COVID-19 turvaline teenus

Allikas: Jarek Jõepera

Märgis "Siin on COVID-19 turvaline"

COVID-19 viirus on olnud väga muutlik ning pannud paljusid reisijaid otsima täiendavat kindlustunnet teenusepakkujatelt. 2020. aastal kinnitas rühm Pärnu turismiettevõtjaid oma pühendumist viirust vältivatele meetmetele. Algatus laienes üle Eesti ning täna on kasutusel ühtse visuaaliga märgis:


Märgise eesmärk ja sisu

Märgisega liitunud ettevõte kinnitab, et järgitakse oma tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid COVID-19 leviku tõkestamiseks, hoitakse end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aidatakse külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

Märgis toimib koostöös, nii ettevõtja kui ka kliendi panusega: ettevõtja pakub turvalist teenust, klient peab omalt poolt lugu pidama ettevõtte võetud kohustustest, teistest klientidest ja iseenese tervisest; samuti annab teenuse tarbija kõige vahetumat tagasisidet, kas kiites või osutades puudustele, mida ettevõte saaks paremini teha. Kõik ettevõtted, kes on liitunud selle märgisega, on vastavalt märgistatud ka puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasis.

Märgise eesmärk on aidata kaasa külastajates turvatunde loomisele ja turismi kiiremale taastumisele.

Kes saavad märgist taotleda?

Märgist saavad taotleda kõik vastutustundlikud majutus- ja toitlustusasutused, muuseumid ja turismiatraktsioonid, konverentsi- ja seminaripaigad ning sündmused, kes kinnitavad, et järgivad aktuaalseid juhiseid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. 

Märgisega liitumine on vabatahtlik ning lähtub ettevõtte hinnangust sellele, kas ta näeb seda oma teenuste turunduseelisena.

Kuidas taotleda?

Ettevõte kinnitab viirust vältivate abinõude täitmist ja taotleb märgist kohalikult turismipiirkonnalt. EASi turismiarenduskeskusel on koordineeriv roll, pakkudes ühtseid kriteeriume ja turundusabi.

Märgisega liitumiseks palume ühendust võtta oma ettevõttele/organisatsioonile kõige lähedasema sihtkoha turismiorganisatsiooniga, kes siis juba edasi juhendab ning väljastab märgise. Märgise andjal on õigus turvalise teenuse lubaduse korduva rikkumise korral märgis ka ära võtta ning eemaldada ettevõtte juurest turvalise teenuse märge puhkaeestis.ee ja visitestonia.com andmebaasis.

Pöördu märgise saamiseks oma piirkonna turismiorganisatsiooni poole: HarjumaaTallinnLõuna-EestiTartuJõgevamaaPõltsamaaPõlvamaaSetomaa ja Võrumaa, Valgamaa, ViljandimaaSaaremaa, Muhumaa ja RuhnuHiiumaaJärvamaaRaplamaaRakvereLäänemaaPärnumaaIda-Virumaa, Lääne-Virumaa

Märgise kuvamise juhised ettevõtte turunduskanalites ja kohapeal

"Siin on COVID-19 turvaline" märgisega ettevõtted puhkaeestis.ee ja visitestonia.com veebilehel 

Viited aktuaalsele lisainfole