„Hea meelega puhkan seal, kus on metsa lõhn ja inspireeriv loodus.“

Laura Põldvere soovitab puhata Lõuna-Eestis

Allikas: Laura Põldvere

„Hea meelega puhkan seal, kus on metsa lõhn ja inspireeriv loodus.“

Laulja Laura Põldvere ütleb, et teda meelitavad saared, mõnusad puhkused on ta veetnud Saaremaal ja Hiiumaal, lapsepõlve eredaimad mälestused pärinevadki Ristna kandist Hiiumaal, kus asub ka kuulus Ristna tuletorn.

Puhkusega seotud ilusaid hetki on Laural enda sõnul olnud palju, ent esimesena meenub talle gümnaasiumi lõpus sõpradega ette võetud autotuur mööda Eestit. „Sõitsime mööda Peipsi äärt, kus olen ka lapsepõlves puhkamas käinud ja palju ringi rännanud. Ent suve algul on ööd Eestis siiski külmad, nii et kui me algul telkisime, siis lõpuks olin ma ikkagi ainus hull, kes ööseks autosse magama kolis,“ muigab Laura. „Et sooja saada, panin vahepeal auto tööle ja lükkasin siis jälle välja. Pärast seda olen aru saanud, et suur telkija ma oma tervise tõttu ikkagi ei ole ja eelistan magada soojas ruumis,“ tõdeb ta.

Foto: Laura Põldvere

 

„Kus teil kõik inimesed on?“

Laura meenutab, et hiljuti käis tal külas sõbranna Lõuna-Koreast. Koos veedeti Eestis paar päeva, enne kui sõbranna edasi rändas. „Käisime temaga muidugi Tallinna vanalinnas ja ka Tartus, kuna olen ise sealt pärit,“ räägib Laura. „Mulle nii meeldis, kui kolmapäevasel päeval kella 13 paiku Tartu kesklinnas sõbrannaga kõndisime, küsis ta korraga, et oi, kas meil on mingi puhkepäev või püha? Sest tänavatel on nii vähe inimesi!. Ma vastasin siis, et ei, see ongi tavapärane Tartu!“ Teine seik oli veel – parajasti sõitsid nad Tallinna-Tartu maanteel, kui sõbranna taas imestas: „Kuidas teil teedel nii vähe autosid on?“ Laura usub, et see just ongi Eestimaa võlu – palju metsa, vähe autosid. Välismaalase jaoks, kes tuleb tihedalt rahvastatud paikadest, on see veel eriti teistsugune kogemus.


Vaata videost, kuidas Laura Tartus Tagurpidi Majas seikleb! 

See just ongi Eestimaa võlu – palju metsa, vähe autosid.

Neile, kes Eestimaal ringi rännates puhata tahavad, soovitab Laura eelkõige Lõuna-Eestit, Otepääd ja Haanjat. „Seal on väga ilusad maastikud, väga ägedad vaated, turismitalud ja muu. Ma arvan, et Põhja-Eesti inimestele on see kant üsna teistmoodi ja kaugel, nii tihti sinna ju ei satuta. Seda enam soovitan neile Lõuna-Eestit.“

Foto: Laura Põldvere


Mis paik Eestis on aga Laura enda soovide nimekirjas? „Üks selline koht oli mul Narva, ent eelmisel suvel laulsin seal ühes ooperis, nii et Narvas sai palju aega veedetud ja see unistus täitus. Küll aga tahaksin ma tagasi minna Kuremäe kloostrisse,“ ütleb ta. „See on ilus koht, mis annab hingele palju. Pigem meeldibki mulle puhata seal, kus on vähe rahvast, rahulik olemine, metsa lõhn ja inspireeriv loodus.“