Tallinn – kaunis pealinn mere kaldal

Allikas: Gen Vagula, Visit Estonia

Tallinn – kaunis pealinn mere kaldal

Tallinn on alati olnud siinsete vete oluline kaubasadam ning kaunis merelinn. Meri pani aluse asumi rikkusele ja tähtsusele hansalinnana, meri on ka tänapäeval tähtsal kohal iga linnaelaniku südames.

Kenad liivarannad, mitmed sadamad, tsaariaegsed kaitserajatised, merele avatud linnaruum hubaste mereäärsete elurajoonidega – kõik see mahub pealinna 46-kilomeetri pikkusele rannajoonele. 

Tänasel päeval jõuab reisi- ja kaubalaevade kõrval Tallinna üha rohkem suuri kruiisilaevu, kuid olulisel kohal on ka jahtsadamad, mis pea kõik on kujunenud meelelahutus- ja huvikeskusteks. Et nendega tutvuda, tasub ette võtta Tallinna sadamate kaatriekskursioon.

Kui aga plaanis on jalutuskäik, siis kõigest 15 minuti kaugusel kesklinnast asub Noblessneri jahisadam, kust leiab mõnusa atmosfääri ja erilised söögikohad. Kui jalutada Euroopa põnevaima meremuuseumi Lennusadama poole, siis sealsamas asub Lennusadama jahisadam, mis on koduks muuseumilaevadele, kellest väärikaim on 100-aastane jäämurdja Suur Tõll.

Lennusadama jahisadam

Foto: Visit Estonia 

Tallinna südames paikneb Vanasadama Jahisadam, mille läheduses kihab linnamelu oma baaride, restoranide ja kaubanduskeskustega.

Kesklinnast vaid 10-minutise sõidu kaugusel Pirital asuvad Kalevi Jahtklubi Sadam ja Pirita TOP Sadam. Piritale tasub jalutada ka mööda kaunist rannaäärset Pirita promenaadi, mis saab alguse Kadriorust ja on linnarahva lemmikpaik nii jalutamiseks kui sportimiseks. Pirital asuvad mitmed suurepärased restoranid, kus hõrkude maitsete kõrvale pakuvad naudingut imelised merevaated.

Linnast pisut kaugemale jääb Kakumäe jahisadam, mis on kaasaegne mereäärne vabaajakeskus tervele perele.

Restoran NOA Pirital

Foto:  Restoran NOA, Visit Estonia

Mere lähedust meenutab jahe soolane meretuul, mis on igale linnaelanikule iseenesestmõistetav. Kui soovid merd pisut kaugemalt ja kõrgemalt imetleda, siis tasub minna Patkuli vaateplatvormile, ronida Oleviste kiriku torni , teha tiir uue Skywheel of Tallinn vaaterattaga või minna vaatama uuendatud Niguliste muuseumi vaatetorni, kuhu nüüdsest saab sõita klaaslifitga. Mere läheduse koos ajaloohuviga saab aga ühendada külastusega Eesti Vabaõhumuuseumi või Viimsi Vabaõhumuuseumisse.


Vaata ka uut reklaamklippi Tallinnast, mis eelkõige suunatud välisturistile,

kuid mõjub inspireerivalt ka meile, kohalikele:

Skywheel of Tallinn vaateratas

Foto: Kaval Ants Stuudio, Super Skypark, Visit Estonia

Merele on avatud paljud Tallinna sündmused ja üritused. Juulis toimuvad Tallinna Merepäevad koondavad oma värvika programmiga üritusi nii Põhja-Tallinna sadamates kui lahel.

Otse mere kaldal, laulukaare all toimub rahva tähtsaim pidu – laulupidu. Nimetamata ei saa jätta ka IRONMANi Tallinna triatloni ja festivali, mis pakub sportimise võimalusi tuhandatele inimestele üle maailma.

Viimati muudetud: 02.05.2023

Teema: Tallinn, Kultuur ja Ajalugu, Söök, Jook ja Ööelu, Aktiivne puhkus