Rohepööre turismis - järelvaatamine

Allikas: Brand Estonia

Siit lehelt leiad Visit Estonia ja partnerite poolt korraldatud turismi rohepöörde ja kestliku arenguga seotud veebikoolituste materjale ja videod. Toimunud veebikoolituste raames oleme käsitlenud teemasid: kuidas kestliku arenguga ettevõttes algust teha, kuidas mõista Green Key kriteeriumeid, kalkuleerida CO2 jalajälge jm vajalikku, mis aitab turismiettevõttel paremini mõista oma ökoloogilise jalajälje suurust ja muuta oma tegevusi jätkusuutlikumaks.

Kestliku turismi kommunikatsioon, turundus ja müük - 19.01.2023 veebikoolitus

Kuidas määratleda kestliku turismiettevõtte sihtgruppe ning millised on generatsioon Y ja Z reisimotiivid? Kuidas sellest teadmisest lähtuvalt uuendada ettevõtte strateegiat, kommunikatsiooni ja turundustegevusi? Lektorid: Kadi Elmeste ja Taavi Puuorg. Kuna tegemist on rahvusvahelise võrgustikuga, siis toimus koolitus inglise keeles. Eelnevaid veebikoolitusi saad vaadata TOURBAN projekti veebikeskkonnas https://community.tourban.eu/events. Koolitus toimus EAS ja Kredex sihtasutuse toetuse abil ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja kestliku turismiarenduse rahvusvahelises projektis Tourban raames, mille rahvusvahelises kiirendiprogrammis osaleb kaheksa Tallinna turismiettevõtet eesmärgiga rakendada oma ettevõttes kestlikke põhimõtteid. Programmi vältel on osalejad omandanud teadmisi targast ressursikasutusest, ringmajandusest ja jäätmekäitlusest.

Kvaliteedimärgiste kasu ettevõtjale. Keskkonnahoidliku turismitoote inspireerivad näited

Veebruaris 2022 toimunud inspiratsiooniseminaril rääkis Eesti turismi kvaliteedimärgistest ja roheliste sihtkohtade põhimõtetest Imbi Lepik-Martinson turuismiosakonnast. Praktilisi näiteid tõid Travelife sertifikaati omava Waypoint Travels OÜ juhatuse liige Ryan Jenkins ja projektijuht Anneli Lehtsalu. Hotell Shnelli Go Green projekti tutvustas hotellijuht Alver Pupart ja Kylas platvormi tutvustas idee projektijuht Kadri Moppel. Roheliste sihtkohtade tegevustest rääkis Kaisa Linno Lahemaa Turismiühingust ja Viljandi pärimusmuusika festivali rohepealik Kirsika Meresmaa jagas kogemust keskkonnahoidliku suursündmuse korraldamisel.

Millised on ringmajanduse võimalused turismis? Kuidas arendada kestlikku loodusturismi?

Jaanuaris 2022 toimunud inspiratsiooniseminaril rääkis ringmajanduse võimalustest turismis Rootloop OÜ esindaja Markus Vihma ja kestliku loodusturismi arendusvõimalustest loodusgiid ja koolitaja, MTÜ Eesti loodusturismi ühingu asutajaliige Aivar Ruukel.

Rohepööre turismiettevõttes – kuidas alustada? (04.05.2021)

Veebiseminar toimus EU Green Week partnerüritusena ja oli mõeldud kõikidele turismiettevõtete ja sihtkohtade esindajatele, kes tahavad kestlike arengutega kursis olla ning soovivad omandada lisateadmisi, kuidas kestlike väärtusi oma töökohas rakendama asuda. Veebiseminari viis läbi Rootsi turismiarengu konsultant ja koolitaja Peter Reelfs, kes on Green Destinations ja Hallbart Evenemang (rootsi k "kestlikud üritused") audiitor ning Travelife coach ehk arengunõustaja.

Kestlike valikute soodustamine toitlustuse menüüs (11.05.2021)

Veebiseminar toimus EU Green Week partnerüritusena ja oli mõeldud toitlustuskohtade omanikele, kokkadele, teenindusjuhtidele ja tooraine hankijatele ja sihtkohtade esindajatele, kes tahavad kestlike arengutega kursis olla ning soovivad omandada lisateadmisi ja oskusi, kuidas CO2 näitu lisada oma toidukoha menüüsse ning mõista, kuidas see aitab kaasa kestlike valikute tegemisele. Veebiseminari viis läbi Rootsi turismiarengu konsultant ja koolitaja Peter Reelfs, kes on Green Destinations ja Hallbart Evenemang (rootsi k "kestlikud üritused") audiitor ning Travelife coach ehk arengunõustaja.

Green Key kriteeriumid: VESI ja ELEKTER (29.04.2021)

EASi ja Kredexi ühendasutuse turismiosakond koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudiga korraldas Green Key elektri ja vee kriteeriumeid käsitleva veebiseminari turismiettevõtetele. Seminarli esinesid DeltaE inseneribüroo juhatuse liige Marti Arak ja praktiliste näidetega toetas Vihula Mõisa haldusjuht Harri Karus.

Travelife reisiettevõtetele (06.05.2021)

Veebiseminar toimus EU Green Week partnerüritusena ja oli mõeldud reisikorraldajatele ja -büroodele, kes tahavad kestlike arengutega kursis olla ning soovivad omandada lisateadmisi, kuidas kestlikke väärtusi oma töökohas rakendama asuda. Veebiseminari viis läbi Rootsi turismiarengu konsultant ja koolitaja Peter Reelfs, kes on Green Destinations ja Hallbart Evenemang (rootsi k "kestlikud üritused") audiitor ning Travelife coach ehk arengunõustaja.

Peter Reelfs esitlus (pdf) 

Veebiseminari järelvaatamine: