Suurte muuseumide väiksemad vennad

Allikas: Kaspar Orasmäe

Suurte muuseumide väiksemad vennad

Sageli on nii, et kõige põnevamad muuseumid on need väiksemad ja tundmatumad. Eestis on selliseid palju. Mõned on loodud kohalike elanike poolt, teiste taga on aga kõigest üks inimene, kellel on jagada palju põnevaid lugusid. Kui otsid midagi uut, värsket ja ainulaadset, siis mine neile kindlasti külla! Siin on valik mõningatest sedalaadi muuseumidest.

Kunst ja tehnoloogia

Eesti areneb kiiresti. Seega on täiesti loomulik, et siin pööratakse erilist tähelepanu tehnoloogiale, teadusele ja disainile. Nende ajaloo ja viimaste sammudega saad tuttavaks, kui külastad järgmisi muuseume.

Loodus

Eestlased armastavad loodust ja on sellele pühendanud ka mitmeid muuseume. Siin toodud valikust leiad põnevat nii metsa, mere, kivide kui isegi meteoriitide kohta.

Lapsed

Unusta kõik, mida tead "igavate" muuseumide kohta – need kohad on nagu lapsepõlve unistus! Põnn saab autot juhtida, uurida vanaaegseid mänguasju, ronida tõelises allveelaevas, mängida nukuteatrit.

Ajalugu

Ajalootund ei pea üldse kuiv ega igav olema. Uurida võid nii lähemat kui kaugemat minevikku ja teemavaldkond on piisavalt lai.

Viimati muudetud: 07.03.2022

Teema: Kultuur ja Ajalugu