Narva linnus

Allikas: Jarek Jõepera

Narva ja Narva-Jõesuu

Narva kaks keelt, kaks kultuuri ja kirev ajalugu tagavad elamusliku reisi. Ühenda piirilinna külastus kosutava puhkusega Eesti pikima mereäärse liivarannaga ajaloolises kuurordis Narva-Jõesuus.

Narva meelitab Baltikumi ja Põhjamaade ühe võimsama kindluse ja sealsete põnevate programmidega. Narva-Jõesuus saad lisaks kaunile rannale imetleda puitpitsiga kaunistatud ehitisi, nautida männimetsa vaikust ja rohelust ning spaamõnusid.

Narva linnus on peale huvitavate näituste hinnatud paik ka jalutamiseks ja vabaõhusündmusteks Suviti tegutseb ajaloolise käsitöö keskus, palju huvilisi toob augustis kokku festival „Narva lahing“, kus elustatakse Põhjasõja sündmused. Muuseum korraldab ekskursioone ka Kreenholmi manufaktuuri ja Narva kolledžisse.

Kunagi Läänemere barokkpärliks kutsutud Narva hävis suures osas 1944. a, ainsa barokkehitisena säilis raekoda. Hilisemast ajast ehitisi enne nõukogude arhitektuuri siiski leidub.

Narva-Jõesuu sai hüüdnimeks Põhjamaade Riviera, kui Peterburi kõrgklass seal meelsasti sanatooriumipuhkusel käis. Spaatraditsioonid jätkuvad, samuti saab linnas nautida nii Eesti kui ka Vene ajaloo- ja kultuuripärandit.

Armastatumad sündmused selles kandis peale „Narva lahingu“ on veel Mravinski-nimeline rahvusvaheline muusikafestival (mais) ja Narva linnapäevad (juulis). Lähedal asuvatest paikadest põika kindlasti ka Toila Oru parki ja Kuremäe nunnakloostrisse.

Heida pilk peale!

Linnapuhkus Narvas

Perega Narva!

Sündmused Narvas

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.

Uudiskiri