Green Key

Allikas: Visit Estonia

Green Key

Green Key on turismiettevõtetele mõeldud rahvusvaheline ökomärgis ja alates 1994. aastast on see juhtiv standard, millega tunnustatakse turismiettevõtte keskkonnahoidlikku ja kestlikku tegutsemist. Tänaseks on märgisega liitunud ca 4500 ettevõtet 63 riigist üle maailma.

Green Key rahvusvaheliseks eestvedajaks on FEE ehk Foundation for Environmental Education. Green Key pakub turismiettevõtetele tegevusmudelit keskkonnahoiu ja kestliku mõtteviisi arendamiseks oma ettevõttes. Kõrge taseme keskkonnahoius tagavad tegevuste dokumenteerimine, erapooletu auditeerimine ja paikvaatlused. Tunnustuse saanud ettevõttel on õigus kasutada Green Key logo oma turunduskanalites.

Külastajatele annab Green Key märgis teadmise, et ettevõte on pühendunud keskkonnamõju vähendamisele. Green Key programm aitab kaasa ÜRO Säästva Arengu Eesmärkide 2015-2030 saavutamisele. Green Key Global'i kodulehelt leiate üldkehtivaid juhendmaterjale ning ka muud huvitavat lugemist (vt allpool olevat lingikogu). 2001. a liitus selle kvaliteedisüsteemiga ka Eesti. Märgist koordineerib Eestis EASi ja Kredexi ühendasutus.


Taotlemine

Green Key märgise taotlemiseks peab ettevõte või organisatsioon täitma Green Key kohustuslikke kriteeriume. Green Key sertifikaat omistatakse üheks aastaks, misjärel tuleb esitada taotlus märgise pikendamiseks.

Green Key kriteeriumitega saab tutvuda ja e-taotlust esitada www.puhkaeestis.ee sise-keskkonnas. 2024. aastal on turismiettevõtted Green Key liitumistasust ja aastamaksust jätkuvalt vabastatud.

Turismiettevõtetel on võimalik osaleda Green Key taotlusvoorus, mis koosneb viiest temaatilisest koolituspäevast, kus tutvustatakse osalejatele Green Key kriteeriume, keskkonnahoiu ja kestliku turismi põhimõtteid ja mis valmistab ettevõtjaid ette esitama taotlust Green Key märgise saamiseks.

III taotlusvoor toimus 2023. aasta maist oktoobrini. Vaata seminare järgi siit.

Green Key märgisega ettevõtted

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.

Green Key lingikogu

Green Key Eesti

Küsi lisainfot Green Key projektijuhilt

Liis Läte

Green Key Eesti esindaja

liis.late@eas.ee

5296343