TOP 10 restorani Tallinnas

Allikas: Oliver Moosus

TOP 10 restorani Tallinnas

Rahvusvahelise tuntusega kokkade poolt valmistatud, maitsemeeli paitavad ja hooajalist toorainet kasutavad road võiksid olla põhjuseks, miks külastada Tallinna parimaid restorane. Kuid hunnitud vaated ja hoolikalt läbimõeldud interjööridisain on need, mis loovad kogemuse, mis jääb pikaks ajaks püsima. Tipprestorane võid leida põnevatest ja ebaharilikest asupaikadest, näiteks 15.sajandil ehitatud hoonetest kuni kõrghoone 30.korrusel paikneva katuserestoranini välja. Kõik need kulinaariatemplid leiad ka Põhjamaade parimate restoranide nimistust White Guide Nordic.

1

NOA restoran

Harju maakond, Pirita linnaosa

NOA restoran on kõike muud kui uppuv laev. Vastupidi - Noa paistab silma nii oma asukoha, arhitektuuri kui ka sisekujundusega. Ja kindlasti leiab siit parimad maitsed koos miljonivaatega Tallinna siluetile ning merele.

Loe edasi
2

Restoran 180° by Matthias Diether

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

180° on Michelini tärniga pärjatud Matthias Dietheri ja tema pühendunud meeskonna looming. "Toit, mida valmistame, peab kõnelema iseenda eest. See tähendab, et tõeline staar on tooraine ise ilma liigsete lisadeta," kirjeldab Matthias oma põhimõtteid. Ajaloolises Noblessneri sadamas asuva lummava merevaatega  fine dining  restorani avatud köök ja elegantne menüü pakuvad lisaks maitseelamustele ka visuaalset naudingut. 10-kohalises ühislauas serveeritakse 6-käiguline menüü, mille käigus näeb lähedalt ka kogu toiduvalmistamist. Individuaalsetes laudades saab valida 4-6-käigulise menüü vahel.

Loe edasi
3

Restoran Ö

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Ö on eesti keeles väga oluline ja lihtsalt nii ilus täht, et sel peab laskma kenasti kölada! Restoran Ö pakub oma klientidele uutmoodi naudingut põhjamaisest köögist, õhtusöök on nagu väike etendus, mis jutustab oma loo. Restorani peakokkade jaoks on iseenesest mõistetav kasutada parimat kohalikku ja põhjamaist toorainet ning teha koostööd väiketootjate ja talunikega. Hooaegsus, korilus ja iidsed toiduvalmistamise viisid - vanu klassikuid algosadeks lahti võttes ja uudsel kujul uuesti kokku pannes saab toit olema aus. Roogade väljamõtlemisel kaasame alati pisut muhedat Saare huumorit...   

Loe edasi
4

Restoran Puri

Harju maakond, Haabersti linnaosa

Puri on kaks-ühes-restoran. A la carte -pool on mõeldud igapäevaseks söömiseks ning Chef’s Side gurmaanseteks elamusteks. Siin on võimalus nautida nii lõuna- kui ka õhtusööki hubases ning maitsekas atmosfääris lummavate vaadetega jahisadamale. Puri Restoranis kõik toorained on väga hoolikalt, et pakkuda ainult parimaid maitseid ning meeldejäävat kogemust. Puri restorani klientidel on ka võimalus valida toidu kõrvale parimaid veine meie maja sommeljee poolt koostatud veinikaardist. Meie restorani on võimalik tulla ka otse merelt - Sinu jahile on olemas koht sadama külaliskail.

Loe edasi
5

Restoran ORE

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Restoran ORE loov ja eklektiline köök kannab hoolt selle eest, et sa kogeks uusi maitseid ja huvitavaid kooslusi. Nii menüü kui ka joogikaart on pidevas muutumises, vastavalt hooaja saadustele, ideedele ja kogutud inspiratsioonile leiad siit alati midagi uut.  Restorani peasaalis on ruumi 60le külalisele, privaatsaal mahutab kuni 32 inimest. Atmosfäär on õdus, maitsekas ja mugav.

Loe edasi
6

Restoran Juur

Harju maakond, Lasnamäe linnaosa

Gourmet Coffee Restoran JUUR on sündinud inspireerituna loodust hoidvast mõtteviisist ja Põhjala köögi ideedest. Restoranis kohtuvad taldrikul eestimaine tooraine, põhjamaiselt karge maitse ning kokakunsti meisterlikkus. Usume, et Eestimaa metsades, põldudel ja veekogudes on veel väga palju ära unustatud või avastamata toiduaineid, mis ootavad taas meie toidulauale pääsemist. Meie menüü peegeldab aastaaegade vaheldumist.  

7

Restoran Art Priori

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Restoran Art Priori - eksklusiivne kunstirestoran Eestis –  täiuslikud elamused igale meelele. Erakordne interjöör on inspireeritud gooti arhitektuurist ja kolme söögisaali seinu kaunistavad nii Euroopa vanade meistrite orginaalmaalid kui ka Eesti kunstnike tööd.Art Priorisse tullakse nautima head toitu, kuid mitte üksnes, eesmärk on emotsioonide mitmekesisus. Kõik road on eranditult laktoosivabad ja valmistatud ökoloogiliselt puhtast toorainest. Juhindutakse klassikast, muutes selle oma köögis isikupäraselt unikaalseks.  

8

Horisont Restoran & Baar

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Elegantne ja stiilne Horisont Restoran & Baar asub Swissôtel Tallinn hotelli kõige kõrgemal korrusel. See on ideaalne koht lõõgastumiseks ja viietärnilise köögi nautimiseks. Külalised saavad nautida lummavat panoraamvaadet Tallinna vanalinnale ja merele. Restoran Horisont pakub modernset toiduvalikut kasutades hooajalist, kohalikku ja rahvusvahelist toorainet. Restoran pakub privaatsete õhtusöökide võimalust selleks eraldatud ruumis.

Loe edasi
9

Restoran Tchaikovsky

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

18. sajandi lõpus saabusid Prantsuse parimad kokad Venemaale. Tulemuseks oli seninägematu kooslus Prantsuse ja Vene köögist. Meie kireks on taaselustada need meistrite käe all valminud retseptid ja täiendada neid meie endi kogemuste ja visiooniga. Õhtuti kõlab elav muusika, popurriid ja fantaasiad ooperitest, operettidest, ballettidest ning seaded sümfoonilistest teostest. Tchaikovsky on mitmeid kõrgeid auhindu võitnud tõeline kõrgtasemel toidunautlejatele mõeldud restoran, kus tähelepanu on pööratud ka kõige pisematele detailidele. Hinnaklass on saadava emotsiooni nautimise vääriline.  

10

Restoran Leib

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Restoran Leib pakub käsitsi valmistatud leiba kõrvuti kohalikust naturaalsest toorainest valmistatud roogadega - lihtne, samas lihtsalt suurepärane gastronoomiline nauding. Me armastame lihtsat, hingega valmistatud toitu värskeimast toorainest. Meile ei meeldi keerulised kombinatsioonid, peenutsev teenindus ega kõrged hinnad. Seepärast lõimegi restorani Leib: koht, kus me ka ise igapäevaselt hea meelega einestaks. Oleme keskendunud eestlusele ning kõigele, mida meie loodus pakkuda suudab.Selleks teeme igapäevaselt koostööd kohalike põllumeeste, kalameeste ja teiste väiketootjatega.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.06.2020

Teema: Tallinn, Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri