TOP seiklused adrenaliiniotsijatele

Allikas: Mart Vares, Visit Estonia

TOP seiklused adrenaliiniotsijatele

Eesti ei pruugi esmapilgul seostuda seiklusturismi sihtkohana, aga lähemalt vaadates näeme, et peadpööritavatest seiklustest siin puudust ei tule. Väga erilise temaatikaga põgenemistoad ning safarid, ülikiire ja pikk trosslaskumine, verdtarretav servalkõnd 175 meetri kõrgusel... Siin on meie TOP nimekiri kõikidele täiskasvanud adrenaliiniotsijatele.

Eesti pikim trosslaskumine Kiviõli Seikluskeskuses

Kiviõli Seikluskeskuse üks elamusterohkem atraktsioon on kindlasti Eesti pikim trosslaskumine. Sõit käib mäe tippu ehitatud tornist 600 m kaugusele kulgevat trossi mööda, mille jooksul võib laskumiskiirus tõusta kuni 80 km/h. Laskumise lõpus on turvaline pidurdussüsteem. Trosslaskumise rada asub uues kogupere elamuspargis, kus tegemist jätkub terveks päevaks nii noortele kui vanadele.  Keha saab kinnitada keskuse peamajas asuvas kohvikus Hill Cafe. Pääs kohvikusse kogupere elamuskeskuse piletiga.

Loe edasi

Servakõnd Tallinna Teletorni 175 meetri kõrgusel avatud rõdul!

Teletornis on avatud ekstreemne atraktsioon Walk On The Edge ehk Servakõnd, mis toimub torni vaateplatvormi avatud rõdu serval. 175 meetri kõrgusel saab täisringi ümber torni käia korraga kuni 4 inimest. Servakõnni kestvus on ca 30 minutit, mille jooksul tehakse teist tasuta fotosid, mille saadame Teile e-mailile. Servakõndi pakume E-P aprillist-oktoobrini kell 10.30-18.00 eri keeltes, pilet osta kassast või Internetist. Broneerida saab ka teletorn@teletorn.ee. Servakõnni hind sisaldab külastuspääset Teletorni. Kõnd toimub vastavalt ilmastikutingimustele. Tule naudi närvikõditavat kõrgust!

Loe edasi

Porsche Ring - ainus ringrada Eestis

Porsche Ring ehk Audru ringrada on Eesti ainuke autode ja mootorrataste ringrajasõiduks mõeldud suletud rada. Ringrajal saab võistlusi pidada neljal eri pikkuse ja kujuga trassil, millest pikim on 3,2 kilomeetrit. Lisaks kuulub kompleksi ka rallikrossirada ja off-road rada. Täna on Porsche Ring moodsaim ringrajakompleks kogu Põhja-Euroopas ning omab FIA Grade 4 litsentsi. Ringrajale saab tulla sõitma oma auto või mootorrattaga või rentida kohapeal rajaauto.  Porsche Ring pakub erinevaid sõiduelamusi nii üksikisikule kui gruppidele.

Loe edasi

Lange Motokeskus

Lange Motokeskuses on teie käsutuses mitmeid mainekaid võistlussarju võõrustanud maailmatasemel motokrossirada ja rahvusvahelistele nõuetele vastav looduslike tõusude ja langustega kardirada. Meie keskuses saavad elamuse nii harrastajad kui ka professionaalsed võistlussportlased. Väikestel lastel on võimalik teha oma esimesi ringid turvalisel kummiäärtega piiratud KTM rajal. Lisaks pakume võimalust meeldejäävate sündmuste korraldamiseks konverentsisaalis ning lõõgastumiseks saunas või avara terrassiga kohvikus.

Loe edasi

Elamus karakatitsaga Peipsi järvejääl

Peipsi talvise silmailu nautimiseks broneeri endale elamusi pakkuv sõit Peipsi  jää peal karakatitsaga. Karakatitsad on kohalike Peipsi kalurite iseehitatud masinad, millel all suured lennukirehvid ning millega on ohutum talvisel Peipsil liigelda. Sõit karakatitsaga kestab 1h ning sisaldab ka peatusi. Peatuste ajal tutvustame erinevaid kalapüügivahendeid ja -meetodeid, kuidas kala jääaugust kätte saada. Veel räägime Peipsi kalurite pärandkultuurist, kohalikust eluolust ja karakatitsate erilisusest. Sõidud toimuvad üksnes jääolude sobivusel ja PPA loal järvejääle transpordiga minna.

