Romantiline nädalalõpp Lõuna-Eestis – võta šnitti!

Allikas: Birgit Varblane

Romantiline nädalalõpp Lõuna-Eestis – võta šnitti!

See, mis on romantiline, võib olla igaühe jaoks veidi erineva tähendusega. Aga üks mis kindel – romantika algab sealt, kus tekib võimalus oma armsamaga kahekesi aega veeta, teha midagi uut, teistmoodi ja lõõgastavat.

Panime kirja mõned ideed, kuidas Lõuna-Eestis romantiliselt aega veeta – veebruar on ju ikkagi armastusekuu.


Veebruari sümboliks on lisaks sõbrapäevale ka vastlakukkel. See vahva kuklike oma vahukooremütsiga võtab ka kõige kõvemal sellil suu naerule  – kes siis saab jääda tõsiseks kui ninaots valge ja käed tuhksuhkrused. Rõõmus meel on ju romantika alustala.

Pilt: Georgius Misjura

Õuesolemise võlud

Alustuseks võib imetleda kaunist Eesti talve ja teha väike või ka natuke pikem tõukekelguretk järve- või rabajääl. Tõukekelgumatk Taevaskojas Viimse Reliikvia radadel – kas ei kõla see romantiliselt? Sõit kulgeb läbi käänuliste ja künklike ajalooliste radade, möödudes kõrgetest liivakivi seintest ja maalilisest jõest. Ahja jõe kallastel on ilus niisamagi jalutada.

Võta söök ise metsa kaasa või telli elamustoitlustus. See on pop-up restoran looduses, kus toidud valmivad lõkkel ja serveeritakse sealsamas kohapeal.

Aga ehk võtta hoopis kelgukoerad ja nautida avarat loodusmaastikku sootuks ürgsel moel. Karusaare kelgukoeramatkad pakuvad ühe koeraga matkamist jalgsi või suuskadel, koerarakendiga saab matkata vastavatel maastikukärudel ning koerakelkudel.

Pole sugugi harv nähtus, et mõne paari jaoks on romantika see, kui nad saavad kahekesi koos suusatama minna. Võtke ette näiteks Pühajärve-Kääriku suusamatkaraja, Lähte suusarajad või Võru-Kubija murdmaasuusarajad.

Kui tahaks liigutada, aga ilm õuesolemist ei soosi, minge uisutaga Lõunakeskuses Astri Arenal.

Ühine sööming!

Koos välja sööma minek on romantika alustala. Saad nautida head sööki, keskenduda vaid teineteisele ja rääkida elust-olust-armastusest segamatult ja mõnusas atmosfääris.

Miks mitte teha veebruari kuus seda Tartus. Terve kuu toimub seal üritus Maitsev Tartu, mille raames pakuvad restoranid erimenüüsid ja seda veel hea hinnaga.

Kas oled söönud MICHELINI gastronoomiajuhendis soovitatud restoranides? Tartus on nendeks Hõlm ja retoran Joyce. Vii oma armastatu sinna ja saad ta käest plusspunkte.

Magustoidu jaoks minge aga hoopis mõnda hubasesse kohvikusse, näiteks kohvik nimega Armastus, GMP Patisserie või hoopis Pierre Chocolaterie, mis võib olla üks romantilisemaid kohti Tartus.

Ja kui pärast on veel isu kuskil edasi "istuda", siis külastage hipsterstiilis baare nagu Barlova. Loe Tartu hipsterbaaride võlust veelgi.

Kui on aga isu millegi erisuguse järele, soovitame sõita Tartust välja. Kas oled kuulnud Toomemäe kodu talurestoranist "Maagõkõnõ" – firmaroaks on haugikotletid, soe sõir ja kodutehtud jäätis, aga ka imelised pirukad. Perenaine Sirje on Seto Kuningriigi mitmekordne pirukameister! Süüa saab ettetellimisel.

Huvitav koht on ka Tsäimaja Setomaal, kus saab mekkida kohalikku traditsioonilist rooga, või Võrus asuv restoran Postmark, mis on juba oma olemuselt on ajaloolise ja romantilise atmosfääriga.

Lõõgastus

Kus oleks parem lõõgastuda kui mitte vees ja saunades. Vat seepärast vii oma kallim näiteks V Spa hotelli, kus saate mulistada 11-s erinevas basseinis ja erinevates saunades. Teine Tartu romantikute lemmik on luksuslik Antoniuse Hotell – ruumid on sisustatud väärtusliku antiikmööbliga, millele lisanduvad tänapäevased lahendused vannitubades ja magamistubades. Igaüks tunneb end seal kuninglikult.

Soovitusväärne koht on Energia Öko-Spa – Navesti jõe ääres asuv looduslähedasi elamusi pakkuv tervisekompleks, mille lõõgastavad hoolitsused põhinevad esivanemate traditsioonilistel tarkustel ja Eesti ravimtaimede kasutamise traditsioonil. Kõik kasutatav on looduslik ja värske ning valmistatakse vahetult enne hooldust kohapeal. Avatud ainult ettetellimisel, kuid jällegi äärmiselt lahe üllatus, mida oma kaaslasele teha.

Romantikute lemmikhotellideks Lõuna-Eestis on ka Võrus asuv Georgi hotell, Pühajärve Spa ja Puhkekeskus, kus on ka basseinid ja saunad, head söögikohad, ilusa vaatega torn ning lõputult loodusradu, kus jalutada, ning Wagenküll lossispaa, kust leiad karastava külmaveeoaasi, veemassaažiga basseini, välibasseini, Jaapani vanni, auru- ja aroomi-, soola-auru, suitsu-, Soome ning merevaigusauna. Lisaks hulk lõõgastus- ja hoolitsusprotseduure.


Vahel on hea kehahoolitsus see, mis kogu stressi pealt pühib, enesekindlust tõstab ja kired lõkkele lööb. Proovi!

Pilt: Ken Oja