Äriturismi hommikukohv: suuri rahvusvahelisi üritusi plaanitakse juba selle aasta teise poolde

Allikas: Jolos

16. juuni 2021

15. juunil lülitasime kaamerad sisse Hiltoni hotellis, et turundada Eestit partneritele, kelle võimuses on suurendada Eesti tulusid äriturismist. Koostöös Eesti Konverentsibüroo, Visit Tartu ja Visit Pärnuga korraldatud sündmusele andis jumet vaade – pimedavõitu stuudio asemel oli meie selja taga Hiltoni hotellist avanev helge päikseline linnapilt.

„Viimati tegime suure stuudioürituse meie rahvusvahelisele publikule talvel. Nüüd värskendasime teadmisi hoopis rõõmsamates oludes,“ ütles turismiarenduskeskuse äriturismi projektijuht Liisa Eller. Tunnisele veebiseminarile eelnes põhjalik eeltöö, et jagada kõige värskemat teadmist ja videopilti Eestist. Toodetud materjal on taaskasutatav ja ka edaspidi abiks ettevõtjatele ja sihtkohtadele.

Eesmärgiks oli teha väga praktiline ülevaade „olukorrast riigis“ olemasolevatele klientidele lähiturgudel ja Kesk-Euroopas, kuid õnnestus saada ka kaugemate kontaktide tähelepanu (nt USA, Sri Lanka, Araabia Ühendemiraadid). „Saime jagada rõõmsaid sõnumeid, sest veebiseminari ajaks oli Eestis palju pandeemiast tulenevaid piiranguid juba leevendatud, seega saime kuvada tõesti Eestit kui avatud ning koostöövalmis sihtkohta konverentsidele ja teistele (korporatiiv)sündmustele,“ selgitas Liisa.

Hommikukohvi jälgijate hulgas oli esindatud 26 riiki kokku ligi 150 osalejaga, enamik Euroopast, suuremat huvi tunti Saksamaalt, Belgiast, Portugalist ja Soomest. Uurides seminaril välkküsitluses osalejatelt prognooside kohta, arvas enamik, et kliendid on valmis taas rahvusvahelisi sündmusi korraldama 2021. aasta teisel või 2022. aasta esimesel poolel.

Veebiseminari platvormiks oli eestlaste oma Worksup, kus osalejad said aktiivselt kaasa „rääkida“, st luua oma profiilikonto ning seeläbi suhelda ka teiste osalejatega. Tõeline melu käis küsimuste ja vastuste sektsioonis. Enim vastukaja said meie linnade uudised – mida uut ja põnevat on konverentside ja sündmustekorraldajatel pakkuda meie kolmel linnal, Tallinnal, Tartul ja Pärnul, kes järjepidevalt panustavad linna kui äriturismi sihtkoha arendusse. Küsimuste ja vastuste sektsioonis käis tõeline melu: „Do you have any temporary support for the cancelled/postponed events? Any updates regarding the Linnahall project? Dear all, I´ve been in Estonia last year for the first time. And I´ll come back in two weeks (hopefully it is allowed). Your event today is really great created! Respect. Due to the fact that you have so many interesting information, is there a opportunity to watch it on demand?“

Vaatamata teatavale vilumusele, mis on kujunenud virtuaalsündmuste korraldamisel, loodame südamest, et rahvusvahelised sündmused reaalsete inimkontaktidega saavad tõepoolest juba lähiajal taastuda ning ka meie mõjutada äriturismi ürituste korraldajaid Eesti kasuks otsustama samuti taas vahetute kohtumiste vormis.