Loe edasi

Adrenaatori enduromatk Aidu karjääris

Sõit toimub enduro tsiklitega karjääri tehismaastikul. Enne sõitu on äärmiselt tähtis määrata raja raskustase, et kogu grupp saaks sõiduga hakkama.  Kui sa juba tahad tsikliga Aidusse tulla, siis küsi pakkumist kaheks päevaks, koos majutuse, toitlustuse ja saunadega! Kui aga endal kaherattalist ei ole, siis soovitame selle rentida meie koostööpartnerilt. Küsi lisa. Sobib sõpruskondadele!  

Loe edasi

Jeebi safari Saaremaal

Jeep'i maastikuorienteerumise minivõistlused ja safarid Saaremaal. Tule ja seikle mitmekümne hektari suurusel maa-alal. Sõita saad vanas karjääris ja metsarajal - naudi tõuse, langusi, kraave ja veealasid. Meie poolt on jeebid, rajad, orienteerumisseadmed ja instruktorid. Sõidud toimuvad igal aastaajal, igal nädalapäeval ja iga ilmaga - peamine on riietuda vastavalt ja võtta kaasa hea tuju ning seiklusvaim! Safari sobib nii suurematele gruppidele firmaüritusteks kui ka peredele põnevaks meelelahutuseks.

Loe edasi

Vibulaskmine liikuva märklaua pihta Fishing Villages

Pärnu maakond, Pärnu linn

Tulge veetke mõnusalt aega pere, töökaaslaste või sõprade seltsis looduses vibu lastes! Vibu laskmine ketaste pihta on ainulaadne ja põnev ajaviide ning sobib nii algajale kui kogenud vibusportlasele. Ei pea pelgama, kui pole ka üldse vibu varem käes hoidnud. Teid juhendavad MTÜ Pärnumaa Vibujaht kogenud instruktorid. Jaotame seltskonna gruppideks ja korraldame teile kaasahaaravad vibulaskevõistlused. Võistlejad sihivad korraga lendavaid kettaid mida masin õhku heidab ning võidab see, kes on kõige täpsem.  Sobib suurepäraselt harrastamiseks ka talvel! 1,5 h hind 150€, iga järgnev tund 75€.

Kajakimatk Tallinna lahel

Tallinna lahe kajakimatkal tehakse tuur lahe kõige vaiksemas piirkonnas ja tutvutakse linna rohkete sadamatega. Tegemist on pigem kerge tegevusega, mis sobib erineva füüsilise taustaga inimestele. Retke esimeses osas aerutatakse endise Patarei vangla akende alt läbi. Edasi keeratakse sisse Lennusadamasse, kus seisavad jäälõhkuja „Suur Tõll" ja teised ajaloolised laevad, mida uudistada. Paljassaare poole aerutades heidetakse pilk Peetri sadamale, Miinisadamale, Hundipea sadamale ja Paljassaare sadamale. Katariina kai juures tehakse peatus, peale seda aerutatakse tagasi Linnahalli suunas.

Loe edasi

Rummu Seikluskeskus / Adventure Center Rummu

Harju maakond, Rummu alevik

Lisa oma elule sügavust ja adrenaliini! Rummu Seikluskeskus pakub suvisel perioodil võimaluse endise Rummu kaevanduse kristallselges vees tegeleda veespordiga ja avastada unikaalse karjääri veealust maailma. Meie professionaalsed instruktorid hoolitsevad Sinu turvalisuse eest ja elamus on garanteeritud. Lisaks sukeldumisele ja snorgeldamisele pakume Sulle ka kanuu ja SUP laudade matkasid. Korraldame Sinu ettevõtte suvepäevad või lõbusa päeva sõpruskonnale.

Rallisõit LaitseRallyPargis

LaitseRallyPark on autoalane teemapark, kõigest 30 minutit autosõitu Tallinna kesklinnast.  Tunne end tõelise rallipiloodina... Proovi võidusõitu kõige ehedamal moel meie 2,3 km pikkusel asfalt- ja kruusakattega paarisrajal. Võimalik on sõita BMW, Lada ralliauto või oma autoga - vali endale meelepärane ja rada on Sinu! Väiksematele seltskondadele korraldame võidusõite 2 ralliautot korraga rajal, suuremad grupid saavad sõita rallisprindi formaadis, kus on kuni 5 autot rajal. Palume sõidud eelnevalt broneerida.

Loe edasi

Tandem langevarjuhüpe kogenud instruktoriga Rapla lennuväljal

Tule tuuluta end vabalangemises või kingi üks unustamatu elamus oma sõbrale! Tandem langevarjuhüpe koos kogenud instruktoriga on lihtne ja turvaline viis proovida vabalangemist. „Reisija" turvaliselt instruktori külge kinnitatud ning maandutakse ühise langevarju all. Kuna maapealne ettevalmistus on lühike, sobib tandemhüpe suurepäraselt kingituseks. Tandemhüppe hind on 249 €, soovi korral saad 70 € eest juurde tellida ka videosalvestuse oma hüppest. Gruppidele alates viiest inimesest kehtib soodushind 219 €/inimene. Lisainfot leiad ja hüppele saad registreeruda meie kodulehel. 

Loe edasi

Enduro rent ja matkad Eestis

Naudi adrenaliinirohket enduroseiklust ja oled ägeda elamuse võrra rikkam! Võimalus on valida paljude eri raskusastmega radade seast – see tagab põnevuse ja väljakutsed nii tipptegijale kui algajale. Sind ootavad täielikult hooldatud tehniliselt heas korras enduro mootorrattad, vajalik varustus, professionaalne matkajuht, põnevad rajad, maitsvad eined, lõõgastav saun ja vajadusel majutus. Anna meile oma soovidest teada ja naudi just Sinule korraldatud enduroseiklust! Asume Tööstuse tn 13,  Kose-Uuemõisas, Harjumaal, kus saad oma seiklusteks rentida ka elektrilisi fatbike rattaid. Metsas näeme!

Loe edasi

Lasketiir Toosikannu Puhkekeskuses

Toosikannu Puhkekeskuse mitmekülgses lasketiirus on võimalik harjutada laskmist nii sile- kui ka vintraudsete jahisportrelvadega. Jahilaskmisel kasutatakse lendavate savitaldrikute pihta tulistamisel sileraudseid jahisportrelvi ja meil on kaks Compak Sporting väljakut kokku 12 märgihetemasinaga. Kuulitiirus saab vintraudse tulirelvaga lasta "jooksva metssea" harjutust 50 m distantsilt. Noored laskehuvilised saavad harjutada laskmist õhupüssist. Jahilaskmise paketti pakume alates 4 inimesest ja kogu tegevus toimub kogenud laskeinstruktori juhendamisel. Tule ja testi oma osavust ning lasketäpsust!  

Loe edasi

Veesuusatamine Kuressaares

Veeda meeleolukas päev merel liueldes. Pakume Kuressaares veesuusatamist kaatri taga. Paati mahub kuni 6 inimest ja tervel seltskonnal on võimalik veesuuska proovida. Paadi helisüsteemist saame lasta taustaks just sinu lemmikmuusikat. Kui sa kohe suuskadele minna ei soovi, siis võimaldame sulle tuubiga sõitu. Hinnas sisaldub kogu varustus (päästevestid, veesuusad). Vajamineva algõppe teeb kohapeal meie instruktor. 1 h sõitu 110 €, iga lisatund 90 €. Sõidud algavad Kuressaarest Roomassaare sadamast. NB! Veesuusatamiseks on parim tuulevaikne ja väheste lainetega ilm.

Loe edasi

Seikle Vabaks purjetamine Sorgu saarele

Sorgu on väike 5 ha suurune asustamata saar Pärnu lahes, Kihnu ja Manija naabruses. Regulaarne laevaliin saarele puudub, samuti pole saarel sadamat, seega on Sorgu saarele purjetamine puhas seiklus! Kunagi elas saarel majakavaht oma perega, tänaseks on aga saare hõivanud erinevad merelinnud, eriti kormoranide kolooniad. Saarel asub tuletorn ja palju muud põnevat avastamist! Rändlindude kaitse nimel on Sorgul liikumiskeeld 1.04-15.07. Purjetamine Sorgule ja tagasi võtab aega ca 8 h. Purjekale mahub 10 inimest.  

Loe edasi

Motor-paintball Tallinnas vanas Vene sõjaväeosas

Harju maakond, Tänassilma küla

Otsid firma suve- või talvepäevadeks, poissmeestepeoks või sünnipäevaks ideid? Meilt saad midagi teistsugust! Valige selleks põnev motor-paintball - autodega paintballilahing Harjumaal vanas Vene sõjaväeosas. Autode kasutamine paintballis annab mängule uue dimensiooni ja palju uusi võimalusi lahingu stsenaariumiteks ja mängu huvitavamaks ülesehituseks. Kasutage motor-paintballis autosid tankina, kaitsekilbiks või varitsemiseks. Meil on kõige mitmekesisem mänguala paintballilahingute pidamiseks – vana hüljatud militaarbaas erinevate lahingualade, ehitiste ning maa-aluste katakombidega.

Viimati muudetud: 08.03.2022

Teema: Aktiivne puhkus