TOP 10 restorani Tallinnas

Allikas: Oliver Moosus

TOP 10 restorani Tallinnas

Ajakiri White Guide tõstab igal aastal esile isikupäraseid restorane. Need on erilised oma atmosfääri, menüüvaliku ja hooajalise oskusliku tooraine kasutamise poolest, lisaks töötavad seal tihtipeale ka rahvusvaheliselt tunnustatud kokad, kelle käe alt ei väljugi muud kui ainult kunsti. Siin on 10 parimat restorani Tallinnas. Mitmes neist käinud oled?

Restoran 180° by Matthias Diether

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

180° on Michelini tärniga pärjatud Matthias Dietheri ja tema pühendunud meeskonna looming. "Toit, mida valmistame, peab kõnelema iseenda eest. See tähendab, et tõeline staar on tooraine ise ilma liigsete lisadeta," kirjeldab Matthias oma põhimõtteid. Ajaloolises Noblessneri sadamas asuva lummava merevaatega  fine dining  restorani avatud köök ja elegantne menüü pakuvad lisaks maitseelamustele ka visuaalset naudingut. 10-kohalises ühislauas serveeritakse 6-käiguline menüü, mille käigus näeb lähedalt ka kogu toiduvalmistamist. Individuaalsetes laudades saab valida 4-6-käigulise menüü vahel.

Loe edasi

Fotografiska Restoran & Katuseaed

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Fotografiska restoran töötab 0-kulu põhimõttel. Kasutame toiduvalmistamisel leidlikke viise, ei raiska toorainet ega tekita jäätmeid. Kõik, mis õiest juureni või ninast sabani, leiab kasutust – nii köögis kui ka baaris. Sellest vähesest, mis alles jääb, saab aga üleöö kompost, mis jõuab ringiga tagasi põldudele ja peenardele. Meie toidu hing on jätkusuutliku restorani eestkõneleja, mitmekülgse karjääriga Muhust (Pädaste) Rootsi (Fäviken Magasinet) ja Prantsusmaani (Fulgurance), kaasaegse Eesti maitse kujundaja Peeter Pihel. Iga pühapäev kell 11-16 toimub ka restoranis pühapäevane brunch!

Loe edasi
Siin on turvaline

Lee Restoran

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Lee on esiisade tulekolle, mille ümber kees elu ja kus valmis maitsev kõhutäis, mida jagas lõkkeäärne kogukond. Tallinna vanalinnas asuva Lee Restorani menüüst leiate armastuse kodumaise tooraine vastu, mis on kombineeritud rahvusvaheliste oskuste ja mängulise uudishimuga. Meie toidulaua kese on alati kohalik, pärinedes väiketootjatelt ja sõpradelt Eesti taludes ja metsades. Menüüs on valikuid ka veganitele ja lastele. Joogikaardist leiate laia ja rahvusvahelise veinivaliku. Kutsume teid külla jagama roogasid ja lugusid ning seeläbi taaslooma iidselt Lee elurõõmu!

Loe edasi

Restoran Tsunft

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tere tulemast Tsunfti! Kohta, kus maitse üle vaieldakse. Kohta, kus süda tuksub sellele, mis laual ja neile, kes laua taga. Puhas ja lihtne maitse. Ja oi kui hea. Tsunft on hommiku-, lõuna- ja õhtusöökide töökoda Uues Maailmas - Pagarikojas rokib juuretis, Vinoteegis mässab loodus ise ja Restoranis teeme loomingulise kummarduse kõikidele talunikele ja hää kasvatajatele. Esimene amps, esimene sõõm, see on meie elurõõm. Tsunftis maitseme!

Loe edasi

Restoran Rado

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Restoran Rado on pisike söögikoht, mis on meie oma enda käte ja sõprade abiga loodud. Restorani köögist leiab saadusi nii vanaema juurest kui ka Tallinna Keskturult toodud toorainest. Meie menüü on hooajaline ja muutub lausa igapäevaselt, kuid kindlasti võite valida roogi nii kalast kui lihast.  Soovime teid tervitada restoranis nagu võtaksime teid vastu hubases atmosfääris oma kodudes.

