TOP seiklused adrenaliiniotsijatele

Allikas: Mart Vares, Visit Estonia

TOP seiklused adrenaliiniotsijatele

Eesti ei pruugi esmapilgul seostuda seiklusturismi sihtkohana, aga lähemalt vaadates näeme, et peadpööritavatest seiklustest siin puudust ei tule. Väga erilise temaatikaga põgenemistoad ning safarid, ülikiire ja pikk trosslaskumine, verdtarretav servalkõnd 175 meetri kõrgusel... Siin on meie TOP nimekiri kõikidele täiskasvanud adrenaliiniotsijatele.

Eesti pikim trosslaskumine Kiviõli Seikluskeskuses

Ida-Viru maakond, Kiviõli linn

Kiviõli Seikluskeskuse üks elamusterohkem atraktsioon on kindlasti Eesti pikim trosslaskumine. Sõit käib mäe tippu ehitatud tornist 600 m kaugusele kulgevat trossi mööda, mille jooksul võib laskumiskiirus tõusta kuni 80 km/h. Laskumise lõpus on turvaline pidurdussüsteem. Trosslaskumise rada asub uues kogupere elamuspargis, kus tegemist jätkub terveks päevaks nii noortele kui vanadele.  Keha saab kinnitada keskuse peamajas asuvas kohvikus Hill Cafe. Pääs kohvikusse kogupere elamuskeskuse piletiga.

Loe edasi

Servakõnd Tallinna Teletorni 175 meetri kõrgusel avatud rõdul!

Harju maakond, Pirita linnaosa

Teletornis on avatud ekstreemne atraktsioon Walk On The Edge ehk Servakõnd, mis toimub torni vaateplatvormi avatud rõdu serval. 175 meetri kõrgusel saab täisringi ümber torni käia korraga kuni 4 inimest. Servakõnni kestvus on ca 30 minutit, mille jooksul tehakse teist tasuta fotosid, mille saadame Teile e-mailile. Servakõndi pakume E-P aprillist oktoobrini kell 10.30-18.00 eri keeltes, pilet osta kassast või Intrnetist. Broneerida saab ka teletorn@teletorn.ee. Servakõnni hind sisaldab külastuspääset Teletorni. Kõnd toimub vastavalt ilmastikutingimustele. Tule naudi närvikõditavat kõrgust!

Loe edasi

Porsche Ring - ainus ringrada Eestis

Pärnu maakond, Papsaare küla

Porsche Ring ehk Audru ringrada on Eesti ainuke autode ja mootorrataste ringrajasõiduks mõeldud suletud rada. Ringrajal saab võistlusi pidada neljal eri pikkuse ja kujuga trassil, millest pikim on 3,2 kilomeetrit. Lisaks kuulub kompleksi ka rallikrossirada ja off-road rada. Täna on Porsche Ring moodsaim ringrajakompleks kogu Põhja-Euroopas ning omab FIA Grade 4 litsentsi. Ringrajale saab tulla sõitma oma auto või mootorrattaga või rentida kohapeal rajaauto.  Porsche Ring pakub erinevaid sõiduelamusi nii üksikisikule kui gruppidele.

Loe edasi

Lange Motokeskus

Tartu maakond, Lange küla

Lange Motokeskuses on teie käsutuses mitmeid mainekaid võistlussarju võõrustanud maailmatasemel motokrossirada ja rahvusvahelistele nõuetele vastav looduslike tõusude ja langustega kardirada. Meie keskuses saavad elamuse nii harrastajad kui ka professionaalsed võistlussportlased. Väikestel lastel on võimalik teha oma esimesi ringid turvalisel kummiäärtega piiratud KTM rajal. Lisaks pakume võimalust meeldejäävate sündmuste korraldamiseks konverentsisaalis ning lõõgastumiseks saunas või avara terrassiga kohvikus.

Loe edasi

Pärnu Põgenemistoad - Põgenemine Pärnu vanast vanglast

Pärnu maakond, Pärnu linn

Avasime uuesti 2007. aastal suletud pika ajalooga legendaarse Pärnu vangla. Oleme loonud siia Põhjamaade ja Ida-Euroopa suurima mõistatusi täis põgenemistubade kompleksi. Vangla, kust tuleb põgeneda, varjab endas kõige psühhopaatsemate kurjategijate saladusi. Peate suutma vanglast põgeneda kolme tunni jooksul. Kui jääte hätta, on kohapeal ka vangivalvurid, kes pistise eest vihjeid jagavad. Vangla külastamine sobib nii väiksematele kui suurematele seltskondadele. Broneerige aeg kodulehel.

