Green Key 2. koolitussari turismiettevõtetele

Allikas: Karl Ander Adami

Algamas on ökomärgise Green Key teine taotlusvoor, mis kestab 2022. aasta detsembrist kuni 2023. aasta märtsini. Selle aja jooksul on turismiettevõtetel võimalik osaleda Stockholmi Keskkonnainstituudi (SEI) Tallinna keskuse ekspertide korraldatavatel koolitustel ning muuta enda turismiettevõtte tegevus kestlikuks.

Info ja registreerimine

Kuigi seminaridel osalemine pole Green Key taotlemiseks kohustuslik, annavad need tervikliku ülevaate, kuidas juhtida oma ettevõtet jätkusuutlikult. Koolituste järel on osalejatel kõik vajalikud teadmised Green Key kriteeriumide rakendamiseks turismiettevõttes ja Green Key märgise edukaks taotlemiseks.

16. november kell 15.00-16.30 toimub teabeseminar Green Key olemuse ja taotlusvooru kohta. Registreeru hiljemalt 13. novembriks SIIN. Teabseminar toimub ainult onlines, registreerunutele saadetakse osalemiseks link.

Seminaride ajad ja käsitletavad teemad on järgmised:

  • 8. detsember kell 13.00 - 17.00 - Keskkonnajuhtimine, personali kaasamine, külastajate teavitamine, hanked. 
  • 21. detsember kell 13.00 - 17.00 – vesi, pesemine ja puhastamine koos Heli Nõmmsaluga Balti Keskkonnafoorumist. 
  • 11. jaanuar kell 13.00 – 17.00 – jäätmed. 
  • 15. veebruar kell 13.00 – 17.00 – energia koos Marti Arakuga DeltaE Inseneribüroost. NB Erandkorras toimub 15. veebruari seminar ibis hotelli asemel Radisson Blu Olümpia Hotelli konverentsiruumis "BETA" (Liivalaia 33, Tallinn 10118) kui ka veebikeskkonnas Teams.
  • 15. märts kell 13.00 – 17.00 – söök ja jook, siseruumide keskkond, haljasalad, rohelised tegevused. Registreeru hiljemalt 5. märtsiks SIIN.

Kõik seminarid toimuvad hübriidvormis ehk osaleda saab nii kohapeal ibis Tallinn Center hotelli konverentsiruumis "RABA" (Juhkentali 28, Tallinn) kui veebikeskkonnas Teams. Seminarisarjale registreerunutele saadetakse kaks nädalat enne igat teemaseminari eraldi registreerimisvorm.

Seminarid koosnevad:

  • teoreetilisest osast ehk loengust, kus tutvustatakse vastava teema Green Key kriteeriume ja taustateadmisi, koos näpunäidetega kriteeriumitele vastamiseks.
  • praktilisest osast, et kinnistada teoreetilisi teadmisi ja arendada praktilisi oskusi.

Seminaridel jagatakse osalejatele ka kodutööd, mis aitavad otseselt kaasa Green Key märgise taotlemisele. Soovi korral nõustatakse osalejaid ka seminaride vahel ja järel. Seminaride sari on üles ehitatud selliselt, et seminaride lõppedes on ettevõtted valmis märgist taotlema.

Seminare korraldavad Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse eksperdid Evelin Piirsalu, Harri Moora ja Ingrid Varov, kuid kaasatud on ka erinevad teemaeksperdid.

Seminaridel osalemine on tasuta.

Green Key märgist saavad taotleda majutusettevõtted, laagriplatsid ja kämpingud, atraktsoonid (nt muuseumid, külastuskeskused, teemapargid), konverentsikeskused ja toitlustusasutused.

Lisateavet Green Key märgise kohta saab Puhka Eestis kodulehelt ja aadressilt green.key@eas.ee.

Green Key märgisega seotud tegevusi koordineerib Eestis EASi ja KredExi ühendasutus koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskusega. Programmi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Seminaride salvestused

Green Key IV teemaseminar 15.02.23

I osa - Energia - kriteeriumid

II osa - Energia mõõtmine, vajalikkus & lahendused-Marti Arak I

III osa - Energia Hooneautomaatika - Marti Arak II

Green Key III teemaseminar 11.01.23

I osa - Jäätmed - kriteeriumid

II osa - Ringo - pakendite ringlussevõtt

III osa - Ragn Sells - jäätmete käitlemine

Green Key II teemaseminar 21.12.22

I osa - Vesi, pesemine & puhastamine kriteeriumid

II osa - Pesu ja puhastus, Heli Nõmmsalu

III osa - Spacedrip

IV osa - Mulieres

Green Key I teemaseminar 08.12.22

I osa - Juhtimine

II osa - Kaasamine ja teavitamine

III osa - Administratsioon