Viru Keskuse uus tänavatoiduala – mida head seal pakutakse?

Allikas: Samsa Family Bakers, Foto: Katrin Press

Viru Keskuse uus tänavatoiduala – mida head seal pakutakse?


Viru Keskuse uus toidutänav tõestab, et kiirtoit ei pea olema rasvane ja ebatervislik amps. Otse vastupidi – moodne tänavatoit on tervislik, kvaliteetne ja hõrk. Vaatame üle, mis toidupakkujad seal on.

Uus toidutänav on küllaltki unikaalse ülesehitusega, mis on mujal maailmas end igati ära tõestanud. Nimelt on toidualal 15 erinevat toidupakkujat, kuid söömisala on kõik üks. See toob inimesed üksteisele lähemale ning võimaldab mugavamalt ja kiiremalt einestada – justkui hubane toidumeka.

Nagu juba eelnevalt öeldud, on moodne tänavatoit hoopis teise olemusega, kui me oleme harjunud kiirtoidust mõtlema. Eesmärk on pakkuda tervislikku ja maitseküllast toitu, mis valmib kohapeal kiirelt. Osta kohapeal söömiseks või kaasa. Kindlasti rõõmustab paljusid see, et Viru Keskuse uus toidutänav toob ühte halli kokku väga erinevad maailmamaitsed.


Meze toidud on inspiratsiooni saanud aga Lähis-Ida ja Vahemere köökidest – koostisosad on värsked, autentsed ja nii ilusad värvilised, et söö või silmadega. Nende endi sõnul on kogu menüü tõeline vitamiinilaeng.

Pilt: Katrin Press, Visit Estonia

Pitsad, burgerid ja muu klassika

Pitsa- ja pastarestoran Kolm Tilli on algupäraselt pärit Tartust, kuid nüüd avasid nad oma leti ka Viru Keskuses, kuhu tõid kohale ka korraliku puuküttega itaalapärase pitsaahju. Ka pasta valmistamisel on neil kõrge standard – kõik valmib käsitööna ja kohapeal ehk on vägagi värske.

Freya Foodbar tõestab meile ideaalselt, et tänavatoit ei pea olema rasvane ja ebatervislik. Kiirelt valmiv toit võib olla ka tervislik ja maitserikas. Tegemist on Eesti enda toidukohaga, mille menüü koostas Janno Lepik, kes pälvis hiljuti parima noore koka MICHELINI auhinna.

Tänavatoidu klassika on kindlasti kvaliteetne käsitööburger, mille saad kätte F. Burgeri letist. Ise nimetavad nad end ainulaadseks kiirtoidu A la Carte köögiks. See on täitsa sobilik nimi, sest kõik vajalik küpseb ja valmib neil kohapeal, alates saiadest, lõpetades kastmetega.

Värskeid mereande ja austreid pakub toidukoht So Shellfish, mis asub toidutänavale parkinud Airstream toiduautos. Seal autos hakkavad toidupakkujad aeg-ajalt vahetuma. Põnev.


Maailmamaitsed

Uue toidutänaval on esindatud retsepte ja eksootilisi maitseid maailma erinevast paigast. Kui sinu nõrkuseks on Sasia sugemetega toit, siis kindlasti mine KimiJimi leti äärde. Nad pakuvad Vietnami, Tai, Korea, Kambodza ja Jaapani preemium tänavatoite. Ehtsat Aasiat saad mekkida ka MySushi ja CHI valikutest.

Meze toidud on inspiratsiooni saanud aga Lähis-Ida ja Vahemere köökidest – koostisosad on värsked, autentsed ja nii ilusad värvilised, et söö või silmadega. Nende endi sõnul on kogu menüü tõeline vitamiinilaeng.

Poke Bowl pakub värsket ja tervislikku Hawaii-stiilis toitu. Kausitoidu kontseptsioon on alati sama, ainult koostisaineid võivad varieeruda. Ühe portsuga saad kätte kõik vajalikud toitained – ja seda tasakaalustatult –, mida keha vajab: vitamiinid, rasvad, valgud ja süsivesikud.

Rõõmu teeb ka see, et Poke Bowli jaoks on oluline olla keskkonnasõbralik. Enda kohta ütlevad nad nii: "Sorteerime, raiskame vähem ja kasutame võimalusel kohalikku toorainet. Kasutame vaid loodussõbralikke komposteeritavaid pakendeid, mis lagunevad täielikult. Kaaned ja teised läbipaistvad pakendid on taimepõhisest PLA materjalist. Kasutame puurivabade kanade mune ja munatooteid."


StereoStreetfood toob meieni parimad Lõuna-Ameerika traditsioonilised maitsed.

Pilt: Katrin Press, Visit Estonia

StereoStreetfood toob meieni parimad Lõuna-Ameerika traditsioonilised maitsed. Sealse toidukultuuri eripäraks on kindlasti kohalikud vürtsid, ürdid ja muud kõikvõimalikud maitseained, millest valmistada ainulaadseid kastmeid, kreeme ja püreesid, mis põhitoidule huvitava meki lisavad. Märksõnadena võiks välja tuua taco, tortilla, guacamole, chinichurri, chili, ceviche, aji, pebre.... Ja see on vaid murdosa valikust.

Usbeki köögi hõrgutisi saab proovida Samsa Family Bakers letist, kus on kvaliteetsed tšeburekid, lambalihaga supid, samsat, pilaffi ja palju muud.

Jook ja magustoit


Käsitööjäätis külm on valmistatud Nopri talu piimast ja Joel Ostrati retsepti järgi

Pilt: Katrin Press, Visit Estonia

Maailma esiviisikusse kuuluv käsitööõllede tootja Mikkeller on pärit Taanist ja nende ainus esindus Eestis ongi uuel toidutänaval Virus. Siinsete õllefännide rõõmuks valmistasid nad ette ka õlle eripruuli, mida müüvad vaid Eestis. Valikus on nii klassikalised kui ka alkoholivabad õlled. Trendikas baaris saab õlle kõrvale võtta ka krõmpsuvaid suupisteid.

Kvaliteetset kohvi pakub röstikoda ja kohvibaar Papermill, mis pakub endi sõnul PÄRISELT maailma parimat kohvi. Nende jaoks on oluline, et tooraine tarneahel oleks lühike ja läbipaistev ning farmerid saaksid õiglast palka. Muidugi saab nende letist lisaks kohvile ka häid küpsetisi.

Jätsifännid, eriti kvaliteetse käsitööjätsi austajad ei saa minna mööda itaaliapärasest gelato talujäätisest KÜLM, mis on tegelikult puhas Eesti toode. Piim on pärit Nopri talust ja retsepti koostas Joel Ostrat.

Pavlova firmatoode on muidugi Pavlova koogid. Kohvik pakub sellest maitsvast magustoidust üle 20 variandi! Kõik need valmivad kohapeal klassikalise retsepti järgi - põhjas krõbe koorik ja sees pehme besee, peal looduslik suhkruvaba vahukoor ning vastavalt hooajale erinevate marjade ja puuviljade kombinatsioon. Nämm!


Kohvik Pavlovast saab mekkida 20 erinevat kooki.

Pilt: Katrin Press, Visit Estonia
Viimati muudetud: 22.10.2022

Teema: Tallinn, Söök, Jook ja Ööelu