40 ideed, mida pimedal ajal teha

Allikas: Toomas Volmer, Visit Estonia

40 ideed, mida pimedal ajal teha

Ei hakka pikka sissejuhatust tegema – siin on sulle 40 ideed, mida pimedal ajal Eesti teha võiks. Variante on palju – pole võimalik, et sa siit endale sobivat ei leia.

Tule Tallinna vanalinna

Vanalinn on talvel päris lahe paik, eriti siis, kui süttivad jõulutuled. Pimedal ajal on ilmselt huvitavam võtta seal ka giidiga ekskursioone, et näha kummitusi ja kuulda sealseid legende. Ja kui veidi romantikat tahta, võib minna Olde Hansasse küünlavalgust nautima... seal ju teadupärast tavatulesid pole – elektri kokkuhoid missugune!

VAATA KÕIKI

Söö head hooajalist toitu

Teadupoolest oskavad eestlased hästi toitu sisse teha: marineerida, fermenteerida, kuivatada ja muudmoodi säilitada. Selle poolest on kuulsaks saanud ka meie restoranid ja sellist head kraami (hapukapsad, hapukurgid jne) saab ka turgudelt osta. PS! Kui välismaal on selline toidu töötlemise viis praegu populaarseks saanud, siis meie saame veidi ülbelt tõdeda, et juba meie esivanemad oskasid seda.

VAATA KÕIKI

Mine õhtul sõpradega välja

Ööd on siin mustad, aga selle eest melu täis. Need neli baari on praegu vägagi populaarsed paigad. Tore seltskond, head maitsed ja huvitav atmosfäär.

Laadi end kultuuri täis

November on PÖFFi kuu. Filmimaailma paremik tuuakse meile koju kätte. Ajalugu näitab, et kes kord PÖFFi külastab, sel jääb pisik külge – seal on tõepoolest kõnekaid linastusi, mis puudutavad hinge ja panevad maailma teisiti nägema. Kui filmid vaadatud, siis võiks minna ka ooperisse, nautida jazzmuusikat või külastada Kai Kunstikeskust.

Otsi adrenaliini!

Korralik närvikõdi võib seest soojaks teha küll. Need siseruumides harrastatavad alad mõjuvad hästi nii füüsisele kui tujule: ronimis- ja batuudikeskused, liivased võrkpalliväljakud või rulapargid.

Mõnule spaas

Me ei tea kedagi, keda peaks veenma minema sooja vette mulistama. Millegipärast on inimloomus juba selline, et soojus (nii sauna kui vee näol) tõmbab enda poole, teeb tuju heaks ja lõõgastab. Millal viimati spaas käisid? Kas pole mitte aeg uuesti minna?

VAATA KÕIKI

Spordi õues

Kevadel saame tagantjärgi öelda, kas oli lumine talv või mitte. Praegu tuleb võtta päev korraga ehk kui maa saab valgeks, haara suusad, kui on miinuskraade, kiirusta uisuväljakule, või kui meri pole jääs, proovi talisuplust. Õues olemine on ju kasulik: võtab pinged maha, tekitab õnnetunnet, lisab energiat. Teate ju küll.

VAATA KÕIKI

Mine pimedas loodusesse

Valgustatud linnapargid on kihvtid ja romantilised. Julgematele soovitame aga minna laternamatkadele metsa või rabadesse, kuulata pimedas koskede müha või merekohinat. Variante on igasuguseid, kuidas pimedas looduse võlu kogeda.

VAATA KÕIKI

Mine sauna!

Kõige lihtsam soovitus pimeda ja külma aja üle elamiseks on käia saunas. Lase soojus kontidest läbi, siis on lihtsam ka külma taluda. Välismaalt käiakse lausa vaatamas, kuidas see suitsusauna asi meil käib. Oleks patt tunnistada, kui ise pole suitsusauna proovinud või üldse saunas eriti ei käi. Meie soovitus: mine sauna ja võta rituaalid ka sinna juurde.

VAATA KÕIKI

Mine ebatavalisele ekskursioonile

Igavad ekskursioonid on minevik! Nüüd saab minna paikadesse, millest ei osanud undki näha. Põnevad lood ja legendid, lagunenud hooned ja võigas ajalugu – närvikõdi ja meeldejääv kogemus garanteeritud.

Viimati muudetud: 27.10.2022

Teema: Ostlemine, Söök, Jook ja Ööelu, Spaad ja Saunad, Loodus