Loe edasi
Siin on turvaline

Lore Bistroo

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Sellest kogukondlikust kohtumispaigast Kalamajas on kujunenud sõprade ja perekondadega kvaliteetaja veetmise keskpunkt. Lore bistroos pakume ahvatlevalt eklektilist menüüd, mis koosneb mõnusalt moodsa vindiga vanadest headest mugavustoidu klassikutest. Meie toiduvalik pakub avastamisrõõmu jagamiseks mõeldud palade näol, mille inspiratsiooni oleme kogunud toidureisidel. Leia meid Noblessneri jahisadamast. Oleme ennast sisse seadnud ajaloolises laevatehase hoones, kus asub ka kunstikeskus Kai. Siin saab kombineerida maitseelamusi kunstiga ja tunda rõõmu nii heast toidust kui ka üksteisest.

Loe edasi

Anno koduresto & veininurk

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Koduresto pererahva Anna ja Erno kirg on hästi süüa ja juua ning nad jagavad rõõmuga seda elamust ka teiega. Anno on väike ja hubane 22 istekohaga kodune restoran, kus pakutakse peamiselt Euroopa kööki. Toit valmib suures osas kohalikust toorainest ning on vürtsitatud peakokk Anna tujudega. Ulatusliku veinikaardi eest hoolitseb peremees- sommeljee Erno. Nii nagu külaliste võõrustamise puhul mistahes kodus on oluline isiklik suhtlus, kodurestos Anno tunned ennast sama mõnusalt nagu omas kodus! Restoran toimetab vaid lõuna- ja õhtusöögi kellaaegadel ja on nädala sees suletud 15:00-18:00 vahemikus.

Loe edasi

Restoran NOK NOK

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Restoran NOK NOK toob Tai Kuningriigi ehedad maitsed otse Tallinna vanalinna. NOK NOKi maitsete autentsuse eest vastutab peakokk Khampan Puhkdangpan. Tema professionaalse taktikepi all valmivad meie ida- ja põhjamaise interjööriga restoranis Tai köögi kõige ehedamad palad just sellisel kujul ja viisil nagu see on kombeks tai rahval endal. Iga roog valmistatakse just nii vürtsikalt, kui meie külaline soovib.  Tere tulemast Tai maitsete maailma!

Loe edasi

Restoran Odessa

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Linn Odessa paikneb Musta mere kaldal. Linna suure sisserände tõttu on Ukraina kõige armastatumad rahvusroad saanud uusi ja põnevaid rahvusvahelisi varjundeid. Odessa köök – selles on kõik maitsev: Ukraina punane borš ahvatleb, vorschmacki kohta liiguvad ahvatlevad legendid ja kilubitkiide mitte proovimine on lihtsalt kuritegu. Pakume soovijatele alati piiskadega kaetud külmas karahvinis kodust mädarõikaviina või pokaali Odessa veini. Me ei hakka pikalt rääkima: tulge ja sööge kõht täis! Teid ootavad ees eredad muljed, südamlik õhkkond ja terve meretäis rõõmustavaid maitseelamusi!

Loe edasi

MuSu resto

Harju maakond, Nõmme linnaosa

Kõik sai alguse meie armastusest hea toidu vastu: hea söök, hea jook, mõnus teenindus ja hubane interjöör. MuSu on niisama armas nimi ja selle mõte tähendab meie arusaama restoranist: Minu-Sinu: meie-teie, sõbrad ja hea seltskond. Söögikaart pakub siin erinevaid ja sagedasti vahetuvaid maitseid laiast maailmast. Sealt leiad nii tuttavaid Eesti roogi kui ka maitsed Aasiast ja Ameerika köögist. Joogikaart on naiselikult mullijookide lembene ja veinikaart on tuntud oma laia valiku poolest. Restos on armas mängunurk, kus väiksemad külalised saavad vahelduseks lauas istumisele ka muid tegevusi teha.

Loe edasi
Viimati muudetud: 19.04.2022

Teema: Tallinn, Söök, Jook ja Ööelu

Uudiskiri