Äriturismi M&I Forum Horvaatias

Allikas: Visit Estonia

28. september 2021

Eesti äriturismi turundajad, Visit Estonia äriturismi projektijuht Liisa Eller ja Eesti konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu tervitavad Horvaatiast Šibeniki linnakesest, kus toimub parajasti M&I Forum.

Kui eelmine äriturismi jaoks väga oluline kontaktüritus toimus läinud aasta septembris kitsas ruumis Tallinnas arvuti vahendusel, taustaks Eesti-teemalised plagud, siis nüüd suheldakse üle hulga aja vahetult. „Meeleolu on lausa pidulik, rõõm päriskohtumistest on sedavõrd suur," tegi Liisa kokkuvõtte. Tema sõnul sujub jutt muljete põhjal paremini neil, kes on kohale tulnud kliendiga samuti vaevaks võtnud vahetult kohtuda, mitte otsustanud taas ekraani kasuks.

Pärast kontaktürituse esimest päeva on seljataga juba ligi 20 asjalikku kohtumist ning Eesti pakkumine piisavalt põnev ja kuvand hea, et uurida uute mainekate üleilmsete konverentside Eestisse toomise võimaluste kohta lähitulevikus. „Keeruline aeg on teinud oma töö ja muutnud inimesed väga tõhusaks. Meie vastas ei istu praegu neid, kellele Ast ja Bst selgitada, kus on Eesti. Mitmed on Eestis käinud või kui pole, on kuulnud kiidusõnu või jälginud Eesti edulugu meediast. See on ajendanud nüüd konkreetsemaks minema ja oma sündmuse või kliendireisi jaoks infot kokku panema," iseloomustas Liisa foorumi töist õhkkonda.

M&I Forumi näol on tegu valdkonna suurima ja kvaliteetseima kontaktürituste seeriaga, mis toob kokku nii Euroopa kui ka Ameerika äriturismi profid ning mida tavapäraselt toimub aastas kümmekond. Šibenikis sõlmib praegu uusi ärikontakte ligi 230 osalejat 20 riigist üle Euroopa – nii sihtkohti, teenusepakkujaid kui ka üritustekorraldajaid.