Romantiline nädalalõpp Eesti eri paigus

Allikas: Birgit Varblane

Romantiline nädalalõpp Eesti eri paigus

See, mis on romantiline, võib olla igaühe jaoks veidi erineva tähendusega. Aga üks mis kindel – romantika algab sealt, kus tekib võimalus oma armsamaga kahekesi aega veeta, teha midagi uut, teistmoodi ja lõõgastavat. Panime kirja mõned ideed, kuidas veebruari keskel romantiliselt aega veeta. 


Sõbrapäev Lääne-Eestis

Mida teha sõbrapäeval kallimaga Saaremaal? Valikutest puudust ei tule: külasta WOW elamuskeskust, einesta Arensburgi restoranis 5-käigulist brunch'i, õpi Arensburgis tundma hinnatud vahuveine või kuula Mart Saare kontserti "Armastuskirjad". Saaremaa puhul ei saa üle ega ümber ka SPA-pakettidest.

Pärnu romantikapakkumiste sõnum on ühtne: oleme liiga kaua kodudes olnud, on aeg tulla välja ja veeta kasvõi üks öö oma kallimaga hubases ja lõõgastavas hotellis. Broneeri endale mõni Pärnu SPA või hotellide romantikapakett kiirelt, need lähevad kui soojad saiad.

Talvel, kui jõed-järved on jääkaane all ja üleujutatud luhad külmunud, on Soomaal tore võimalus tulla ja matkata tõukekelkudega jäätunud üleujutusalal või metsavaheteedel. Seega enne SPA-se minekut võta ette üks rännak looduses. 


Sõbrapäev Lõuna-Eestis

Alustuseks võib imetleda kaunist Eesti talve ja teha väike või ka natuke pikem tõukekelguretk järve- või rabajääl. Tõukekelgumatk Taevaskojas Viimse Reliikvia radadel – kas ei kõla see romantiliselt? Sõit kulgeb läbi käänuliste ja künklike ajalooliste radade, möödudes kõrgetest liivakivi seintest ja maalilisest jõest.

Matkal on võimalik pidada väike piknik sooja teega või saada osa elamustoitlustamisest. See on pop-up restoran looduses, kus toidud valmivad lõkkel ja serveeritakse sealsamas kohapeal.

Aga ehk võtta hoopis kelgukoerad ja nautida avarat loodusmaastikku sootuks ürgsel moel – kelgukoertega matkates! Karusaare kelgukoeramatkad pakuvad ühe koeraga matkamist jalgsi või suuskadel, koerarakendiga saab matkata vastavatel maastikukärudel ning koerakelkudel.

Matka asemel võib minna ka Tartu Uisuväljakule, mis seekord laiub keset linna. Sealt on hea võimalus suunduda otse romantilisele õhtusöögile mõnes suurepärases Tartu restoranis. Veebruaris toimub Tartus maitseelamuste festival Maitsev Tartu. Selle puhul pakuvad 23 restorani hea hinnaga kolmekäigulist erimenüüd – oodatud üritus nii linnakodanike kui külaliste jaoks. Maitsvast Tartust saab osa terve veebruari kuu jooksul. Vali vaid restoran välja ja lase end üllatada!

Ja lõpuks on aeg puhata mõnes Lõuna-Eesti mõnusas spa-hotellis! Värska sanatoorium on tuntud ja ainulaadne – turgutust pakutakse Värska mineraalvee ja magevee ravimudaga, lisaks veel palju muid protseduure.

Energia Öko-Spa on Navesti jõe ääres asuv looduslähedasi elamusi pakkuv tervisekompleks, mille lõõgastavad hoolitsused põhinevad esivanemate traditsioonilistel tarkustel ja Eesti ravimtaimede kasutamise traditsioonil. Kõik kasutatav on looduslik ja värske ning valmistatakse vahetult enne hooldust kohapeal. Avatud ainult ettetellimisel!

Tartu südalinnas otse ülikooli peahoone vastas asub elegantne ja luksuslik Antonius Hotell. Kui võtate siin lõõgastuspaketi kahele, siis on saabudes teid ees ootamas kihisev vahuvein koos käsitsi valmistatud kompvekkidega. Hiljem saab nautida lõõgastavat mineraalidega rikastatud vanni, süüa hõrgutav õhtusöök Antoniuse restoranis. Õhtu võib lõpetada jalutuskäiguga Tartu Toomemäe pargis.


Sõbrapäev Ida-Virumaal

Ida-Virumaa pakub sõbrapäevaks ilmselt kõige põnevamaid üritusi. Kes ütles, et romantika ja seiklused ei käi kokku?!

Tahate suhteid rohkem proovile panna? Selleks tulge Narva Victoria bastionisse ekskursioonile, kus esitatakse paaridele erinevaid väljakutseid - välja on pandud ka auhind!

Pigem huvitab kultuur? Siis tuleb kasutada Narva Muuseumi head pakkumist: sõbrapäeval 2 piletit 1 hinnaga, lisaks elav muusika nende restoranis.

Õhtu võib lõppeda siiski rahulikult lõõgastudes. Selleks pakuvad romantikapakette nii Toila Valgevilla, Saka mõis, Meresuu Spa kui ka Mäetaguse Mõisahotell. Või puhka Narva hotellis saunaga toas.

Meresuu Spa ootab mõnulejaid

Foto: Visit Estonia


Käes on aeg üllatusteks ja romantikaks!

Uudiskiri