Tuttav ja tundmatu sihtkoht Ida-Virumaa kutsub, et kogeda haaravaid seiklusi ning panna end proovile seiklusparkides, vee- ja motospordis. Siinne rikkalik tööstuspärand on viimastel aastatel läbinud tuntava arengu ja muutunud väljakutseid pakkuvaks seiklusmaaks. Tegevust jagub nii suve- kui talvehooajaks ja piirduma ei pea sugugi vaid ühe päevaga. Tule koos sõpradega ja pange end proovile! Seikle puhates, puhka seigeldes – Ida-Viru ootab Sind!
Alutaguse Seikluspark asub Ida-Virumaal Kurtna järvestiku alal, Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Seikluspargis on viis erineva raskusastmega seiklusrada, 22 põneva ülesandega Laste Seikluspark. Siin saad teha Eesti ühed pikimad õhusõidud üle järve. Seikluspargi põhiradade külastamiseks pead Sa olema vähemalt 140 cm pikk. Lasterajale pääsevad seiklema vähemalt 110 cm pikkused külastajad. Väikestele tasuta ronimisväljak. Seiklema saad tulla ka lahtiolekuaegade välisel ajal, siis on oodatud grupid alates 10 inimesest ja vajalik on ette broneerimine.
Loe edasiKiviõli Seikluskeskus asub Kiviõli linna põhjapoolses küljes oleval vanal tuhamäel, mille ühel küljel on talvel avatud Eesti pikimad suusanõlvad ja põnevaim lumelauapark. Suvel on avatud uhiuus kogupere elamuspark, downhillirajad, disc-golfi rada ja palju muud. Mäe teine pool on motokeskus ja seal on Eesti esimene MM-etapi rada. Raja pikkus 1950 m, kõrguste vahe 26 m. Mäe jalamil on avatud kogupere elamuspark mille atraktsioonid on avatud suveperioodil ja sobivad lastega peredele, kus mõnus aega koos veeta.
Loe edasiIda-Viru maakond, Kohtla-Nõmme alev
Soovid seiklust maasturitega, ise juhtida? Siis sea sammud Ida-Virumaa poole! Sind ootab sõit maasturitega Aidu vanas põlevkivikarjääris. Külastame mitmeid huvitavaid kohti nagu Sipelgamägi, sõudekanal, vanad settebasseinid, veega täitunud tranšeed, kivihiis, karjääri vingeim vaade, jõe läbimine ja palju muud. Giid jõuab kindlasti rääkida nii põlevkivi kui ka keskkonna teemadel. See on päev täis põnevat maastikku ja samas ka tõsine off-road elamus! Sobib hästi sõpruskondadele ja seltskonna suurus saab olla suvel 2-15 ja talvel 2-10 inimest.
Aidu veespordikeskus on endisesse põlevkivikarjääri rajatud unikaalne külastusatraktsioon, mis sobib nii rahvusvaheliste spordiürituste läbiviimiseks kui ka lihtsalt aktiivseks puhkamiseks. Aidus on kümneid kilomeetreid tehisveekogusid, kus saab sõuda, aerutada, sukelduda, kala püüda ja matkata.Maailmas on vähe kohti, kus niivõrd eredal kujul toimiksid sümbioosis maa ja vesi, tööstus ja loodus, sport ja kultuur, minevik ja olevik. Kui soovid Aidu veeteid avastada draakonpaadi, kanuude või mootorpaadiga, siis kirjuta meile. Karjääri muutumist saad näha siit. Aidu veematka ja Cupi video.
Loe edasi