemaa maastikukaitsealal asuvas Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuses, kirjanduslikku inspiratsiooni ammutanud Eesti kuulsaima kirjaniku A. H. Tammsaare sünnikodus Vargamäel asuvas muuseumis või nautinud hõrgutisi Eesti parimate restoranide hulka kuuluvas Raplamaa Ööbiku gastronoomiatalus?  

Muide - Järvamaa kuulub 2020 Sustainable Top100 sihtkohtade hulka. Rahvusvahelist kestliku turismi edulugude konkurssi korraldab Green Destinations, et tunnustada sihtkohti, kes töötavad selle nimel, et muuta sihtkoha külastaja kogemust kestlikumaks ja väärtuspõhisemaks. Järvamaa edulooks on linna keskväljaku ümberkujundamine liiklussõlmest ja parklast inimkeskseks koosolemise paigaks. Vabatahtlike algatusel käivitati 2017. aastal linnaruumi ümberkujundamise eksperiment, mille käigus suunati liikulus keskväljakust mööda ning arhitektide kaasabil kujundati võrkpalliplats ja istumiskohad ning keskväljakul hakati korraldama kultuuriüritusi.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.