Allikas: Karl Ander Adami

MAD Academy kestliku toiduturismi koolitusreis 21.-24. veebruar 2024

Kutsume toitlustusettevõtteid osalema MAD Academy kestliku toiduturismi teemalisel koolitusreisil Kopenhaagenisse. Reis toimub 21.-24. veebruaril ning 15 toitlustusettevõttel on võimalus saata enda ettevõttest koolitusreisile üks esindaja. Reisil külastatakse jätkusuutlikkuse tavasid järgivaid Taani ettevõtteid ning tutvutakse nende uuenduslike äristrateegiatega.

Eesmärgid ja tulemused

Koolitusreisi eesmärk on arendada toitlustusettevõtjate juhtimisoskusi rohepöörde ja ringmajandusega seotud tegevuste elluviimiseks ning luua eeldused tugeva ja kompetentse toiduturismi ökosüsteemi tekkeks Eestis. Samuti on koolituse sihiks panna alus Eesti ja Taani külalislahkuse valdkonna professionaalide võrgustikule. Koolitusreisil osalejad tutvuvad Kopenhaageni toitlustusettevõtete parimate tavade ja praktikatega. Eriti suurt tähelepanu pöörame koolitusel järgmistele aspektidele:

  • jätkusuutlikkus külalislahkuse sektoris, sh näited andmete kogumisest, eesmärkide seadmisest ja tõhusast suhtlemisest;
  • ärikasvu tasakaal ühes kvaliteeditõusu, finantsstabiilsuse ning sotsiaalse/keskkonnaalase jätkusuutlikkusega;
  • laiaulatusliku muutuse mõjutamine, kaasates ja toetades tarnijaid, teenusepakkujaid, nii avalikku kui erasektorit;
  • järgmise külalislahkuse põlvkonna julgustamine, luues sotsiaalselt jätkusuutlikke ettevõtteid, mis panustavad mitmekesisusse ja kaasatusse.

Koolitusel osalejad omandavad kestlike ettevõtete juhtimiseks praktilised meetodid ja teadmised. Neil on Kopenhaagenist naastes motivatsioon ja teadmised, kuidas juhtida oma ettevõttes muutusi ning olla eeskujuks Eesti külalislahkuse sektorile. Koolitusel osalenud restoranid, kes veel ei oma Green Key märgist, liituvad programmiga ühe aasta jooksul pärast koolitusreisi.

Tutvu MAD Academykoolitusprogrammiga (inglise keeles)! Koolitusreisi korraldavad EASi ja KredExi ühendasutus koostöös MAD Academy ja Eesti Hotellide ja Restoranide Liiduga (EHRL).

Praktiline info

EASi ja KredExi ühendasutus katab alljärgnevad kulud:

  • Mad Academy kohapealse koolitusprogrammi kulud 21.-23. veebruar (sh õpitoad, ettevõtete külastused koos transpordiga, 3 hommiku-ja lõunasööki, lõpuüritus)
  • lennupiletid Tallinn-Kopenhaagen-Tallinn 21.-24. veebruar
  • majutuse kaheses (TWIN) toas

Koolitusreisil osalevale ettevõttele määratakse VTA (vähese tähtsusega abi) koolitusreisi maksumuse summas (ligikaudne summa 3070 eurot). Abiandmise piirmäär on 300 000 eurot ettevõtte kohta kolme majandusaasta jooksul ning seda arvestatakse viimase kolme aasta kohta jooksvalt. Vaata riigiabi kriteeriume ja kontrolli oma ettevõtte vähese tähtsusega abi vaba jääki Rahandusministeeriumi kodulehelt

Osaleja kulud:

  • Omaosalus on ühe osaleja kohta 500 eurot koos käibemaksuga. Omaosalus sisaldab kahte õhtusööki, mille korraldab EHRL. Arve esitab EHRL osalejatele enne reisi algust.
  • Osaleja kulud, mis jäävad enda kanda on päevaraha, reisikindlustus, kohapealne toitlustus (mis ei ole programmis välja toodud) ja transport*, transport Tallinna lennujaama ja tagasi ning muud võimalikud kulutused.

*Liiklemine Kopenhaagenis toimub ühistranspordiga või jalgsi.

Lennud
21.02 Tallinn — Helsingi 06:00—06:30 Finnair
21.02 Helsingi — Kopenhaagen 07:15—08:00 Finnair
24.02 Kopenhaagen — Helsingi 13:05—15:40 Finnair
24.02 Helsingi — Tallinn 16:25—17:00 Finnair

Majutus
Kestlikkuse põhimõtteid järgivas hotellis Bryggen Guldsmeden-Urban Eco Resort 4*. Hotell asub Kopenhaageni kesklinnas Gullfossgade 4, 2300.

*korraldajal on õigus teha reisiprogrammis muudatusi

Kuidas osaleda?

MAD Academy koolitusreisil võimalik osaleda kokku 15 ettevõttel, igast ettevõttest saab koolitusele tulla üks esindaja. Kohad jaotatakse osalemistingimustes välja toodud kriteeriumide alusel. Tutvu osalemistingimustega!

Koolitusreisile registreerimise tähtaeg oli 8. jaanuar 2024.

Lisainfo ja küsimused

Helina Andruškevitšus

toiduturismi teemajuht

helina.andruskevitsus@eas.ee

+372 505 7807