Värsked huviväärsused Eestis

Allikas: Kaval Ants Stuudio, Visit Estonia

Värsked huviväärsused Eestis

Vaatamata oma tagasihoidlikule suurusele, on Eestil muljetavaldav ajalugu ning 1,3 miljoni elaniku kohta on meil rohkem kui 250 muuseumit ja hulgaliselt nii looduslikke, ajaloolisi kui kultuurilisi vaatamisväärsusi. Kui arvad, et oled juba kõike näinud, siis vaata uusi põnevaid kohti, mis on oma uksed värskelt avanud.

Aparaaditehas

Aparaaditehase vana tehasekompleks on leidnud uue ja loomingulise hingamise, tänasel päeval võib seda julgelt nimetada kultuuritehaseks. Siin on põnevad väikepoed, loomingulised ettevõtjad, kunstnike stuudiod, disainerite ateljeed, restoranid, kohvikud ja muu meelelahutus. Aparaaditehase tänavaturg ühendab endas taaskasutuskaubanduse, disainituru, tänavatoiduala ja kultuuriprogrammi üheks mitmekesiseks tervikuks. Siit saab osta kohalike disainerite loomingut, omanäolist disaini ja käsitööd.

Fotokunstikeskus Fotografiska

Fotografiska on rahvusvaheliselt tunnustatud fotograafiamuuseum, mille juured on Stockholmis. Siin saavad kokku kunst, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis. Fotograafiamuuseum Fotografiska Tallinn hõlmab endas näituste ja ürituste ala, kohvikut, restorani ning fotokunstipoodi.

PROTO avastustehas

Kujutle end sõitmas maailma esimese auto, veduri või kuumaõhupalliga või jalutamas mööda ookeanipõhja ... Nüüd on see võimalik – Euroopas ainulaadne PROTO avastustehas on lõpuks avatud! Vaid siin kunagises ülisalajases allveelaevatehases saad tutvuda imetabaste leiutiste prototüüpidega, mis ärkavad uusima tehnoloogia abil Sinu silme all ellu. Soovid ise oma kätega midagi luua, leiutada, lennutada, õppida või valmistada? PROTO ongi just selleks loodud, pakkudes suurepäraseid kogemusi nii noortele kui vanadele.


Kai kunstikeskus

Kai kunstikeskus on uus rahvusvaheline kaasaegse kunsti keskus Noblessneri sadamalinnakus, mis avas oma uksed septembris 2019. Endise salajase allveelaevatehase hoones ootavad külastajaid mitmed näitused, kunsti- ja väärtfilmikino, neli toidukohta, kultuurivaldkonna eestvedajate ühiskontor ja erinevad pinnad üritusteks.

Elamuskeskus Thule Koda

2019. aasta suvel avati Kuressaare südalinnas uhiuus kogupere meelelahutuskeskus Thule Koda. Thule Koda võib nimetada alternatiivajaloo elamuskeskuseks, sest siin pakutakse meelelahutuslikku sissevaadet saarlase maailmapilti, tema paigavaimu ja mütoloogilisse maailma. Siin esitletakse pisut (enese)iroonilises võtmes Saaremaa erakordset maailmaloolist lugu Ultima Thulena.

Paks Margareeta

UNESCO pärandisse kantud Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskuses ootab ees ajarännak koos keskaegse laevavraki, uhke laevamudelite väljapaneku ja põnevate käed-külge lahendustega. Uus püsiekspositsioon räägib Tallinna kui keskaegse sadama- ja kaubalinna loo, tutvustab laevaehitust ja elu auru-, purje- ja mootorlaevadel. Muuseum avab uksed taas 2019. aasta lõpus.

Narva linnus

Narva linnus taasavatakse peale täielikku rekonstrueerimist 2019. aasta lõpus ning nüüd pääseb ka linnuse idatiiba, kuhu külastajatel varem ligipääs puudus. Samuti avatakse uus püsiekspositsioon, mis keskendub linnuse enda ajaloole alates esimeste taanlaste tulekust Narva jõe kallastele kuni tänapäevani.

