Green Key 3. koolitussari turismiettevõtetele

Allikas: Jarek Jõepera

Algamas on rahvusvahelise ökomärgise Green Key kolmas taotlusvoor, mis kestab 2023. aasta aprillist kuni oktoobrini. Selle aja jooksul on turismiettevõtetel võimalik osaleda Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse (SEI Tallinna) ekspertide korraldatud koolitustel ning muuta enda turismiettevõtte tegevus kestlikuks.

Teavitusseminarid algavast koolitussarjast

 4. aprillil kell 14-15.30 toimub Green Key märgise teavitusseminar turismi tugiorganisatsioonidele, kus antakse ülevaade Green Key märgisest ja algavast koolitussarjast, et turismierialaliidud ja sihtkohad saaksid infot levitada ka oma liikmetele ja piirkonna ettevõtetele. Palume osalemiseks registreerida hiljemalt 2. aprillil SIIN.


6. aprillil kell 14-15.30 toimub sissejuhatav teavitusseminar turismiettevõtetele. Sel virtuaalsel kohtumisel saavad ettevõtted esimese ülevaate Green Key märgise olemusest, eesmärgist ning uuest taotlusvoorust – seminari põhjal saavad ettevõtted otsustada, kas soovivad edasistel seminaridel ja taotlusvoorus osaleda. Registreerimine teavitusseminarile on avatud kuni 3. aprillil SIIN

Info ja registreerimine Green Key koolitussarjale

Edasi toimuvad mai algusest septembri lõpuni temaatilised seminarid, millest igaüks keskendub kitsamale teemavaldkonnale, alates keskkonnajuhtimise üldistest põhimõtetest ning lõpetades jäätmekäitluse ja toitlustusega.

Seminaridel tutvustavad eksperdid Green Key kriteeriume, keskkonnahoiu ja kestliku turismi põhimõtteid ja mõjutajaid ning keskkonnahoiu hindamist ja edendamist. Koolituste järel on osalejatel kõik vajalikud teadmised Green Key kriteeriumide rakendamiseks turismiettevõttes, taotluse edukaks esitamiseks ja Green Key märgise väljateenimiseks. Green Key taotluse saab esitada Puhka Eestis veebilehel ja see on kuni aastani 2024 turismiettevõtetele tasuta.

Kuigi seminaridel osalemine pole Green Key taotlemiseks kohustuslik, annavad need tervikliku ülevaate, kuidas juhtida oma ettevõtet jätkusuutlikult. Koolituste järel on osalejatel kõik vajalikud teadmised Green Key kriteeriumide rakendamiseks turismiettevõttes ja Green Key märgise edukaks taotlemiseks.

Seminaride ajad ja käsitletavad teemad on järgmised:

  • 4. mai kell 13-17 - Keskkonnajuhtimine, personali kaasamine, külastajate teavitamine, hanked. Registreerimine on avatud kuni 26. aprillini SIIN.
  • 25. mai kell 13-17 – vesi, pesemine ja puhastamine .
  • 14. juuni kell 13-17 – jäätmed.
  • 30. august kell 13-17 – energia.
  • 28. september kell 13-17 – söök ja jook, siseruumide keskkond, haljasalad, rohelised tegevused.

Kõik teemaseminarid toimuvad hübriidvormis ehk osaleda saab nii kohapeal Nordic Hotel Forumi (Viru Väljak 3, Tallinn) seminariruumis "Kaminasaal" (1. korrusel) kui veebikeskkonnas Teams. Seminarisarjale registreerunutele saadetakse kaks nädalat enne igat teemaseminari eraldi registreerimisvorm.

Seminarid koosnevad:

  • teoreetilisest osast ehk loengust, kus tutvustatakse vastava teema Green Key kriteeriume ja taustateadmisi, koos näpunäidetega kriteeriumitele vastamiseks.
  • praktilisest osast, et kinnistada teoreetilisi teadmisi ja arendada praktilisi oskusi.

Seminaridel jagatakse osalejatele ka kodutööd, mis aitavad otseselt kaasa Green Key märgise taotlemisele. Soovi korral nõustatakse osalejaid ka seminaride vahel ja järel. Seminaride sari on üles ehitatud selliselt, et seminaride lõppedes on ettevõtted valmis märgist taotlema.

Seminare korraldavad Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse eksperdid Evelin Piirsalu, Harri Moora ja Ingrid Varov, kuid kaasatud on ka erinevad teemaeksperdid.

Seminaridel osalemine on tasuta.

Green Key märgist saavad taotleda majutusettevõtted, laagriplatsid ja kämpingud, atraktsoonid (nt muuseumid, külastuskeskused, teemapargid), konverentsikeskused ja toitlustusasutused.

Lisateavet Green Key märgise kohta saab Puhka Eestis kodulehelt ja aadressilt green.key@eas.ee.

Värskeimate uudistega saate kursis olla Green Key Estonia Facebooki lehte jälgides.

Green Key märgisega seotud tegevusi koordineerib Eestis EASi ja KredExi ühendasutus koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskusega.