TOP 10 restorani Tallinnas

Allikas: Oliver Moosus

TOP 10 restorani Tallinnas

Ajakiri White Guide tõstab igal aastal esile isikupäraseid restorane. Need on erilised oma atmosfääri, menüüvaliku ja hooajalise oskusliku tooraine kasutamise poolest, lisaks töötavad seal tihtipeale ka rahvusvaheliselt tunnustatud kokad, kelle käe alt ei väljugi muud kui ainult kunsti. Allolevad söögikohad said tunnustuse möödunud, 2020. aastal. NB! Restoran ORE on hetkel suletud!

Restoran 180° by Matthias Diether

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

180° on Michelini tärniga pärjatud Matthias Dietheri ja tema pühendunud meeskonna looming. "Toit, mida valmistame, peab kõnelema iseenda eest. See tähendab, et tõeline staar on tooraine ise ilma liigsete lisadeta," kirjeldab Matthias oma põhimõtteid. Ajaloolises Noblessneri sadamas asuva lummava merevaatega  fine dining  restorani avatud köök ja elegantne menüü pakuvad lisaks maitseelamustele ka visuaalset naudingut. 10-kohalises ühislauas serveeritakse 6-käiguline menüü, mille käigus näeb lähedalt ka kogu toiduvalmistamist. Individuaalsetes laudades saab valida 4-6-käigulise menüü vahel.

Loe edasi

Restoran Ö

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Ö on eesti keeles väga oluline ja lihtsalt nii ilus täht, et sel peab laskma kenasti kölada! Restoran Ö pakub oma klientidele uutmoodi naudingut põhjamaisest köögist, õhtusöök on nagu väike etendus, mis jutustab oma loo. Restorani peakokkade jaoks on iseenesest mõistetav kasutada parimat kohalikku ja põhjamaist toorainet ning teha koostööd väiketootjate ja talunikega. Hooaegsus, korilus ja iidsed toiduvalmistamise viisid - vanu klassikuid algosadeks lahti võttes ja uudsel kujul uuesti kokku pannes saab toit olema aus. Roogade väljamõtlemisel kaasame alati pisut muhedat Saare huumorit...   

Loe edasi

Restoran ORE

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Restoran ORE loov ja eklektiline köök kannab hoolt selle eest, et sa kogeks uusi maitseid ja huvitavaid kooslusi. Nii menüü kui ka joogikaart on pidevas muutumises, vastavalt hooaja saadustele, ideedele ja kogutud inspiratsioonile leiad siit alati midagi uut.  Restorani peasaalis on ruumi 60le külalisele, privaatsaal mahutab kuni 32 inimest. Atmosfäär on õdus, maitsekas ja mugav.

Loe edasi

Horisont Restoran & Baar

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Elegantne ja stiilne Horisont Restoran & Baar asub Swissôtel Tallinn hotelli kõige kõrgemal korrusel ning on ideaalne koht lõõgastumiseks ja viietärnilise köögi nautimiseks. Külalised saavad nautida lummavat panoraamvaadet Tallinna vanalinnale ja merele. Restoran Horisont pakub modernset toiduvalikut kasutades hooajalist, kohalikku ja rahvusvahelist toorainet. Restoranil on ka imeliste vaadetega Privaatruum, kus on võimalik korraldada privaatseid õhtusööke.

Loe edasi

Restoran Tchaikovsky

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

18. sajandi lõpus saabusid Prantsuse parimad kokad Venemaale. Tulemuseks oli seninägematu kooslus Prantsuse ja Vene köögist. Meie kireks on taaselustada need meistrite käe all valminud retseptid ja täiendada neid meie endi kogemuste ja visiooniga. Õhtuti kõlab elav muusika, popurriid ja fantaasiad ooperitest, operettidest, ballettidest ning seaded sümfoonilistest teostest. Tchaikovsky on mitmeid kõrgeid auhindu võitnud tõeline kõrgtasemel toidunautlejatele mõeldud restoran, kus tähelepanu on pööratud ka kõige pisematele detailidele. Hinnaklass on saadava emotsiooni nautimise vääriline.  

Loe edasi

Restoran Puri

Harju maakond, Haabersti linnaosa

Puri on kaks-ühes-restoran. A la carte-pool on mõeldud igapäevaseks söömiseks. Siin on võimalus nautida nii lõuna- kui ka õhtusööki hubases ning maitsekas atmosfääris lummavate vaadetega jahisadamale. Puri Restoranis kõik toorained on väga hoolikalt, et pakkuda ainult parimaid maitseid ning meeldejäävat kogemust. Puri restorani klientidel on ka võimalus valida toidu kõrvale parimaid veine meie maja sommeljee poolt koostatud veinikaardist. Meie restorani on võimalik tulla ka otse merelt - Sinu jahile on olemas koht sadama külaliskail.  

Loe edasi

Fotografiska Restoran & Katuseaed

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Meie inspiratsiooniallikateks on hooajad maal, merel ja metsas. Tahame pakkuda parimat toiduelamust, töötades null-kulu põhimõttel. Kõik, mis õiest juureni või ninast sabani, leiab kasutust – nii köögis kui baaris. Sellest vähesest, mis alles jääb, saab üleöö kompost ja jõuab tagasi põldudele ja peenardele. Lihtne, aus ja hea. Meie toidu hing on jätkusuutliku restorani eestkõneleja, mitmekülgse karjääriga Muhust (Pädaste) Rootsi (Fäviken Magasinet) ja Prantsusmaani (Fulgurance), kaasaegse Eesti maitse kujundaja Peeter Pihel.

Loe edasi

Restoran NOA

Harju maakond, Pirita linnaosa

Restoran NOA on kõige uuemate toidutrendide esimene Eestissetooja ja kohalike moevoolude looja. Restorani toidud on hooajalistest ja värsketest toorainetest ning tublisti tehakse tööd nende efektse väljanägemise nimel. Lisaks leiad meilt Tallinna ainukese oma mereandidega akvaariumi. Kokteilikaardiga pakub NOA konkurentsi Eesti kõige parematele kokteilibaaridele. Signatuurkokteilide nimistu on siin pikk. Mitu nendest on juba toonud majja rahvusvahelise auhinna. Merevaatega suured aknad ning õdus terrass ootab sind nautima nii päikeseloojangut kui ka imelist vaadet Tallinna siluetile.

Loe edasi

Lore Bistroo

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Sellest kogukondlikust kohtumispaigast Kalamajas on kujunenud sõprade ja perekondadega kvaliteetaja veetmise keskpunkt. Lore bistroos pakume ahvatlevalt eklektilist menüüd, mis koosneb mõnusalt moodsa vindiga vanadest headest mugavustoidu klassikutest. Meie toiduvalik pakub avastamisrõõmu jagamiseks mõeldud palade näol, mille inspiratsiooni oleme kogunud toidureisidel. Leia meid Noblessneri jahisadamast. Oleme ennast sisse seadnud ajaloolises laevatehase hoones, kus asub ka kunstikeskus Kai. Siin saab kombineerida maitseelamusi kunstiga ja tunda rõõmu nii heast toidust kui ka üksteisest.

Loe edasi

Restoran Härg

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Restorani Härg eesmärk on pakkuda parima kvaliteediga steike, madalal kuumusel küpsetatud liha, hõrgutavaid grillroogasid ja sinna juurde tervislikke salateid ja värskeid mahlasid/smuutisid. Tähtsal kohal on parimad veinid, veinikaart on eriti lai – enamus Coravin-meetodil. Kasutame ainult väga kvaliteetset toorainet maailma parimatest farmidest. Suur rõhk on ehtsal tulel – road grillitakse otse süte kohal ja sees, firmaroog on Enn Tobrelutsu kuulus söesteik ehk dirty steak. Lisaks parimale toidule loovad suurepärase meeleolu õdus miljöö, hea muusika, tõeliselt stiilne interjöör ja sisehoov.

Loe edasi
Viimati muudetud: 26.05.2021

Teema: Tallinn, Söök, Jook ja Ööelu

Uudiskiri