Eesti Maanteemuuseum

Maanteemuuseumi uus näitusehoone avati 2019. aasta suvel. Välja on pandud võimsad masinad, mis ehitasid Eestimaa teid kuni aastani 1985. Samuti näeb väljapanekut sellest, kuidas on autost kui luksusesemest saanud tänapäevane tarbevahend. Ekspositsioon tutvustab meie autokultuuri, teemasinaid ja liikluskasvatust.

Alutaguse rahvuspark

Alutaguse rahvuspark on Eesti uusim rahvuspark, mis moodustati 11 kaitseala baasil ja ühendab endas üle 43 000 hektari eriilmelist loodusmaastikku Kirde-Eestis. Siin on Eesti suurim okasmetsade ja soode ala, Eesti ainsad mandriluited e kriivad, Eesti pikim liivarand ja unikaalne Smolnitsa luitestik. Rahvuspargis leidub palju vaatamisväärset ning erinevaid aktiivse puhkamise võimalusi igale vanusele.

Uued spaad: Lossispaa Wagenküll ja Wasa

Lossispaa Wagenküll asub uuenenud Taagepera lossikompleksis, see on unikaalne miljööväärtuslik ala, kuhu kuulub juugendstiilis loss, à la carte restoran, luksuslik lossispaa, 1930-ndate stiilis hotell, sportimis- ja vabaaja veetmise võimalused. Wagenküll on mugavus, hoolitsused, maitsev toit, meeliköitvad tegevused ja vaba aeg keset loodust.

Pärnu rannarajoonis paiknev Taastusravi & hotell Wasa pakub toetavat taastusravi ja tervise paranemist soodustavaid raviprotseduure, samuti rehabilitatsiooniteenust, veeprotseduure, liikumisravi ja massaaže koos lõõgastusega. 

Haapsalu Piiskopilinnus

Uuenenud Haapsalu Piiskopilinnus avas uksed 2019. aasta suvel. Uus keskaega tutvustav muuseum saab nüüdsest külastajaid vastu võtta aastaringselt, rajatud on ka uus suur sissepääsupaviljon. Ekspositsioon tutvustama elu keskaegses väikeriigis.

Tartu Ülikooli muuseumi varakamber

Ülikooli varakamber on põnev ja salapärane paik Lossi tänava muuseumis, mis tutvustab alma mater'i aardeid, kõneledes lugusid ülikooli inimestest, õppetööst ja teadussaavutustest. Põhjaliku uuenduskuuri järel on kesksel kohal Tartu Ülikooli valdkonnad ja siin tehtav teadus möödunud sajandite vältel. Elamusliku kujunduslahendusega ruumis, mille põrand on kaetud ülikooli teadlaste tsitaatidega nendes keeltes, milles ülikoolis on läbi aegade õpitud, tuuakse esile hinnalised ja põneva looga esemed.

Ostukeskus T1 Mall of Tallinn

T1 Mall of Tallinn on uue põlvkonna kaubanduskeskus neile, kes otsivad emotsioone ja elamusi. 36 meetri kõrgune aatrium, üle 5 meetri kõrgused vaateaknad, hiiglaslikud klaaskuplid ja avarad õhurikkad ruumid moodustavad suursuguse linnamaastiku oma väljakute ja tänavatega. Kogu Eestis ainulaadne restoranide kogum pakub maailma maitseid oma restoranide, kohvikute ja tänavatoiduga. Siin on Euroopa suurim batuudikeskus, ligi 10 meetri kõrgused ronimislinnakud, 360⁰ 4D kino, teaduskeskus ja vaateratas keskuse katusel.

Arvo Pärdi keskus

Arvo Pärdi looming on tuntud kogu maailmas. 2018. aasta sügisel avatud Arvo Pärdi Keskus koondab teavet Arvo Pärdi loomingu kohta ja vahendab seda kogu maailmas. Keskuse eesmärgiks on säilitada ja uurida helilooja loomingulist pärandit just oma kodumaal Eestis, emakeelses keskkonnas. Siin on Arvo Pärdi terviklik isikuarhiiv, raamatukogu, 140-kohaline auditoorium, näituseala, videoruum ja õppeklassid. Keskus asub Laulasmaal, 35 km kaugusel Tallinnast.


Soovitame
Uudiskiri