Loe edasi

Elamus karakatitsaga Peipsi järvejääl

Tartu maakond, Varnja alevik

Peipsi talvise silmailu nautimiseks broneeri endale elamusi pakkuv sõit Peipsi  jää peal karakatitsaga. Karakatitsad on kohalike Peipsi kalurite iseehitatud masinad, millel all suured lennukirehvid ning millega on ohutum talvisel Peipsil liigelda. Sõit karakatitsaga kestab 1h ning sisaldab ka peatusi. Peatuste ajal tutvustame erinevaid kalapüügivahendeid ja -meetodeid, kuidas kala jääaugust kätte saada. Veel räägime Peipsi kalurite pärandkultuurist, kohalikust eluolust ja karakatitsate erilisusest. Sõidud toimuvad üksnes jääolude sobivusel ja PPA loal järvejääle transpordiga minna.

Loe edasi

Jeebi safari Saaremaal

Saare maakond, Valjala alevik

Jeep'i maastikuorienteerumise minivõistlused ja safarid Saaremaal. Tule ja seikle mitmekümne hektari suurusel maa-alal. Sõita saad vanas karjääris ja metsarajal - naudi tõuse, langusi, kraave ja veealasid. Meie poolt on jeebid, rajad, orienteerumisseadmed ja instruktorid. Sõidud toimuvad igal aastaajal, igal nädalapäeval ja iga ilmaga - peamine on riietuda vastavalt ja võtta kaasa hea tuju ning seiklusvaim! Safari sobib nii suurematele gruppidele firmaüritusteks kui ka peredele põnevaks meelelahutuseks.

Loe edasi

Vibulaskmine liikuva märklaua pihta Fishing Villages

Pärnu maakond, Pärnu linn

Tulge veetke mõnusalt aega pere, töökaaslaste või sõprade seltsis looduses vibu lastes! Vibu laskmine ketaste pihta on ainulaadne ja põnev ajaviide ning sobib nii algajale kui kogenud vibusportlasele. Ei pea pelgama, kui pole ka üldse vibu varem käes hoidnud. Teid juhendavad MTÜ Pärnumaa Vibujaht kogenud instruktorid. Jaotame seltskonna gruppideks ja korraldame teile kaasahaaravad vibulaskevõistlused. Võistlejad sihivad korraga lendavaid kettaid mida masin õhku heidab ning võidab see, kes on kõige täpsem.  Sobib harrastamiseks suurepäraselt ka talvel! 1,5 h hind 150 €, iga järgnev tund 75 €

Loe edasi

Adrenaatori enduromatk Aidu karjääris

Ida-Viru maakond, Kohtla-Nõmme alev

Sõit toimub enduro tsiklitega karjääri tehismaastikul. Enne sõitu on äärmiselt tähtis määrata raja raskustase, et kogu grupp saaks sõiduga hakkama.  Kui sa juba tahad tsikliga Aidusse tulla, siis küsi pakkumist kaheks päevaks, koos majutuse, toitlustuse ja saunadega! Kui aga endal kaherattalist ei ole, siis soovitame selle rentida meie koostööpartnerilt. Küsi lisa. Sobib sõpruskondadele!

Loe edasi

Tartumaa Tervisespordikeskuse lasketiirud

Tartu maakond, Uderna küla

Virtuaal- ja õhkrelvadest laskmine toimub peahoone saalides aastaringselt. Suvehooajal kasutame spordipüstolist ja teenistusrelvadest laskmiseks 30 kohaga 25 m lasketiiru, spordipüssist laskmiseks on 42 ja 12 kohaga 50 m tiirud. Väiksemas tiirus kasutame suurvõistluste finaalideks ja tipplaskurite treeninguteks Eesti Laskurliidu elektroonilisi Sius Ascor märklaudu. Elektroonilisi märklaudu saab kasutada iga huviline instruktori juuresolekul. 50 m "Liikuva märgi" tiirus saab püssiga pihta lasta jooksva metssea ja põdra kujuga märklehele. Huvilistel on võimalik proovida ka vibu- ja jahilaskmist.

Loe edasi
Viimati muudetud: 08.03.2022

Teema: Aktiivne puhkus

Uudiskiri