Tunnustused jagatud: parimad söögikohad lastega peredele 2022

Allikas: Mariann Liimal, Visit Estonia

Tunnustused jagatud: parimad söögikohad lastega peredele 2022

Eesti Lasterikaste Perede Liit hakkas eelmisest aastast andma välja peresõbraliku söögikoha märgist. Selleaastased märgisaajad on selgunud. Vaatame need üle.

Kas lastega koos söömine on stress või lõbu? Sõltub sellest, kuhu einestama minna. Lapse nõudmised on lihtsad – ta tahab toitu, mis talle maitseb ja millest ta aru saab, mis see on. Aga tema söömine käib kähku! Ja edasi tahab ta mängida või midagi muud huvitavat ette võtta.

Kui söögikoht on südamliku stiiliga, tunnevad kõik end seal ühtviisi vabalt. Eesti toidukohtade trumbiks on puhtad, ehtsad ja kohalikud maitsed liigse peenutsemiseta.


Põhja-Eestis

Ida-Virumaa peresõbralik söögikoht on Tulivee rannarestoran, mis on kujundatud just lastega perede jaoks – mängunurk ja spetsiaalne menüü. Lääne-Virumaal sai kiitust Rohuaia kohvik. Järvamaa ilmselt tuntuim ja nüüd ka peresõbralikuks kohaks tunnustatud söögikoht on Tikupoiss – jääb mõnusasti teele ja ilmselt on tegemist ainsa söögikohaga Eestis, kus toitu saab nautida kiikudes (ka täiskasvanud).

Harjumaal ja Tallinnas said peresõbraliku tunnustuse lausa mitmed söögikohad. Näiteks kohvik Bopp, kus ka laste menüüs on tervislikke valikuid. Restoranis Brasserie 11 saavad eelkooliealised lapsed prantsuse köögi hõrgutisi nautida täiesti tasuta. Lastele pakutakse enne pearooga tervislikku ja värsket näksimist, on olemas mängunurk ja muid tegevusi.

Peresõbralik toidukoht Kalamajas on Clos Resto – hindajate sõnul on just seal mõnus pidada tähtsamaid pereüritusi. Pühapäevased brantšid pea aga City Grill House'is – seal on lastele ka LED-joonistustahvlid. Väga erilise lastenurgaga ja suvise õuealaga on kohvik Ukas, mis asub Sakus.

Ka Lore Bistroos Noblessneris on lastele meelepärane menüü ning vahva mänguriiul, kust leiab igale maitsele midagi sobivat. Ka pere kõige pisematele tehakse köögis püree valmis.

Pererestoranis ja kohvikus Claudz olla maailma suurim mängunurk. Restoranis Pann ja Kook aga Lotte Mängumaa. Söögikoht Allee pakub looduslähedast puhkekohta Tallinna südames, Lucca aga head sööki ja keskkonda Tallinna külje all Tiskres.

Restoranis Nero on lastele oma menüü ja värvimiseks pildid. Pühapäeviti on seal pere-brunchid, kus saab jäätist, pannkooki, lastele kokteile, multikaid ja palju muud.

Peresõbralik koht ei pea alati olema mängunurgaga ja seda tõestab hästi Ristorante Flavore – rahuliku õhkkonnaga malbe restoran, kus on lastemeelsed loomakujulised pizzad ja nämmad magustoidud. Nõmme perede lemmik on sel aastal restoran Snoob, kus on mängunurk ja rikkalik lastemenüü.


Lõuna-Eestis

Tartus tunnustati kohvikut Cafe Truffe – õdus atmosfäär, lastel mõnusalt ruumi liikuda ja tegutseda. Kohvik Spargel sai kiita oma suure mängunurga eest ning Vaga Mamas on hubane keskkond. Ja kõik eelnevalt nimetatud söögikohad pakuvad menüüd, mis tõepoolest lastele meeldib. Juulamõisa kohapärimuskohvikus Tartumaal saab osa tõelistest looduse maitsetest nagu näiteks kuusevõrsed, marjad ja kasemahl. Peresõbralikkust õhkab igast otsast.

Valgamaale minnes on pered oodatud Ugandi restorani või Valgas asuvasse kohvikusse Johanna, mis olevat laste lemmikkoht selles linnas. Võrumaal tunnustuse saanud kohvik ei vaja pikalt selgitamist, miks just nemad esile kerkisid – "ole sa machomees või hellik, pannkook on ikka lemmik". Just sellise lausega end kohvik Pannukas ehib.

Võrumaal mine Stedingu kohvikusse, kus on häid valikuid ka vegantoidu sõpradele. Viljandimaa parim perekoht on Reimani kohvik – seal on mängunurk, hubane atmosfäär ja sõbralik teenindus. Viljandi teine tunnustus läheb Villa Mariale, mis on vegantoidu austajate lemmikkoht. Ja kolmandana tunnustati Viljandis kohvikut Fellin.

Põlvamaal meelitab peresid Seto Tsäimaja, mis on kultuuriline elamus igas vanuses sööjale.

Lääne-Eestis

Pärnumaal ootavad lastega peresid Vorstid & Vahvlid Köök & Baar – menüü pidavat olema meelepärane kõikidele Pärnumaa lastele. Villa Ammende on luksuslik, aga jagab seda uhkust lahkelt ka kõikidele lastele. Statka Resto, kuhu peab laua saamiseks lausa broneeringu tegema, sest külastajaid jagub hulganisti. No ja mis meelitaks lapsi (ja ka täiskasvanuid) paremini kui kaneelirulli lõhnaline söögikoht?! Selleks on muidugi Pärnus asuv pagaritöökoda Leivakas. Kogu pere on oodatud!

Saartel

Juba teist aastat järjest tunnustati Gospa restorani – see on lausa perede absoluutne lemmik. Saaremaal said tunnustuse ka restoran Arensburg, kohvik-lounge Chameleon ja Saaremaa Veski. Lastesõbralikkust jagub ka Hiiumaale – seal said tunnustuse Tuuletorni kohvik Ruudi ja Kõrgessaare sadamakohvik, mis on kohaliku gurmeega toidukoht.


Loe siit, mille alusel peresõbralikkust hinnatakse.

Viimati muudetud: 10.08.2022

Teema: Söök, Jook ja Ööelu