„Ma olen õudne saunaskäija!“

Uudo Sepp kiidab Eesti spaahotelle, ent suitsusauna jätab teistele nautida

Allikas: Uudo Sepp

„Ma olen õudne saunaskäija!“

Uudo ütleb, et tema jaoks on Eesti spaade maa. „Meil on nii palju spaasid - Pärnus, Tallinnas, Tartus, Kuressaares, Viimsi 18+… Igale maitsele leidub midagi, ka hoolitsusi on mudaravist soolaga protseduurideni välja,“ loetleb ta. „Mulle meeldib väga ka näiteks Aqva Spa Rakveres, ning tulevikus tahaksin Tartusse V Spaasse minna,“ on tal plaan paigas.

Uudo ütleb, et on korra proovinud ka oma traditsioonide tõttu UNESCO pärandlisti kuuluvat suitsusauna. „Oi, see oli hästi vänge! See on põnev kogemus, aga mitte mulle, mina käin saunas pigem kuumuse pärast,“ eelistab ta siiski tavasaunu.

Foto: Uudo Sepp

Suviti tahab Uudo olla eelkõige Saaremaal. „Meri tekitab minus kodutunnet.“ Neile, kes Saaremaal nii palju käinud pole, soovitabki ta esmalt mere äärde minna. „Kindlasti tuleks ära käia ka Saaremaa tipus Sõrve tuletorni juures, seal on ka mu enda kodu. Noh ja muidugi Panga pank oma erakordse vaate tõttu, Kaali järv, Angla tuulikud ning hotellid,“ tutvustab ta oma kodusaart.

Talvel satub Uudo sageli ka Otepääle. „Mu tüdruku vanemad elavad Otepääl ning hiljuti olen hakanud seal mäel käima, endas nii-öelda lumemehe avastanud – mulle meeldib lumelauda sõita.“

Ekstreemsed elamused köidavad Uudot

„Sel suvel käisin Pühajärvel jaanitulel, kus sai kraana otsast benji-hüpet teha.“ Loomulikult proovis Uudo selle ära! „Sealt ülevalt oli järvedele ja metsadele hästi äge vaade! Järgmine ilus hetk oli muidugi sealt alla hüppamine,“ naerab ta.

See polnud Uudo ainus kokkupuude närvikõdi tekitavate elamustega. Saaremaal on ta teinud langevarjuhüpet ning Rummu karjääris sukeldumas käinud. „See veealune vangla seal on tohutult äge!“ on ta vaimustunud.

Uudo Rummu karjääris sukeldumas

Foto: Uudo Sepp


„Eelmisel aastal käisin Pirital surfiklubis, proovisin SUPimatka ja õppisin purjelaual surfamist – soovitan seda kõigile,“ ütleb Uudo. Veel mainib ta Estrella wakeparki Männikul.

„Aga tegelikult soovitan ma inimestel kalale minna,“ sõnab Uudo. „Paned õhtul võrgud sisse, siis teed sõpradega väikse grilli ja lõkke ning hommikul varakult lähed võrgust kala välja tõmbama.“ Uudo jaoks on kalastamine mõnus puhkus nii vaimule kui kehale.

„Minge kalale! Õhtul paned võrgud sisse, teed sõpradega väikse grilli ja lõkke, ning varahommikul tõmbad võrguga kala välja. See on mõnus puhkus nii vaimule kui kehale.“

Ekstreemsete kogemuste otsijana on Uudol plaan lähiajal jõuda nii Nõiakaevu vaatama kui Emajõele kanuuretkele. „Kusagilt kuulsin, et Kiviõlis saab mäe otsast trossiga pikalt alla lasta, nii et sinna tahan kindlasti minna! Juba Otepää seikluspargi trossilaskumine oli äge, nii et usun, et Kiviõlis on ka.“