Pärnu rand

Allikas: Sven Zacek

Pärnu

Kui soovid näha sõpru, kellega see pole õnnestunud terve aasta, kohtad neid suvel Pärnus. Sügisel ja talvel on linnas mõnus veeta spaanädalavahetus. Pärnu on aasta läbi ka rahvusvahelisel tasemel konverentsilinn, kus saad edukalt korraldada oma firmaüritusi.

Pärnu on Eesti suurim omavalitsus, selle pindala on 858,07 km². Muide, umbes sama suur (892 km²) on ka Saksamaa suurim linn Berliin. Pindala suurusega on Pärnu maailma esisajas, jättes selja taha sellised suurlinnad nagu Milano, Ateena, Viini, Buenos Airese, Barcelona, Toronto ja Hamburgi, samuti Kopenhaageni, Stockholmi ja Amsterdami. Siiski - vaatamata suurele pindalale elab Pärnus ühel ruutkilomeetril kõigest 60 inimest!

Nagu teisedki Eesti kuurortlinnad, sai ka 1996. aastast suvepealinna tiitlit kandev Pärnu linn tuntud kuurordiks juba 19. sajandil. Tänagi pakuvad ajalooline rannapark purskkaevudega ja mänguväljakud mõnusat puhkust igas vanuses külastajatele ning kaunis rannapromenaad sobib nii jalutamiseks kui ka rulluisutamiseks.

Suvel toovad valge liivaga rand, soe merevesi, klubid, kohvikud ja kontserdid kokku tuhandeid inimesi. Broneeri majutus aegsasti, sest rannahooajal on Pärnus kuus korda rohkem inimesi kui muidu!

Talvel uisuta südalinna liuväljal, jaluta mööda Pärnu jõe siledat jääd ning naudi jääpurjekate ja jääsurfarite võidusõitu mere ääres. End soojendada ja õhtuid veeta saad mõnes spaas, mida leidub linnas igale maitsele. Maakonnas saad nautida jääkalastusretki merel, räätsa- ja tõukekelgumatku ja rakendisõite kelgukoertega.

Pärnu keskuslinnas on üle 85 km kergliiklusteid, mida mööda jalutada või kus tervisesporti teha. Tuntuim neist on Pärnu linna kahte silda ühendav Jüri Jaansoni tervisespordirada. Proovi ka veesporti: purjetamist ja veesuusatamist. Kajakiga pääsed lähedal asuvatele laidudele.

Kultuuri-Pärnus toimuvad festivalid: dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival, Järvi Akadeemia, orelifestival, bluusi- ja hansapäevad, kunstide öö Augustiunetus. Samuti on kuurortlinn maiuspala arhitektuurihuvilisele, pakkudes eri aastakümnete funktsionalismi kõrvuti romantiliste villade ja modernsete klaashoonetega. Pärnus asub suurim puitvillade rajoon Eestis!

Kunstigurmaane ootavad väiksed galeriid ja moodsa kunsti sündmused, õpihimulisi koolitused Maarja-Magdaleena Gildis.  

Ainsana Eesti asulatest on Pärnus linnalehmad: veiseid karjatatakse mereäärse rannaniidu hooldamiseks.

Linnapuhkuse mitmekesistamiseks on hea teha väljasõite. Külasta mereäärset Kabli küla, mis on hea linnuvaatluspaik, ning kaunist Valgeranda. Lähedal asuvad ka Eesti tuntuimad loodusturismi sihtkohad Soomaa Rahvuspark ja Matsalu Rahvuspark ning üks eksootilisemaid paiku kogu Eestimaal, Kihnu saar. Lastega peresid ootab Baltimaade suurim teemapark Lottemaa. Avasta ka Romantilise Rannatee ilusad maastikud ja põnevad pakkumised.

Lähedal asuvad ka Eesti tuntuimad loodusturismi sihtkohad Soomaa Rahvuspark ja Matsalu Rahvuspark ning üks eksootilisemaid paiku kogu Eestimaal, Kihnu saar.

Kuhu minna ja mida teha
Uudiskiri