Kuidas küll võiks koolivaheajal oma aega huvitavalt veeta? Üks võimalus on võtta koos perega ette üks põnev muuseumikülastus. Tallinna muuseumid ja vaatamisväärsused pakuvad selleks sügiseks küllaga uurimist - külastada saab näituseid nii looduse, maalikunsti kui filmikunsti vallast, peale selle toimub mitmeid lastelaagreid. Uuri järele!
Enne veel - kas teadsid, et Tallinn Cardiga on sissepääs kõikidesse artiklis mainitud muuseumidesse tasuta või vähemalt 50% allahindlusega? Lisaks saad kaardiga tasuta sõita ühistranspordis, mitmeid soodustusi erinevates teatrites, poodides ja restoranides. Ühe täiskasvanu kaardiga saad kaasa võtta kuni kaks alla seitsmeaastast last.
Loomaaed on külastajatele kokku pannud kolm 2-4 kilomeetrist teemarada, mis muudavad külastuse veelgi põnevamaks. Hämariku (kollane), harulduste (oranž) ja edevuse laada (lilla) rajad kutsuvad avastama aia elanike, kes vastavalt valitud teekonnale muutuvad aktiivseks just õhtutundidel, on maailmas muutunud tõeliselt haruldaseks või torkavad silma oma eriti kireva välimuse või käitumise poolest.
Tallinna Botaanikaaed tähistab oma 60. juubelit rahvusvaheliselt: avatud on taimeriigi suursaatkond, kus eri Eestis resideeruvad välisriikide esindused tutvustavad oma maale iseloomulikke taimi. Iga kuu on fookus erineval maal. Sügisel on oma järge ootamas Poola, Gruusia ja Itaalia, jõulukuu on aga Soome päralt.
Lisavihje: Tallinna Loomaaed, Botaanikaaed ja Eesti Loodusmuuseum pakuvad huvilistele ühispiletit, mis kehtib terve aasta ning mida saab peale kasutamist nutikalt taaskasutada: pääse on trükitud seemnepaberile, millest mulda istutades sirguvad kaunid põllulilled! Piletit saab osta kolme muuseumi kassadest.
Sel aastal tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva (20.08). Võta aeg maha ning külasta Eesti Ajaloomuuseumi püsinäitust Maarjamäe lossis või Vabamu okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Toompea jalamil. Sisukad püsinäitused aitavad meenutada, paremini mõista ja mõtestada meie pikka ning tihti väga rasket teed oma riigi ning taasiseseisvumiseni. Vabadus on habras ja seda ei tohi kunagi võtta iseenesestmõistetavana.
Lisavihje: Maarjamäe lossis on lastele ka päris oma väljapanek, Laste Vabariik, kus pere pisimad saavad läbi erinevate mängude ja tegevuste uurida, kuidas üks riik toimib.
Linnamuuseumi uus näitus piilub pealinlaste magamistubadesse ja suletud uste taha: fookus on ihadel, seksuaalkäitumisel ja prostitutsioonil 15. sajandist II maailmasõjani. Külastaja ette tuuakse erinevad tahud Tallinna „kõlvatust" elust, erootikast ja pornograafiast. Läbi näituse kutsutakse meid mõistma ja lahti mõtestama seksuaalsusega seonduvaid tabusid.
Kas teadsid, et üks ajaloo suurimaid meretragöödiaid toimus Eesti rannikuvetes 27. augustil 1941, kui Tallinnas algas punavägede evakueerimine Saksamaa pealetungi eest? Järgnenud Juminda miinilahingus hukkus hinnanguliselt 15 000 inimest - mitu korda rohkem kui Pearl Harboris või Dunkirkis, aga ometi teatakse sellest traagilisest sündmusest teenimatult vähe.
Lennusadama uus näitus „Põrgu Läänemerel" avab läbi põnevate audiovisuaalsete lahenduste 80 aasta taguse katastroofi sünget tausta, dramaatilisi sündmusi ning sellesse põrgusse sattunud inimeste ja laevade lugusid. Näitus on avatud 28. augustist 2021 kuni 15. jaanuarini 2023.
Muuseumi püsinäitus kõneleb kohalikust elust kuue Kalamajale iseloomuliku elaniku koondkuju kaudu. Muuseumi eesmärk on tutvustada külastajatele Tallinna vanima eeslinna olemust kohalike elanike ainulaadsete lugude ja põnevate esemete kaudu.
Soovitused lõppesid kõige põnevama koha peal, kas pole? Sellest pole aga midagi. Loe artiklit edasi Visit Tallinna kodulehelt.
Tallinnas näeme!