Seikluspuhkus Ida-Eestis

Allikas: Joosep Martinson

Seikluspuhkus Ida-Eestis

Tuttav ja tundmatu sihtkoht Ida-Virumaa kutsub, et kogeda haaravaid seiklusi ning panna end proovile seiklusparkides, vee- ja motospordis. Siinne rikkalik tööstuspärand on viimastel aastatel läbinud tuntava arengu ja muutunud väljakutseid pakkuvaks seiklusmaaks. Tegevust jagub nii suve- kui talvehooajaks ja piirduma ei pea sugugi vaid ühe päevaga. Tule koos sõpradega ja pange end proovile! Seikle puhates, puhka seigeldes – Ida-Viru ootab Sind!

Alutaguse Seikluspark

Alutaguse Seikluspark asub Ida-Virumaal, Kurtna järvestikus, Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Seikluspargis on 5 erineva raskusastmega seiklusrada, 22 põneva ülesandega Laste Seikluspark ning aastaringselt avatud tuubirajad. Siin saad teha Eesti ühed pikimad õhusõidud üle järve - trossisõitude pikkuseks on 400m ja 220m. Seikluspargi põhiradade külastamiseks pead Sa olema vähemalt 140 cm pikk. Lasterajale pääsevad seiklema vähemalt 110 cm pikkused külastajad. Seigelda saab ka lahtiolekuaegade välisel ajal, siis on oodatud grupid alates 10 inimesest, vajalik on ette broneerimine.   

Loe edasi

Kiviõli Seikluskeskus

Ida-Viru maakond, Kiviõli linn

Kiviõli Seikluskeskus asub Kiviõli linna põhjapoolses küljes oleval vanal tuhamäel, mille ühel küljel on talvel avatud Eesti pikimad suusanõlvad ja põnevaim lumelauapark. Suvel on avatud uhiuus kogupere elamuspark, downhillirajad, disc-golfi rada ja palju muud. Mäe teine pool on motokeskus ja seal on Eesti esimene MM-etapi rada. Raja pikkus 1950 m, kõrguste vahe 26 m. Mäe jalamil on avatud kogupere elamuspark mille atraktsioonid on avatud suveperioodil ja sobivad lastega peredele, kus mõnus aega koos veeta.  

Mägiautode rada Kiviõli Seikluskeskuses

Ida-Viru maakond, Kiviõli linn

Mägiautode rajal saad kogeda kiirust, põnevust ja naudingut esimesest sõidukorrast! Just nii kiiresti kui on julgust saad mäest alla kihutada turvaraami, sportistme, rooli ja piduriga varustatud autoga. Ülesviimise eest hoolitseb suusatõstuk, mis auto koos sinuga mäest üles tõmbab. Kokku on 8 autot ja ajavõtusüsteemi abil saab ka sõprade või kolleegidega võistlusmomendi tekitada ja aja peale võidu sõita. Sõitja peab olema vähemalt 150cm pikk, et jalg turvaliselt pidurini ulatuks. Ohutuse tagab ralliturvavöö, turvakaared ja autokummid raja keerulisemates osades.

Adrenaator Grupi off-road safari Aidu karjääris

Soovid seiklust maasturitega, ise juhtida? Siis sea sammud Ida-Virumaa poole! Sind ootab sõit maasturitega Aidu vanas põlevkivikarjääris. Külastame mitmeid huvitavaid kohti nagu Sipelgamägi, sõudekanal, vanad settebasseinid, veega täitunud tranšeed, kivihiis, karjääri vingeim vaade, jõe läbimine ja palju muud. Giid jõuab kindlasti rääkida nii põlevkivi kui ka keskkonna teemadel. See on päev täis põnevat maastikku ja samas ka tõsine off-road elamus! Sobib hästi sõpruskondadele ja seltskonna suurus saab olla suvel 2-15 ja talvel 2-10 inimest.

Loe edasi

Aidu veespordikeskus

Ida-Viru maakond, Aidu-Liiva küla

Aidu veespordikeskus on endisesse ja tänaseks suletud Aidu põlevkivikarjääri rajatav spordi- ja vabaajakeskus, mille südameks on rahvusvahelistele nõuetele vastav sõudekanal, veresoonteks kümneid kilomeetreid tehisveekogusid ning kõike seda hoiab elavana veepeal, vee sees ja vee ääres toimuvad aktiivsed tegevused: sõudmine, aerutamine, veemoto, sukeldumine, kalapüük, purjetamine, matkamine jms. Kui soovid Aidu veeteid avastada siis tellimisel saad sõita draakonpaadi, kanuude või mootorpaadiga. Mis muutused on karjääris toimunud saad näha siit. Aidus peetava Aidu veematka ja Cupi video.

Viimati muudetud: 07.03.2022

Teema: Põhja-Eesti, Aktiivne puhkus