TOP 10 restorani Tallinnas

Allikas: Oliver Moosus

TOP 10 restorani Tallinnas

Rahvusvahelise tuntusega kokkade poolt valmistatud, maitsemeeli paitavad ja hooajalist toorainet kasutavad road võiksid olla põhjuseks, miks külastada Tallinna parimaid restorane. Kuid hunnitud vaated ja hoolikalt läbimõeldud interjööridisain on need, mis loovad kogemuse, mis jääb pikaks ajaks püsima. Tipprestorane võid leida põnevatest ja ebaharilikest asupaikadest, näiteks 15.sajandil ehitatud hoonetest kuni kõrghoone 30.korrusel paikneva katuserestoranini välja. Kõik need kulinaariatemplid leiad ka Põhjamaade parimate restoranide nimistust White Guide Nordic.

NOA restoran

Harju maakond, Pirita linnaosa

NOA restoran on kõike muud kui uppuv laev. Vastupidi - Noa paistab silma nii oma asukoha, arhitektuuri kui ka sisekujundusega. Ja kindlasti leiab siit parimad maitsed koos miljonivaatega Tallinna siluetile ning merele.

Loe edasi

Restoran Ö

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Restoran Ö pakub oma klientidele uutmoodi naudingut põhjamaisest köögist, õhtusöök on nagu väike etendus, mis jutustab oma loo. Restorani peakokkade jaoks on iseenesest mõistetav kasutada parimat kohalikku ja põhjamaist toorainet ning teha koostööd väiketootjate ja talunikega. Hooaegsus, korilus ja iidsed toiduvalmistamise viisid - vanu klassikuid algosadeks lahti võttes ja uudsel kujul uuesti kokku pannes saab toit olema aus.    

Loe edasi

Restoran 180° by Matthias Diether

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

180° on Michelini tärniga pärjatud Matthias Dietheri ja tema pühendunud meeskonna looming. "Toit, mida valmistame, peab kõnelema iseenda eest. See tähendab, et tõeline staar on tooraine ise ilma liigsete lisadeta," kirjeldab Matthias oma põhimõtteid. Ajaloolises Noblessneri sadamas asuva lummava merevaatega fine dining restorani avatud köök ja elegantne menüü pakuvad lisaks maitseelamustele ka visuaalset naudingut. 10-kohalises ühislauas serveeritakse 6-käiguline menüü, mille käigus näeb lähedalt ka kogu toiduvalmistamist. Individuaalsetes laudades saab valida 4-6-käigulise menüü vahel.

Loe edasi

Restoran Juur

Harju maakond, Lasnamäe linnaosa

Gourmet Coffee Restoran JUUR  on sündinud inspireerituna loodust hoidvast mõtteviisist ja Põhjala köögi ideedest. Restoranis kohtuvad taldrikul eestimaine tooraine, põhjamaiselt karge maitse ning kokakunsti meisterlikkus. Usume, et Eestimaa metsades, põldudel ja veekogudes on veel väga palju ära unustatud või avastamata toiduaineid, mis ootavad taas meie toidulauale pääsemist. Meie menüü peegeldab aastaaegade vaheldumist.  

Loe edasi

Restoran ORE

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Restoran ORE loov ja eklektiline köök kannab hoolt selle eest, et sa kogeks uusi maitseid ja huvitavaid kooslusi. Nii menüü kui ka joogikaart on pidevas muutumises, vastavalt hooaja saadustele, ideedele ja kogutud inspiratsioonile leiad siit alati midagi uut.  Restorani peasaalis on ruumi 60le külalisele, privaatsaal mahutab kuni 32 inimest. Atmosfäär on õdus, maitsekas ja mugav.

Loe edasi

Alexandri peakokalaud

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Alexandri peakokalaud ehk Alexander Chef's Table kutsub teid osa saama erakordsest toiduelamusest Tallinnas, mida isiklikult pakub teile Eesti parima restorani Alexander peakokk Matthias Diether Pädaste mõisast. See pole restoran, see on õhtusöögiklubitoidunautlejaile, kellele meeldib avastada uusi kogemusi. Matthias kutsub teid oma residentsi Toompeal, privaatses asukohas, ühes vanimas pealinna häärberis, mis pakub imeilusat linnavaadet.  Peakokk viib teid oma meeskonnaga kulinaarsele teekonnale, pakkudes seitsmekäigulist Põhjala Saarte degustatsioonimenüüd.  

Loe edasi

Restoran Tchaikovsky

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

18. sajandi lõpus saabusid Prantsuse parimad kokad Venemaale. Tulemuseks oli seninägematu kooslus Prantsuse ja Vene köögist. Meie kireks on taaselustada need meistrite käe all valminud retseptid ja täiendada neid meie endi kogemuste ja visiooniga. Õhtuti kõlab elav muusika, popurriid ja fantaasiad ooperitest, operettidest, ballettidest ning seaded sümfoonilistest teostest. Tchaikovsky on mitmeid kõrgeid auhindu võitnud tõeline kõrgtasemel toidunautlejatele mõeldud restoran, kus tähelepanu on pööratud ka kõige pisematele detailidele. Hinnaklass on saadava emotsiooni nautimise vääriline.  

Loe edasi

Restoran Art Priori

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Restoran Art Priori - see on kunst seintel ja taldrikul.  Pehmed, loomingulised ja väljapeetud maitsed pakuvad sulle elegantse ja üllatava toiduelamuse.

Loe edasi

Horisont Restoran & Baar

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Elegantne ja stiilne Horisont Restoran & Baar asub Swissôtel Tallinn hotelli kõige kõrgemal korrusel. See on ideaalne koht lõõgastumiseks ja viietärnilise köögi nautimiseks. Külalised saavad nautida lummavat panoraamvaadet Tallinna vanalinnale ja merele. Restoran Horisont pakub modernset toiduvalikut kasutades hooajalist, kohalikku ja rahvusvahelist toorainet. Restoran pakub privaatsete õhtusöökide võimalust selleks eraldatud ruumis.

Loe edasi

Restoran Ribe

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

2007. aastast Vene tänaval tegutseva restorani Ribe menüüd iseloomustab värske, hooajalise ja kindlasti valdavalt kodumaise tooraine kasutamine. Loomulikult lisatakse menüüsse ka Euroopa köökide maitseid ja tehnikaid. Restorani peakokk on Radoslav Mitro. Tänaseks on restoran Ribe valitud järjepidevalt Eesti 50 parima restorani hulka, sellest paaril viimasel aastal tähelepanuväärselt kõrgetele kohtadele esimeste seas. Ribes on olemas avar ja avatud ülemine saal ja privaatsemaid istumisvõimalusi pakkuv alumine saal. Suvel on avatud väliterrass. 

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Tallinn, Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri