Narva linnus

Allikas: Jarek Jõepera

Narva ja Narva-Jõesuu

Narva kaks keelt, kaks kultuuri ja kirev ajalugu tagavad elamusliku reisi. Ühenda piirilinna külastus kosutava puhkusega Eesti pikimal mereäärsel liivarannal ajaloolises kuurordis Narva-Jõesuus.

Narva meelitab Baltikumi ja Põhjamaade ühe võimsama kindluse ja sealsete põnevate programmidega. Narva-Jõesuus saad lisaks kaunile rannale imetleda puitpitsiga kaunistatud ehitisi, nautida männimetsa vaikust ja rohelust ning SPA mõnusid.

Narva linnus on kindlasti linna kuulsaim paik, kus 2020. aastal avati täielikult restaureeritud konvendihoone koos uue interaktiivse püsiekspositsiooniga. Muuseum korraldab ekskursioone ka Kreenholmi manufaktuuri ja linna teistesse huvitavatesse paikadesse. Nüüd on ka võimalik veeta ööd keskaegses linnuses.

Narva Jõepromenaad on linna veel üheks tõmbekohaks. Siin piki ajalooliseid bastione lookleb mõnus jõeäärne jalutusala, kust avaneb imeilus vaade Narva ja Ivangorodi kindlustele. Nüüd on promenaad pikendatud Joaoru poolsaarel ja on peaaegu valmis kuulus 5 krooni vaate vaateplatvorm.

Pärast täielikku restaureerimist 300-aastane Victoria bastion muutus üheks piirkonna põhiliseks turismimagnetiks. Bastioni kasemattides ja püssirohukeldris väljapandud ekspositsioon tutvustab bastionidest koosneva kaitsesüsteemi ajalugu.

Narva-Jõesuu sai hüüdnimeks Põhjamaade Riviera, kui Peterburi kõrgklass seal meelsasti sanatooriumipuhkusel käis. SPA traditsioonid jätkuvad, samuti saab linnas nautida nii Eesti kui ka Vene ajaloo- ja kultuuripärandit.

Maist septembrini saab sõita Narva ja Narva-Jõesuu vahel mööda jõge mugava ja moodsa reisilaevaga.

Armastatumad sündmused selles kandis peale Narva linnapäevade (juunis) on ka toidulaat „Narva Maitsed“ (mais), festival „Station Narva“ (septembris) ja Narva Ooperipäevad (septembris), mis toimuvad kuulsa Kreenholmi manufaktuuri alal. Lähedal asuvatest paikadest põika kindlasti ka Toila Oru parki ja Kuremäe nunnakloostrisse.

Linnapuhkus Narvas

Perega Narva!

Sündmused Narvas

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.